آوای شمال(طبرستان)
 • گزیده اخبار :
 • پنج شنبه ۱۳ آذر ۱۳۹۹ , Thursday 3 December 2020
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 85126
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۲۰ مرداد, ۱۳۹۶ - ۱۷:۰۱
 • شما اینجا هستید :اخبار محمودآباد
 •   

  مدیر سایت خبری آوای‌شمال:

  اخبار فاقد منبع و غیرموثق معضل این روزهای فضای مجازی است/ عدم آگاهی مردم از بار حقوقی اخبار کذب

  مدیر سایت خبری تحلیلی آوای‌شمال با اشاره به افزایش اخبار غیرموثق، کذب و چالش انگیز در شبکه‌های اجتماعی گفت: باید مردم را از بار حقوقی این گونه خبرها مطلع کنیم.

  آوای شمال/ علی یوسفی ظهر امروز در سخنرانی پیش از خطبه‌های نماز جمعه محمودآباد با گرامیداشت یاد و خاطره شهدا و درگذشتگان عرصه رسانه، این مسؤولیت خطیر را بسیار بااهمیت دانست و اظهار کرد: وظیفه آگاهی بخشی جامعه و کمک به رفع مشکلات مردم و سرانجام توسعه همه جانبه جامعه بر عهده خبرنگاران است.
  وی افزود: خبرنگاران و فعالان عرصه رسانه سربازان خط مقدم جبهه فرهنگی هستند و در تنویر افکار عمومی و ایجاد نشاط و امید در جامعه نقشی غیرقابل انکار دارند.
  مدیرمسؤول پایگاه خبری تحلیلی آوای‌شمال با بیان اینکه مشکلات زیادی همراه با خبرنگاران وجود دارد اما این قشر اثرگذار جامعه همچنان به وظیفه خود در مقابل مردم عمل می‌کند، خاطرنشان کرد: مشکلات معیشتی، بیمه، امنیت و رسیدگی به وضعیت آموزش خبرنگاران از جمله دغدغه‌هایی است که باید مورد توجه کارگزاران نظام قرار گیرد.
  یوسفی به فعالیت حدود ۱۵ خبرنگار فعال و نیمه فعال در شهرستان محمودآباد اشاره کرد و بیان داشت: حدود ۵۰ رسانه مکتوب، خبرگزاری‌ها و پایگاه‌های خبری توسط این خبرنگاران، رویدادها و اخبار شهرستان را در جراید سراسری و محلی منتشر می‌کنند.
  وی به فعالیت دو رسانه بومی در این شهرستان نیز اشاره کرد و گفت: پایگاه خبری آوای شمال(طبرستان) و همچنین هفته‌نامه همدلی شمال به عنوان اولین رسانه‌های تاریخ شهرستان در حال حاضر به صورت کشوری، استانی و محلی پوشش اخبار می‌دهند.

  عضو هیئت مدیره خانه مطبوعات مازندران در بخش دیگری از صحبت‌های خود به توسعه شبکه‌های اجتماعی موبایلی اشاره کرد و افزود: خوشبختانه توسعه شبکه‌های اجتماعی و رونق فضای مجازی در جامعه به سرعت انتشار اخبار کمک شایانی کرده است اما از معضلات فراوانی به ویژه در بخش خبر و اطلاع رسانی برخوردار است.

  یوسفی ادامه داد: انتشار اخبار کذب، غیرموثق و بی‌اساس توسط برخی افراد به تنهایی باعث ایجاد تشویش اذهان عمومی جامعه می‌شود که با توجه به ضعف فرهنگی در جهت استفاده از تکنولوژی باید خانواده احساس مسئولیت بیشتری کنند.
  وی به جرایم رایانه‌ای و بار حقوقی اخبار بدون منبع و موثق اشاره کرد و گفت: متأسفانه مردم از بار حقوقی مطالبی که منجر به طرح شکایات خصوصی و یا مدعی العموم می‌‌شود، به اندازه کافی مطلع نیستند و باید از این تریبون‌ها استفاده کرد و خانواده‌ها را نسبت به این مسئله هوشیار کنیم.
  مدیرمسئول پایگاه خبری تحلیلی آوای با تقدیر از حمایت‌های امام جمعه و فرماندار و برخی از صاحب نظران فرهنگی و صاحبان خرد و اندیشه محمودآباد از این رسانه اثربخش شهرستان اظهار کرد: تمام تلاش مجموعه این رسانه فراگیر و مورد اعتماد مردم، بیان مشکلات، کاستی‌ها و دغدغه‌های شهروندان است و در این مسیر گاهی انتقادهایی نسبت به مسؤولان صورت می گیرد که هیچ گونه نگاه شخصی و فردی در آن وجود ندارد.
  وی در پایان از مسؤولان خواست تا انتقاد خبرنگاران را به عنوان مشاوره رایگان پذیرا باشند تا همه در راستای توسعه همه جانبه محمودآباد گام برداریم.

  برچسب ها :

  نظرات