آوای شمال(طبرستان)
 • گزیده اخبار :
 • جمعه ۷ آذر ۱۳۹۹ , Friday 27 November 2020
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 84818
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۱۴ مرداد, ۱۳۹۶ - ۱۱:۳۶
 • شما اینجا هستید :فرهنگی
 •   

  میرباقری: شبکه امید محدودیت مالی ندارد/ در رسانه ملی با خواسته های بیمارگونه مقابله می کنیم

  معاون سیما گفت: ما برنامه های مختلفی را در رسانه ملی طراحی می کنیم و در شبکه امید با خواسته های بیمارگونه مقابله خواهیم کرد.

  آوای شمال/ مراسم جشن افتتاح شبکه امید همزمان با روز ولادت هشتمین اختر تابناک امامت و ولایت حضرت علی ابن الموسی الرضا(ع) با حضور مرتضی میرباقری معاونت سیما،دکتر پورحسین قائم مقام سیما، محمد احسانی، و جمعی از مدیران و برنامه سازان درسالن حجاب کانون پرورشی فکری کودکان و نوجوانان برگزار شد.

  بنا بر این گزارش، این مراسم با تلاوت آیاتی از قرآن کریم و سرود ملی آغاز شد و حسین رفیعی و محمد حسین میثاقی اجرای برنامه را بر عهده داشتند.

   در ادامه مراسم مهدی سالم مدیر شبکه امید گفت: ما یک سری از نقطه نظرات را مورد بررسی قرار دادیم و ان شاء الله در طی روزهای آینده شروع خواهیم کرد و امیدوارم که بتوانیم کاری در شآن نوجوانان را در عرصه نمایش قرار دهیم.

  محمد اصفهانی هم از دیگر مهمانانی بود که  به دعوت مجریان به روی صحنه دعوت شد و قطعاتی را مقارن با این ایام اجرا کرد، در طول مراسم هم دقایق زنده ای را اخصاص به برنامه در مشهد مقدس دادند و دیگر سخنران این مراسم  مرتضی میرباقری معاونت سیما بود که در سخنانی گفت:‌جشن راه اندازی شبکه امید را تبریک می گویم و یکی از آرزوهای  اساسی رسانه ملی لباس تحقق به تن کرد و با عنایت به این که پرداختن به کودکان و نوجوانان امری ضروری است و هیچ سرمایه ای بزرگ تر از سرمایه نسل جوان برای توسعه کشور ها وجود ندارد و هرگونه هزینه کردن در این مقطع یک سرمایه گذاری بزرگ به حساب می آید.

  وی افزود: ما چند سال پیش شبکه ای را برای کودکان راه اندازی کردیم و به این نتیجه رسیدیم که حدود ۲۰ میلیون نفر که از آن ۱۰ میلیون کودک و ۱۰ میلیون دیگر نوجوان هستند مخاطب این شبکه خواهند بود و  قطعا ضروری بود که رسانه ملی برای این ۱۰ میلیون هم برنامه ویژه ای را داشته باشد. مرحله نوجوانی یک مرحله ضروری از سنوات شناخت است و صحبت های مقام مظم رهبری هم موید همین موضوع بوده است و ما با ۱۰ میلیون نوجوان روبه رو بودیم و ما را به این وظیفه رساند که یک شبکه اختصاصی برای نوجوانان ایجاد شود.

  میرباقری با تاکید بر تولید آثار در شبکه امید یادآور شد: بخش عمده ای از نیازهای ما نمی تواند از طریق تامین آثار خارجی برآورده شود. متاسفانه از نظر نوع پوشش و انواع ارتباطات انسانی که در برنامه های خارجی لحاظ می شود دست ما بسته است و نمی توانیم نیازهای نوجوانان را تامین کنیم و اتفاقا برای نوجوانان بیشتر نیازمند این هستیم که به تولیدات داخلی بسنده کنیم اگرچه که هزینه این تولیدات از آثار تامینی بیشتر باشد.

  وی اضافه کرد: البته ما محدودیت را برای تولید در شبکه امید برداشتیم و منابع مالی این شبکه را تامین خواهیم کرد. بودجه اولیه ای که برای این شبکه در نظر گرفته شد به میزان بودجه دیگر شبکه های فعال بود که این بودجه تا صددرصد نیز قابل افزایش است.

  وی با اشاره به تولید سریال در این شبکه نیز تصریح کرد: در حوزه سریال سازی نیز ما هیچ محدودیتی نداریم و آمادگی داریم خارج از نوبت ولی با آثاری که در تراز نوجوانان باشد تولیدات خود را به ظهور برسانیم.

  میرباقری تصریح کرد: ما هم انتظار جدی داریم که نوجوانان هم صرفا فقط تماشاگر نباشند و باید خود در کارهای اجرایی این شبکه فعالیت کنند و ما در رسانه ملی ارزیابی کردیم که در حوزه نوجوان به تولیدات داخلی بسنده کنیم و بنده این نوید را می دهم که شبکه امید از این محدودیت هایی که وجود دارد برخودار نخواهد بود و این پیام را به همه برنامه سازان هم میدهیم که هیچ محدودیتی در برنامه سازی حوزه نوجوان نخواهیم داشت و ما در رسانه ملی با خواسته های بیمارگونه مقابله خواهیم کرد.

   

  برچسب ها :

  نظرات