آوای شمال(طبرستان)
 • گزیده اخبار :
 • شنبه ۱۶ آذر ۱۳۹۸ , Saturday 7 December 2019
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 8476
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۲۴ بهمن, ۱۳۹۳ - ۰۸:۵۳
 • شما اینجا هستید :اجتماعی > ایران و جهان > سیاسی > فرهنگی
 •   

  برگزاری مراسم سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی در جمهوری آذربایجان و کویت

  آوای شمال/ به گزارش گروه سیاست خارجی خبرگزاری فارس، عصر چهارشنبه مراسم گرامیداشت سی و ششمین سالروز پیروزی انقلاب اسلامی و روز ملی جمهوری اسلامی ایران، با حضور قریب به پانصد مهمان از سوی سفارت ایران در هتل کمپنسکی باکو برگزار شد. در این آیین باشکوه علاوه بر وزیر اقتصاد و صنعت آذربایجان، تعدادی از […]

  آوای شمال/ به گزارش گروه سیاست خارجی خبرگزاری فارس، عصر چهارشنبه مراسم گرامیداشت سی و ششمین سالروز پیروزی انقلاب اسلامی و روز ملی جمهوری اسلامی ایران، با حضور قریب به پانصد مهمان از سوی سفارت ایران در هتل کمپنسکی باکو برگزار شد. در این آیین باشکوه علاوه بر وزیر اقتصاد و صنعت آذربایجان، تعدادی از نمایندگان مجلس ملی، شیخ الاسلام الله شکور پاشازاده و معاونان وزرای ارتباطات و اقتصاد این کشور، سفرا و دیپلمات‌های خارجی، اندیشمندان و ایرانیان مقیم حضور داشتند.

  در این مراسم شاهین مصطفی یف وزیر اقتصاد و صنعت جمهوری آذربایجان طی سخنانی، تبریک دولت و ملت آذربایجان را به دولت و ملت ایران ابلاغ کرد و گفت: در ماه‌های اخیر مذاکرات مفید تهران و باکو ثمرات فراوانی داشته و به خصوص دیدارهای اخیر روسای جمهور دو کشور موجب گسترش مناسبات فیمابین در حوزه های مختلف شده است.

  وی برگزاری اجلاس کمیسیون مشترک دو کشور را یک قدم مهم در مسیر توسعه مناسبات دو کشور دانست و افزود: تحکیم همکاری‌ها بین ایران و آذربایجان، خواسته مردم دو کشور می‌باشد.
  محسن پاک آیین سفیر ایران نیز نیز در سخنان خود به این موضوع اشاره کرد و به موضوع انرژی هسته‌ای نیز پرداخت و جمهوری اسلامی ایران را یک قدرت هسته‌ای در مسیر صلح آمیز خواند و گفت: تحریم‌های ظالمانه و غیرقانونی که در واقع جنگ با یک ملت است به توفیق الهی می‌تواند برچیده شود و این بستگی به اراده سیاسی طرف مقابل دارد.

  وی به مناقشه قره باغ هم اشاره و تاکید کرد: سیاست اصولی جمهوری اسلامی ایران در جهت حل عادلانه و مسالمت آمیز مناقشه قره باغ موجب توسعه صلح، عدالت و ثبات در منطقه خواهد شد.

  همچنین در کویت نیز همزمان با بزرگداشت روز بیست و دوم بهمن، سی و ششمین سالگرد پیروزی انقلاب با حضور مقامات رسمی و مجلس، دیپلمات های مقیم، علما، دانشگاهیان، ایرانیان و اعضای نهادهای جمهوری اسلامی برگزار شد.

  در حاشیه مراسم نمایشگاه صنایع دستی و فرش برگزار شد.

  برچسب ها :

  نظرات