آوای شمال(طبرستان)
 • گزیده اخبار :
 • پنج شنبه ۱۳ آذر ۱۳۹۹ , Thursday 3 December 2020
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 85202
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۲۱ مرداد, ۱۳۹۶ - ۱۲:۱۰
 • شما اینجا هستید :سیاسی > فرهنگی
 •   

  بمباران اطلاعاتی نوعی سانسور جدید است/بچه‌های حزب‌اللهی از ظرفیت سینما غافل هستند

  رئیس اسبق سازمان صدا و سیما بمباران اطلاعاتی را نوعی سانسور جدید دانست و گفت:در این روش آنقدر به شما اطلاعات متنوع می‌دهند که حرف اصلی را فراموش می‌کنید و سرگردانی و میل به بی‌نظمی را افزایش می‌‌یابد.

  آوای شمال/ عزت‌الله ضرغامی ظهر امروز در اختتامیه چهارمین همایش ملی فصل وصل گفت: شما فعالان فضای مجازی باید پیشگام در تکثیر پیام‌رسان‌های اجتماعی داخلی باشید و امید است که بتوانیم در مجموعه‌های شما قوی‌تر و با سیستم‌های بهتر عمل کنیم.

   

  عضو شورای عالی فضای مجازی با تاکید بر اینکه باید به‌سمت پیام‌رسان‌های داخلی با کارآیی خوب حرکت کنیم، ادامه داد: نباید بگذاریم یک پیام‌رسان خارجی تمام عرصه صوت، متن و‌غیره را در اختیار بگیرد و از جای دیگر مدیریت شود پس باید با چشم باز ببینیم و حرکت کنیم‌ و دست پیام‌رسان‌های داخلی باز باشد تا بتوانند با همتای خارجی رقابت کند.

   

  وی به رشد جهشی فضای مجازی اشاره و تصریح کرد: توانمندی ما در پیام‌رسان‌ها و سایر برنامه‌ها باید به قدری افزایش یابد که چنانچه مردم در کنار تلویزیون بخواهند از اپلیکشین‌ها و فضای وب استفاده کنند سرویس‌های قدرتمند ما را انتخاب کنند‌.

   

  ضرغامی در ادامه سخنان خود به داشتن نگاه تخصصی برای جذب مخاطب در دراز مدت تاکید و خاطرنشان کرد: شبکه‌های مستقل برای فیلم، مستند، خبر وغیره می‌تواند مخاطب خاص خود را جذب کرده و شما می‌توانید در آن قالب طراحی کنید.

   

  علی‌رغم گلایه برخی در فضای مجازی کانال طنز دارم

   

  رئیس اسبق سازمان صدا و سیما ضمن یادآوری این موضوع که در این کار عقب هستیم، اضافه کرد: من در فضای مجازی، کانالی طنز دارم که برخی می‌گفتند درست نیست رئیس صدا و سیما کانال طنز داشته باشد؛ اما من آن‌ها را به گفته شهید مطهری مبنی بر اینکه «ببینید جامعه چه چیز نیاز دارد»، ارجاع می‌دادم چون طنز نفوذ بسیاری دارد.

   

  بمباران اطلاعاتی نوعی سانسور جدید است

   

  وی در ادامه سخنان خود به مقوله سانسور اشاره و بمباران اطلاعاتی را نوعی سانسور جدید دانست و گفت: در این روش آنقدر به شما اطلاعات متنوع می‌دهند که حرف اصلی را فراموش می‌کنید و سرگردانی و میل به بی‌نظمی را افزایش می‌‌یابد.

   

  رئیس اسبق سازمان صدا و سیما با اشاره به اینکه ما برای شبکه پرس‌تی‌وی ۲۶ ماهواره اجاره کردیم، بیان داشت: اما اوباما دستور داد پرس تی‌وی و العالم را از همه ماهواره‌ها بردارند و در زمانی ۲۵ ماهواره پرس تی‌وی را قطع کرد و فقط یک ماهواره باقی مانده بود در واقع این کار را کردند چون پرس‌تی‌وی حرف متفاوتی داشت و به ایستگاه تبدیل شد. در دنیا ایستگاهی ایجاد شد تا مردم دنیا علاوه بر حرف شبکه‌هایی از جمله بی‌بی‌سی و سی‌ان‌ان، ببینند ایران چه می‌گوید و این مسئله مزیت نسبی برای شما است. ‌

   

  وی با تاکید بر اینکه تنوع موضوعی از ضعف‌های ماست، گفت: نکته دیگر بحران بسته‌بندی است؛ چرا که شما در این نقطه تاریخ از نظر محتوا از تاریخ و تمدن ما و از طرف دیگر گنجینه معارف دینی برخوردار هستید؛ اما در شکل و فرم ارائه ضعف داریم و نتوانستیم این گنجینه را به مردم انتقال دهیم‌.

   

  ضرغامی با تاکید براینکه سینما حرف بسیاری برای گفتن دارد خاطرنشان کرد: بچه‌های حزب‌اللهی از ظرفیت سینما غافل هستند.

   

  گروه‌های اجتماعی تشکیل دهید

   

  ضرغامی تاکید کرد: گروه‌های اجتماعی تشکیل دهید و برای مثال حلقه‌های عزاداری، مساجد را کنار هم جمع کنید که از این طریق قوت و اعتماد به نفس می‌گیرند‌.

   

  وی در بخش دیگری از سخنان خود مصوبه آخر شورای عالی فضای مجازی بحث مفصلی درباره پیام‌رسان‌های فضای مجازی بود و پس از پنج جلسه چالشی و جدی سندی آماده شد که تمامی مصوبات آن مورد تایید مقام معظم رهبری است و به نظر من باوجود برخی کاستی‌ها کار خوبی است و می‌تواند زمینه‌ای برای کارهای بعدی قرار گیرد.

   

  عضو شورای عالی فضای مجازی عنوان این مصوبه را «سیاست‌ها و اقدامات ساماندهی پیام‌رسان‌های اجتماعی» و اهداف اصلی آن را فراگیری پیام‌رسان‌های اجتماعی داخلی و ساماندهی پیام‌رسان‌های اجتماعی خارجی دانست.

   

  ضرغامی در پایان اعطای تسهیلات موثر کم‌بهره برای توسعه‌دهندگان داخلی، امکان اتصال متقابل با ارائه‌دهندگان خدمات ارتباط و به‌حداقل رساندن هزینه‌های مرتبط با پهنه باند و غیره را از جمله تعهدات دولت در این مصوبات برشمرد.

  برچسب ها :

  نظرات