آوای شمال(طبرستان)
 • گزیده اخبار :
 • جمعه ۷ آذر ۱۳۹۹ , Friday 27 November 2020
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 85111
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۱۸ مرداد, ۱۳۹۶ - ۲۰:۳۳
 • شما اینجا هستید :اخبار محمودآباد
 •   

  روز سخت ناجیان غریق محمودآباد

  شش نفر از غرق شدگی نجات یافتند/ غرق شدن دونفر در ساحل محمودآباد

  ناجیان مستقر در سواحل شهرستان محمودآباد، 6نفر زن و مرد را از غرق شدن و مرگ حتمی نجات دادند اما متاسفانه دریا دونفر را به کام مرگ کشاند.

  آوای شمال/ هرساله در ایام تابستان و با شروع فصل شنا در دریا، حوادث متعدد غرق شدگی در سواحل غیرطرح رخ می‌دهد که ضروری است مسافران و مردم منطقه نسبت به شنا در این مناطق دقت لازم را داشته باشند و حتی الامکان در طرح های دارای غریق نجات و نیروهای امدادی شنا کنند.

  اکثر حادثه‌دیدگان در مکان غیرطرح مشغول شنا بوده که به دلیل آشنا نبودن با فنون شنا در دریا غرق می‌شوند.

   

  امروز یکی ازروزهای سخت و پرکار ناجیان غریق شهرستان محمودآباد بود.

   

  بعدازظهر امروز دو نفر که یکی محمدرضا یاری ۵۲ساله و محمد چوپانی ۲۷ساله اهل شهر قائم استان خراسان‌جنوبی بودند که متاسفانه به علت بی‌توجهی به تذکرات ناجیان غریق و عدم آشنایی با فن شنا در ساحل منطقه خط آهی شهر محمودآباد غرق شدند.
  بر اساس اظهارات شاهدان، نیم ساعت بعد از غرق شدن این دو نفر جنازه بی‌جان آنها توسط ناجیان غریق و رانندگان قایق از آب بیرون کشیده شد و علیرغم تلاش ماموران اورژانس ۱۱۵ برای احیاء نامبردگان متاسفانه بی فایده واقع شد.

   

  در حادثه غرق‌شدگی دیگری نیز سه مرد و دو زن از اعضای یک خانواده در ساحل پارک لاله محمودآباد دچار حادثه غرق‌شدگی شدند که با اقدام به موقع و سرعت عمل بالای ناجیان از حادثه‌ای تلخ جلوگیری شد. این حادثه به دنبال شنا در محدوده خارج از طرح اتفاق افتاده است. غرق شدگان توسط اورژانس به بیمارستان شهدا محمودآباد منتقل شدند.

   

  در حادثه سوم غرق شدگی در ساحل سیاه‌رودسر یک مرد دچار حادثه غرق شدگی شد که با تلاش ناجیان نجات یافت.

   

  به گزارش آوای‌شمال، این حوادث در حالی رخ می‌دهد که شناگران بدون توجه به علائم، هشدار و تذکرات فراوان ناجی اقدام به شنا در منطقه ممنوعه می‌کنند.

  برچسب ها :

  نظرات