آوای شمال(طبرستان)
 • گزیده اخبار :
 • پنج شنبه ۱۳ آذر ۱۳۹۹ , Thursday 3 December 2020
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 84770
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۱۳ مرداد, ۱۳۹۶ - ۱۶:۰۵
 • شما اینجا هستید :اخبار استان
 •   

  رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی استان مازندران:

  کاهش ۲۲ درصدی تصادفات طی ۴ ماه امسال در مازندران

  رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی استان با تاکید بر استفاده از دوچرخه در رفت و آمدهای درون شهری از کاهش 22 درصدی تصادفات در چهار ماه نخست امسال نسبت به مدت مشابه سال گذشته خبر داد.

  آوای شمال/ سرهنگ مهدی باقری گفت:وجود تمام شرایط و موهبت‌های الهی در مازندران موجب شده تا مسافران بسیاری در طول ماه‌های سال به‌ویژه ۶ ماهه نخست از تمام نقاط کشوربه این استان عزیمت کنند .

  رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی استان، تصریح کرد: پلیس راهنمایی و رانندگی مازندران با تمام نیرو و تجهیزات در طول سال آمادگی صد در صدی ارائه خدمات به مسافران را دارد و از این رو ، روانی و تسهیل در تردد وسایل نقلیه و جلوگیری از بروز ترافیک در سطح جاده‌ها و معابر شهری با فعالیت مضاعف این پلیس صورت می‌گیرد.

  سرهنگ باقری اظهار داشت: ماحصل تلاش شبانه‌روزی پلیس راهور استان کاهش ۲۲ درصدی تصادفات در چهار ماهه نخست امسال نسبت به مدت مشابه سال گذشته بوده که این مهم با همدلی و هم‌فکری تمامی مسئولان شهری محقق شده است.

  رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی مازندران با اشاره به اینکه حدود ۹۸ درصد رانندگان بومی و غیربومی رعایت قوانین مقررات راهنمایی و رانندگی را می کنند، اضافه کرد: توصیه ما به رانندگان این است که در زمان ورود به جاده به تابلو و علایم راهنمایی و رانندگی که زبان گویای پلیس بوده توجه کنند تا به‌راحتی و با سلامت کامل به مقصد برسند.

  وی،خاطرنشان کرد: بخش عمده‌ای از تصادفات منجر به واژگونی خودرو، خستگی و خواب‌آلودگی است که بیشتر در ورودی شهرها اتفاق می‌افتد و لازم است رانندگان به‌ ازای هر دو ساعت رانندگی به‌میزان ۱۰ تا ۱۵ دقیقه استراحت کنند.

  مهدی باقری اظهار داشت:،در تعطیلات نوروز امسال ۴۴ درصد تصادفات رخ داده از نوع واژگونی خودرو و آن هم به‌دلیل خستگی و خواب‌آلودگی بوده است .

  رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی فرماندهی انتظامی مازندران یادآور شد: دوچرخه‌سواران این موضوع را باید مورد توجه قرار دهند که استفاده از دوچرخه بدون زین ممنوع بوده و موظف هستند هنگام حرکت از سمت راست تردد کنند.

  باقری خاطرنشان کرد: برای نهادینه شدن فرهنگ استفاده از دوچرخه یک روز در هفته به‌ عنوان روز هوای پاک نمونه با طرح سه‌شنبه‌های بدون خودرو نامگذاری شده است.‌

  وی اظهار کرد: پلیس راهنمایی و رانندگی مازندران به‌صورت پایلوت با ۱۶ استان کشور به‌عنوان هیئت دوچرخه سواری فرماندهی انتظامی استان انتخاب شده که امیدواریم بتوانیم فرهنگ استفاده از دوچرخه در مازندران را با استفاده از همه ظرفیت‌ها و امکانات موجود نهادینه کنیم.

  رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی فرماندهی انتظامی مازندران بیان کرد: با توجه به تردد زیاد راکبان موتورسیکلت در معابر لازم است تمامی مقررات راهنمایی و رانندگی از سوی این دست از کاربران ترافیکی رعایت و همواره مورد مطالعه و آموزش قرار گیرد.

  باقری در پایان گفت: امیدواریم رانندگان مقررات راهنمایی و رانندگی را رعایت کنند تا شاهد حادثه‌ای برای انسان‌ها در سطح معابر نباشیم.

  برچسب ها :

  نظرات