آوای شمال(طبرستان)
 • گزیده اخبار :
 • جمعه ۷ آذر ۱۳۹۹ , Friday 27 November 2020
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 84945
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۱۶ مرداد, ۱۳۹۶ - ۱۱:۰۴
 • شما اینجا هستید :ایران و جهان
 •   

  امن‌ترین کشورهای جهان معرفی‌شدند+ جایگاه ایران

  موسسه گالوپ به سنت هر سال فهرست امن‌ترین مناطق جهان را از نگاه خود منتشر کرد.

  آوای شمال/ موسسه گالوپ هر سال با در نظر گرفتن شاخص‌های مرتبط با نظم و قانون به معرفی امن‌ترین و خطرناک‌ترین کشورهای جهان پرداخته و آنها را در چهار سطح مختلف (از صورتی تا بنفش) رده‌بندی می‌کند. رنگ سفید نیز بیانگر کشورهایی است که در آنجا این تحقیق صورت نگرفته است.

  در فهرست امسال موسسه گالوپ که پس از انجام تحقیقات جامع در ۱۳۵ کشور جهان به دست آمد، سنگاپور با امتیاز ۹۷ (از مجموع ۱۰۰ امتیاز) امن‌ترین کشور جهان در سال ۲۰۱۷ شناخته شد و ازبکستان با ۹۵ و ایسلند با ۹۲ امتیاز در رتبه‌های بعدی این فهرست قرار گرفتند.

  برای انتخاب و رتبه‌بندی کشورها در فهرست امن‌ترین کشورهای جهان، سطح «احساس امنیت» شهروندان بسیار حائز اهمیت است. به عنوان مثال در تحقیق امسال موسسه گالوپ، ازبکستان تنها کشور جهان بود که شهروندان آن در نظرسنجی‌ها اعلام کردند طی یک سال گذشته هدف هیچ توهین و یا ضرب و شتمی قرار نگرفته‌اند. البته رفتار پلیسی دولت ازبکستان، اغلب مورد انتقاد است.

  در سنگاپور نیز که رتبه نخست امن‌ترین کشور جهان را در اختیار دارد، انتقاداتی از قبیل فقدان آزادی بیان شهروندان به دولت مرکزی وارد می‌شود.

  امن‌ترین کشورهای جهان معرفی‌شدند+ جایگاه ایران

  در پژوهش امسال موسسه گالوپ، ایران، انگلیس، ژاپن، سوئد،‌ پرتغال و آمریکا با کسب امتیاز برابر ۸۵ از ۱۰۰ در سطح دوم امن‌ترین کشورهای جهان قرار گرفته‌اند.

  در قعر این جدول نیز می‌توان نام کشورهایی چون بولیوی (۵۸ امتیاز)، گابن (۵۸ امتیاز)، آفریقای جنوبی (۵۶ امتیاز)، السالوادور (۵۴ امتیاز) و لیبریا (۵۳ امتیاز) را مشاهده کرد.

  همچنین، در این کشورها نیز در سال ۲۰۱۷ بیشترین موارد حمله و ضرب و شتم گزارش شده است:

  لیبریا ۲۷ درصد

  آفریقای جنوبی ۲۴ درصد

  اوگاندا ۲۳ درصد

  جمهوری آفریقای مرکزی ۲۳ درصد

  برچسب ها :

  نظرات