آوای شمال(طبرستان)
 • گزیده اخبار :
 • سه شنبه ۲۹ مهر ۱۳۹۹ , Tuesday 20 October 2020
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 85037
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۱۸ مرداد, ۱۳۹۶ - ۱۰:۵۶
 • شما اینجا هستید :اجتماعی
 •   

  سلاخی حیا در میان مردان بی‌حجاب

  حجابی که به زنان خلاصه شد/ نقطه مشترک مصداق‌های بدحجابی برای آقایان و بانوان

  جنگ و تهاجم از حیطه جنگ سرد و نظامی خارج شده و به عرصه‌های فرهنگی کشیده شده است، در این زمان یکی از مهم‌ترین اهداف دشمنان این است که حجاب و پوشش را در جوامع اسلامی کمرنگ کنند.

  حجابی که به زنان خلاصه شد/ نقطه مشترک مصداق‌های بدحجابی برای آقایان و بانوانآوای شمال/ هر زمانی که نام عفاف و حجاب به میان می‌آید، بلافاصله ذهن‌ها به سوی بانوان متبادر می‌شود و بر لزوم رعایت این موضوع مهم، که در اسلام نیز بارها به آن تاکید شده، سفارش می‌شود.

  حجابی که دین اسلام بر روی آن تاکید کرده و یکی از مهم‌ترین اموری است که مسلمانان باید به آن الزام داشته باشند، و در این میان دشمنان نیز با دست گذاشتن بر این مهم به دنبال استحاله جمهوری اسلامی هستند و از هیچ تلاش فروگذار نمی‌کنند.

  با نگاهی به برخی اظهارنظرهای اندیشمندان غربی به خوبی در می‌یابیم در عین حال که مسئولان و اندیشمندان کشور برای ترویج حجاب هیچ تلاش محسوسی صورت ندادند، غرب با تشکیل اتاق فکرهای فراوان در حال تدوین برنامه‌های بلندمدت برای از بین بردن این مهم است.

  در واقع با نگاهی دقیق‌تر می‌بینیم که امروزه دیدگاه بسیاری از کارشناسان غربی این است که برای تسلط بر کشورهای اسلامی باید آنها را از نظر فرهنگی مورد هجوم قرار دهیم، به عبارت دیگر جنگ و تهاجم از حیطه جنگ سرد و نظامی خارج شده و به عرصه‌های فرهنگی کشیده شده است، در این زمان یکی از مهم‌ترین اهداف دشمنان این است که حجاب و پوشش را در جوامع اسلامی کمرنگ کنند.

  به عنوان نمونه دیوید کیو، مامور سازمان سیا، با اشاره به موضوع حجاب معتقد است: مهم‌ترین حرکت در جهت براندازی جمهوری اسلامی، تغییر فرهنگ جامعه فعلی ایران است و ما مصمم به آن هستیم.

  اما با وجود تمامی این نکات بسیار مهم، آن چیزی که در جامعه اسلامی کمتر دیده شده و یا توجه‌ای به آن نشده، موضوع حجاب آقایان است.

  با نگاهی به سطح جامعه در می‌یابیم که برخی از مردان کشورمان نیز حجاب را رعایت نمی‌کنند و در حفظ پوشش خود هیچ تلاشی به خرج نمی‌دهند.

  مردانی که به بهانه‌های مختلفی چون سفر و گرما به جای پوشش مناسب شلوار و پیراهن از لباس‌های حلقه‌ای و شلوارک استفاده می‌کنند، و هیچ توجه‌ای به حضور بانوان و افراد نامحرم در اطراف خود نمی‌کنند.

  اگر این روزها به شمال کشور سری بزنید، بسیاری از مردان خیابان را با خانه‌های خود اشتباه گرفتند و بدون توجه به فرهنگ غنی مردم شمال به بدترین شکل ممکن در اجتماع حاضر می‌شوند.

  مصداق دیگر بی‌حجابی که این روزها تنها به مناطق شمالی محدود نمی‌شود آرایش مردان به شیوه بانوان است، تمیز کردن صورت و ابرو در کنار مدل‌های فشن و نامتعارف امروز به یک تهدیدی در جامعه اسلامی ایران تبدیل شده است.

  سیدمحمد حسینی کارشناس ارشد مدیریت فرهنگی در گفت‌و‌گو با خبرنگار ما، اظهار کرد: به طور عمده بی‌حجابی به تأثیرپذیری جوانان از هجوم تهاجم فرهنگی غرب، بی‌توجهی خانواده‌ها، خودنمایی یا جلب توجه، کسب جایگاه و دوستی‌های نامطمئن در میان هر دو جنس مذکر و مونث است.

  وی با بیان اینکه متاسفانه امروزه بد حجابی و بی‌حجابی در جامعه گسترش یافته و برخی از زنان و مردان با پوشش‌های نامناسب در جامعه اسلامی حاضر می‌شوند، گفت: با توجه به اینکه تاکید فراوانی در قرآن و احادیث به مسئله حجاب شده است اما همچنان بسیاری از افراد با پوشش‌های نامناسب در جامعه حاضر می‌شوند.

  این کارشناس فرهنگی با اشاره به اینکه برخی مصداق‌های بدحجابی برای آقایان و بانوان مشترک است، گفت: به عنوان مثال عرضه لباس‌های نامتعارف که به طور عمده از تولیدکنندگان خارجی و وارداتی است سلیقه‌ها را به سوی استفاده از این البسه سوق داده است.

  وی خاطرنشان کرد: هم اکنون اگر دختران و پسران برای تهیه لباس به فروشگاه‌ها و مغازه‌ها مراجعه کنند با لباس‌های بدحجاب با تنوع رنگی فراوان مواجه می‌شوند و خرید لباس‌های مناسب با فرهنگ اسلامی بسیار پر هزینه بوده و حتی از کیفیت و تنوع رنگ مناسب برخودار نیستند.

  حسینی در پایان نقش خانواده‌ها در تربیت صحیح فرزندان را بسیار مهم دانست و گفت: اگر پدران و مادران نسبت به مسئله حجاب و سایر ارزش‌های جامعه بی‌توجه باشند فرزندان نیز پیرو رفتارهای آنان بوده و نسبت به این امر بی تفاوت می‌شوند، به همین دلیل باید مسئله حجاب را در محیط خانواده نهادینه کرد و حتی آن را آموزش داد.

  به گزارش بلاغ، آنچه که بیش از پیش در این موضوع به چشم می‌خورد نیز بی‌توجهی مسئولان در سلاخی حجاب و فرهنگ از سوی برخی از آقایان است، نقش نیروی انتظامی در برخورد قاطع و مناسب با هنجارشکنان، ارائه برنامه‌های مناسب فرهنگی از سوی ادارات و نهادهای متولی مانند ارشاد و سازمان تبلیغات و ورود رسانه در فرهنگ‌سازی در کنار تاثیر مردم بر این موضوع می‌تواند در مقابله با این ولنگاری اثرگذار باشد.

  برچسب ها :

  نظرات