آوای شمال(طبرستان)
 • گزیده اخبار :
 • جمعه ۴ بهمن ۱۳۹۸ , Friday 24 January 2020
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 85123
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۲۰ مرداد, ۱۳۹۶ - ۱۶:۳۰
 • شما اینجا هستید :اخبار محمودآباد
 •   

  امام جمعه محمودآباد:

  مردم در انتظار حل مشکل رکود و بیکاری با اجرای سیاست اقتصاد مقاومتی هستند/ خروج از برجام با بهانه بازدید از مراکز نظامی بهانه جدید آمریکا

  امام جمعه محمودآباد گفت: بعد از تنفیذ و تحلیف ریاست جمهوری و اعلام وزرای پیشنهادی برای رای اعتماد مهمترین انتظاری که مردم از دولت مردان دارند اینست که به دنبال حواشی زودگذر نباشند و مردم در انتظار حل مشکل رکود، بیکاری و فقر با اجرای سیاست‌های اقتصاد مقاومتی با وحدت و همدلی حول محور ولایت می‌باشند.

  آوای شمال/ حجت‌الاسلام سید داود موسوی امام جمعه محمودآباد در خطبه‌های این هفته نماز جمعه اظهار کرد: بعد از تنفیذ و تحلیف ریاست جمهوری و اعلام وزرای پیشنهادی برای رای اعتماد، مهمترین انتظاری که مردم از دولت مردان دارند اینست که به دنبال حواشی زودگذر نباشند و مردم در انتظار حل مشکل رکود، بیکاری و فقر با اجرای سیاست‌های اقتصاد مقاومتی با وحدت و همدلی حول محور ولایت می‌باشند.

  وی افزود: تکمیل کادر عالی دولت دوازدهم و تشکیل کابینه با انتصابات صورت پذیرفته و با معرفی وزرا روند جدید و پر سرعتی به خود گرفته که امیدواریم با همکاری دولت و مجلس کابینه‌ای قوی، کارآمد، چابک و فعال عرصه خدمتگذاری را عهده‌دار شوند.

  موسوی خاطرنشان کرد: فارغ از مسائل سیاسی و بعضی از تعارفات باید میدان‌های بزرگ و مهم به انسان‌های بزرگ،دارای ظرفیت، انقلابی، برخوردار از روحیه جوانی و جهادی سپرده شود.

  امام جمعه محمودآباد درباره وظیفه نمایندگان عنوان کرد: نمایندگان ملت همانگونه که خودشان تاکید کردند زمان آزمون و خطا گذشته و فرصت‌های طلایی کشور در حل مشکلات بزرگ اقتصادی و فرهنگی بخشی از گذشته و باید با انتخاب‌های مناسب از فرصت‌های باقی مانده استفاده و همه ارکان کشور و خصوصا قوه مجریه برای شکستن بن بست‌های اقتصادی،حل مشکل رکود و بیکاری و رونق تولید ملی و کم کردن جدی وابستگی‌های خارجی تدبیر مناسب را اتخاذ نمایند.

  این مسؤول در ادامه بیان کرد: باید بار این مشکلات به دوش کسانی گذاشته شود که تحمل این بار بزرگ را داشته باشند هر چند اصل انتخاب وزرا با کفایت، انقلابی و با نشاط بسیار مهم است ولی انتخاب معاونین و مدیران وزراتخانه‌ها برای تحقق برنامه‌های مصوب و سیاست‌های ابلاغی هم حائز اهمیت بوده که قطعا نظارت رئیس جمهور و مجلس شورای اسلامی بسیار کارساز خواهد بود.

  موسوی افزود: باید به دور از بعضی تعارفات، چهره‌هایی در ساختار وزراتخانه‌ها بکار گیری شوند که بتوانند با تلاش شبانه روزی و اقدامات جهادی نسبت به تحقق برنامه ششم و اجرای سیاست‌های اقتصاد مقاومتی در سرفصل‌های تولید و اشتغال اقدام موفق را انجام دهند.

