برگزاری چهارمین دوره مسابقات ملی مهندسی سازه در محمودآباد

چاپ

آوای شمال/ احسان شعبان‌زاده رئیس موسسه آموزش عالی خزر محمودآباد در گفت‌وگو با خبرنگار ما اظهار داشت: این دوره از رقابت‌ها هرساله با شرکت تیم‌های مختلفی از دانشگاه‌های کشور و با حضور اساتید و مدرسین خبره در زمینه تکنولوژی نوین بتن از تاریخ ۲۰ لغایت ۲۲ شهریور ماه سال‌جاری به میزبانی مجتمع آموزشی و ورزشی نفت محمودآباد برگزار خواهد شد.
وی در تشریح ساز و کار این دوره از مسابقات گفت: در این دوره از مسابقات شرکت کنندگان مجاز هستند با استفاده از متریال ماکارونی و چسب، سازه‌هایی بسازند که بتواند نیرویی چندین برابر وزن خود را تحمل کنند.
شعبان‌زاده ادامه داد: این مسابقات در ۲ رشته مهندسی سازه و بتن و پنج گرایش راندمانی، سنگین دهانه ۴۵ سانتی‌متری، سازه فشاری، زیبایی و بتن‌سبک با مشارکت بیش از ۸۰ تیم از دانشگاه‌های مختلف سراسر کشور برگزار می‌شود.
رئیس موسسه آموزش عالی خزر محمودآباد مهم ترین اهداف برگزاری این دوره از مسابقات را ایجاد پیوند و ارتباط بین صنعت و دانشگاه و ترویج و آموزش کارگروهی در بین دانشجویان عنوان کرد و افزود: آشنایی دانشجویان با سازه‌های فضایی، تحلیل سازه‌های پل و کار با نرم افزارهای SAP از دیگر اهدافی است که در برگزاری این مسابقات ملی دنبال می‌کنیم.