آوای شمال(طبرستان)
 • گزیده اخبار :
 • چهارشنبه ۱۲ آذر ۱۳۹۹ , Wednesday 2 December 2020
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 84847
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۱۴ مرداد, ۱۳۹۶ - ۱۲:۲۵
 • شما اینجا هستید :اجتماعی
 •   

  مکان‌های پرترددی که فاقد سیستم اطفا حریق است/ آیا پلاسکوی دیگری در راه است؟

  آتش و آتش‌سوزی یکی از بلاهایی هست که هرساله به دلیل بی‌توجهی به برخی مسائل امنیتی به سراغ مکان‌های پرتردد شهرستان قشم می‌رود.

  آوای شمال/ با شروع فصل طاقت‌فرسای تابستان کم‌کم آتش‌نشان‌ها خود را برای مأموریت‌ها بزرگ و خطرناک آماده می‌کنند آتش‌سوزی و خسارت‌هایی که باکمی تدبیر می‌توان از وقوع آن جلوگیری کرد.

  آژیرخطر آتش سوزی با حریق مجتمع تجاری صدف در شهر درگهان آغاز شد تا مجتمع‌های تجاری خود را هر چه سریع‌تر به سیستم اطفاء حریق مجهز کنند اما آن آتش‌های مهیب و خسارت‌های بازار صدف خیلی زود از خاطره‌ها محو شد تا مجتمع‌های دیگر اقدامی برای رفع مشکل سیستم اطفاء حریق نکنند.

  شب گذشته زنگ خطری دیگر برای مجتمع‌های تجاری فاقد سیستم اطفاء حریق به صدا درآمد و بخشی از بازار ستاره در آتش سوخت تا یادآوری برای مسئولان قشم باشد که باید برای جان مردم و سلامت جامعه قشم آستین همت بالا بزنند.

  بعد سوختن بازار صدف، اداره کل، هتل، لنج های باری و … بر همگان ثابت کرده که تنها ایستگاه آتش‌نشانی قشم دیگر جوابگوی حفظ ایمنی شهروندان نیست، باوجود اینکه همه می‌دانند، هیچ اقدامی برای رفع سیستم اطفاء حریق در مکان‌های پرتردد در این جزیره صورت نمی‌گیرد.

  این در حالی است که مدیر امور شهری سازمان منطقه آزاد قشم بازارهای قشم و مجتمع‌های تجاری جزیره قشم را فاقد دستگاه‌های ایمنی و اطفای حریق استاندارد اعلام کرده و یکی از اصلی‌ترین دلایل بروز آتش‌سوزی در این مجتمع‌ها نیز به همین خاطر عنوان کرده است.

  هنوز ریزش، لرزش دل و اشک‌ها حادثه غمناک پلاسکو در مخاطره‌های مردم شریف ایران خطور می‌کند، حادثه‌ای که ملت ایران را در غم و اندوه فروبرد، این حادثه به دلیل سهل‌انگاری و کوتاهی در برخی مسائل امنیتی صورت گرفت تا قلب مردم ایران همراه با ساختمان پلاسکو ریزش کند، مسئولان قشم نگذارید پلاسکوی دیگر در این جزیره صورت گیرد.

  حریق جزو حوادثی است که بیشترین تلفات جانی و خسارات مالی را به دنبال دارد که با نصب دستگاه‌های اعلام حریق می‌توان در جهت کاهش خسارات در هنگام بروز آتش‌سوزی جلوگیری نمود.

  و سخن آخر با مسئولین قبل از شنیدن خبر دیگری از وقوع آتش‌سوزی به فکر زیرساخت‌های ایمنی و سیستم اطفاء حریق در مکان‌های پرتردد قشم باشید.

  برچسب ها :

  نظرات