  امام جمعه محمودآباد درباره رخدادهای منطقه‌ای برعلیه شیعیان گفت: در اوج اتفاقات منطقه‌ای و تحریک گروه‌های خود ساخته از بین مسلمانان برعلیه جریانات اصیل اسلامی و ایجاد دو دستگی در کشورهای اسلامی و سرنگونی دولت‌های مستقل و مردمی منطقه همه و همه ناشی از دست اندازی اجنبی‌ها با حمایت اردوگاه سلطه‌گر جهانی به رهبری آمریکا و برخی از هم پیمانانان آنان در غرب و در کشورهای عربی ساماندهی می‌شود.

  وی افزود: در اوج سکوت مجامع بین‌المللی اخیرا مشاهده شده که گروه طالبان و داعش در یک اتحاد نامیمون در یکی از مناطق شیعه‌نشین افغانستان اقدام به قتل عام صدها مسلمان شیعه نموده که متاسفانه هنوز منطقه در تصرف تروریست‌ها بوده و دامنه جنایت آنها دقیقا ارزیابی نشده است.

  این مسؤول یادآور شد: این در حالی است که هنوز صدایی از سازمان ملل و دیگر مراجع بین‌المللی بلند نشده و بر این جنایت و سنگدلی با بی‌حیایی تمام سرپوش گذاشته می‌شود و در آشفته بازار درگیری‌ها در منطقه عربی حکومت سفاک سعودی اقدام به قتل شیعیان شرق عربستان و آواره کردن مردم در عوامیه به بهانه توسعه منطقه کرده و با تخریب منازل شیعیان با سنگدلی تمام و حمایت قدرت‌های غربی و سکوت آنها این کار انجام می‌شود.

  موسوی درباره طرح خروج از برجام به بهانه بازدید از مراکز نظامی ایران توسط آمریکا اظهار کرد: در هفته گذشته خبرگزاری‌های غربی و آمریکایی‌ها در گزارشی مدعی شدند که آمریکا به دنبال بازرسی از سایت‌های نظامی ایران برای ارزیابی توافق هسته‌ای است و اعلام کردند که ترامپ برای خروج بدون هزینه از برجام به گزینه‌های مختلفی روی آورده است.

  وی افزود: یکی از آن گزینه‌ها اعمال فشار برای بازرسی از تاسیسات نظامی ایران است که اگر ایران مخالفت کند ترامپ پشتوانه‌ای قوی برای بیان بیان این ادعا خواهد داشت که ایران در حال نقض برجام است و نقص و شکست برجام را بر گردن ایران می‌اندازد.

  این مسؤول تاکید کرد: البته دنیا به این موضوع رسیده که آمریکا به دنبال بهانه است تا فشار به ایران را چندین برابر کند اما دولت و ملت جمهوری اسلامی ایران بازدید از مراکز نظامی را خط قرمز خود دانسته و این بازدید با هیچ یک از موازین حقوقی جهان و کنوانسیون‌های جهانی مطابقت ندارد.

  موسوی ادامه داد: به هر صورت باید منتظر غوغا سالاری‌های ترامپ و دوستانش در کاخ سفید و کنگره آمریکا باشیم و در میان آنچه اهمیت دارد اینکه آنها ظاهرا مصمم به خروج از برجام هستند و برای این کار خود دنبال بهانه تراشی هستند.

  امام جمعه محمودآباد در خصوص وظیفه ذاتی نیروی انتظامی بیان کرد: نیروی انتظامی جدای از مسؤولیت امنیتی که داشته و دارد و وظیفه ذاتی آنهاست یکی دیگر از مهمترین وظایف آنها حفظ ارزش‌ها می‌باشد و همه مسؤولان نظام پای‌بند به اصل هشتم قانون اساسی بوده که حافظ ارزش‌های انقلاب و مکتب امام راحل باشد.

  موسوی در پایان گفت: از جمله جرایم مشهودی که این روزها با آن برخورد می‌کنیم کشف حجاب در درون خودروهاست که حریم خصوصی نبوده، و ضمن تقدیر و تشکر از نیروی انتظامی در برخورد با جرایم مشهود از این اقدام انقلابی و خداپسندانه حمایت کرده و خواستار ادامه این کار ارزشی با حمایت و همراهی دستگاه قضایی می‌باشیم.

  برچسب ها :

  نظرات