آوای شمال(طبرستان)
 • گزیده اخبار :
 • چهارشنبه ۳۰ مهر ۱۳۹۹ , Wednesday 21 October 2020
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 84943
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۱۶ مرداد, ۱۳۹۶ - ۱۱:۰۷
 • شما اینجا هستید :سیاسی
 •   

  ایران بر امنیت حجاج خود بسیار حساس است/وزیر خارجه دانمارک به زودی به تهران سفر می‌کند

  رئیس مرکز تحقیقات استراتژیک گفت: جمهوری اسلامی ایران روی امنیت حجاج خود بسیار حساس است.

  آوای شمال/ علی اکبر ولایتی رئیس مرکز تحقیقات استراتژیک مجمع تشخیص مصلحت نظام بعد از انجام دیدار با معاون وزیر امور خارجه دانمارک در جمع خبرنگاران اظهار داشت: روابط ایران و دانمارک از لحاظ اقتصادی و سیاسی قدیمی و مثبت است، دانمارک در میان کشورهای اروپایی مواضع نسبت خوبی دارد و آنان در مورد مسائل مختلف مایل به همکاری هستند.

  وی با بیان اینکه در این دیدار در مورد سوریه، عراق، قطر و افغانستان صحبت کردیم اضافه کرد: دو طرف در بیشتر موارد با هم اشتراک دیدگاه داشتیم. معاون وزیر خارجه دانمارک هم به حفظ تمامیت ارضی کشورهای منطقه و اینکه مسائل راه حل نظامی ندارد، تأکید کرد.

  رئیس مرکز تحقیقات استراتژیک مجمع تشخیص مصلحت نظام خاطر نشان کرد: در نوامبر آینده  وزیر امور خارجه دانمارک به کشورمان سفر می‌کند این رفت و آمد‌ها میان دو کشور نشانه خوبی از توسعه روابط است.

  ولایتی در پاسخ به سوالی در مورد امنیت حجاج ایرانی تأکید کرد: امنیت حجاج برای جمهوری اسلامی ایران اهمیت زیادی دارد حجاج ما باید در امنیت کامل و بدون هر فشاری حج خود را انجام دهند.

  وی گفت: امنیت، سلامت و احترام حجاج ایرانی جزء تفاهم میان ما و  عربستان بوده است و در این زمینه وظیفه سنگینی بر عهده عربستان است که تولیت حرمین شریفین دارد.

  رئیس مرکز تحقیقات استراتژیک مجمع تشخیص مصلحت نظام بیان کرد: تأمین امنیت حجاج ایرانی جزء وظایف اصلی عربستان است بر اساس  آنچه که اطلاع دارم تاکنون مشکلی برای حجاج ما پیش نیامده است ایران روی امنیت حجاجش بسیار حساس است.

  ولایتی گفت: امیدواریم عربستان در مورد سیاست‌های خود به ویژه در رابطه با دخالت‌هایی که در برخی کشورها مثل یمن می‌کند بازنگری کند.امیدواریم جامعه جهانی هر چه زودتر به خود بیاید و مشکلات مردم یمن را که در محاصره قرار دارند، ببینند.

  رئیس مرکز تحقیقات استراتژیک مجمع تشخیص مصلحت نظام اضافه کرد: مردم مظلوم یمن شبانه روزی بمباران می‌شوند، مشکلات دارویی و پزشکی دارند و سازمان‌های بین‌المللی در این زمینه به وظایف خود عمل نمی‌کنند عربستان تا ابد نمی‌تواند به این کار خود ادامه دهد ما معتقدیم که ایستادگی و مقاومت مردم یمن پاسخ می‌دهد.

  برچسب ها :

  نظرات