آوای شمال(طبرستان)
 • گزیده اخبار :
 • شنبه ۳ آبان ۱۳۹۹ , Saturday 24 October 2020
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 85035
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۱۸ مرداد, ۱۳۹۶ - ۱۰:۵۲
 • شما اینجا هستید :اجتماعی
 •   

  درآمد نفتی مسئولین را تنبل و غیرپاسخگو کرده/ موضوع پاسخگویی به رسانه‌ها در مسئولین جا نیفتاده است

  مدیر مسئول روزنامه رسالت با بیان اینکه هنوز عنصر پاسخگویی در مسئولین کشور به ویژه به رسانه‌ها جا نیفتاده است، گفت: بهتر است مسئولین کشور بدانند که یکی از عناصر مدیریت پاسخگویی نسبت به عملکرد خود و اقناع افکار عمومی است.

  آوای شمال/ سیدمرتضی نبوی ضمن تبریک روز خبرنگار به اصحاب رسانه گفت: متأسفانه هنوز عنصر پاسخگویی در مسئولین کشور جا نیفتاده اما مسئولین باید بدانند که یکی از عناصر مدیریت پاسخگویی مدیران نسبت به عملکردشان و اقناع افکار عمومی و رسانه‌ها است.

  وی افزود: پاسخگویی به معنای آن است که هم بتوانند نیازهای جامعه را تأمین کرده و هم پاسخگوی عملکرد خودشان باشند و از کارآمدی‌شان دفاع کنند.

  این عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام تصریح کرد: یکی از ویژگی‌های پاسخگویی آن است که جایگاه تکریم را برای خبرنگاران قائل بوده و به آنها پاسخگو باشند.

  وی اظهار داشت: مدیا و رسانه واسطه بین مسئولین و مردم است که با آن مسئولین می‌توانند ضمن شناخت‌ نیازهای مردم در جهت اطلاع‌رسانی آنها پاسخ‌های لازم را ارائه دهند.

  نبوی با بیان اینکه در قانون اساسی و قوانین مربوط به مطبوعات و رسانه‌ها پاسخگویی مسئولین پیش‌بینی شده است، افزود: باید مسئولین به این سمت بروند که خود را نسبت به رسانه پاسخگو بدانند چرا که نمی‌شود متصور بود در نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران مسئولی بوده و پاسخگو نباشد.

  مدیر مسئول روزنامه رسالت این نقد به مسئولین وارد است که خیلی خود را به رسانه‌ها پاسخگو نمی‌دانند، گفت: یکی از دلایلش آن است که دولت، رانتی و متکی به درآمد نفت است.

  وی افزود: اگر دولت همه درآمد خود را از طریق مردم درمی‌آورد آن وقت می‌توانست ضمن فراهم کردن شرایط کشور شفافیت را برای مردم، واسطه‌ها و رسانه‌ها ایجاد کند.

  این عضو تشخیص مصلحت نظام در پایان گفت: درآمد نفتی مسئولین را تنبل و پاسخگو کرده است.

   

  برچسب ها :

  نظرات