آوای شمال(طبرستان)
 • گزیده اخبار :
 • سه شنبه ۲۹ مهر ۱۳۹۹ , Tuesday 20 October 2020
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 84745
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۱۲ مرداد, ۱۳۹۶ - ۱۲:۳۶
 • شما اینجا هستید :سیاسی
 •   

  اعضای کابینه افرادی باشند که مشکلات اقتصادی و بیکاری را حل کنند/تحریم‌ها سپاه را محدود کنند

  دبیر شورای نگهبان گفت: مردم می خواهند افرادی در کابینه بیایند که مشکلات اقتصادی و بیکاری آنها را حل کنند.

  آوای شمال/ به نقل روابط عمومی شورای نگهبان، آیت الله احمد جنتی در سخنان پیش از دستور جلسه هفتگی اعضای شورای نگهبان ضمن تبریک ایام دهه کرامت و سالروز میلاد حضرت امام رضا(ع) به برگزاری مراسم بزرگداشت سالروز تأسیس شورای نگهبان در هفته گذشته اشاره و از حضور اعضای شورای نگهبان و سایر میهمانان در این مراسم تشکر کرد.

  دبیر شورای نگهبان در ادامه با توجه به در پیش بودن مراسم تنفیذ و تحلیف ریاست جمهوری به این نکته اشاره کرد که مردم در مورد کابینه توقعات زیادی دارند و می خواهند افرادی بیایند که مشکلات آنها، از جمله مشکلات اقتصادی و بیکاری را حل کنند و افرادی باشند که کارایی داشته باشند.

  دبیر شورای نگهبان سپس به این مسئله اشاره کرد که نگرانی دیگر، انعطاف در برابر آمریکاست که ممکن است با فشاری که آنها می آورند بتوانند از این مسئله بهره برداری کنند.

  آیت الله جنتی ادامه داد: نکته دیگر این است که وزرایی که انتخاب می‌شوند صرف نظر از مسایل سیاسی، تا چه مقدار توانایی کار دارند و می توانند به درد مردم برسند و چه مقدار درد مردم را حس می کنند و می توانند خدمتگذار واقعی مردم باشند.همه اینها محل تأمل است.

  دبیر شورای نگهبان سپس با اشاره به موضوع تحریم ها افزود: این تحریم که از آن به عنوان تحریم بی سابقه در تاریخ تعبیر می شود تحریم جامع و کاملی است که اگر به این صورت بخواهد اعمال شود و پیش برود مشکلاتی را به وجود می آورد.

  «دشمنان می خواهند با این تحریم ها سپاه را محدود کنند، عمده نظر آنها همین است و این نکته باید برای مردم روشن شود که مسأله، براندازی نظام، انقلاب و اسلام است و همه این کارها مقدمه این هدف است و هدف دیگر هم این است که قدرت رهبری را بگیرند، زیرا می بینند که ایشان با قدرتی که دارند امور را هدایت می کنند و در مقابل آمریکا هم ایستاده اند و در عراق و سوریه و در جاهای دیگر نقش آفرینی می کنند و دشمنان می خواهند این قدرت را بشکنند، این مسأله باید برای مردم روشن شود.»

  آیت الله جنتی همچنین با اشاره به نقش تعیین کننده شورای نگهبان در اعمال مقاصد مقام معظم رهبری و ادامه راه امام، عنوان کرد: که قابل پیش بینی است که شاهد هجمه های تازه ای علیه شورای نگهبان باشیم.

  دبیر شورای نگهبان سپس با اشاره به آموزه های قرآنی افزودند خداوند این امید را می دهد که از دشمنان نترسید و تمام ترستان از خدا باشد، اگر توکلتان به خدا باشد خدا کفایت می کند و شر دشمنان را از سر شما کوتاه می کند و دشمن را سرکوب می کند؛ این برای ما درس است. حسبناالله و نعم الوکیل. این تعالیم قرآن است.

  وی همچنین یادآور شد: خداوندمتعال مرتب تاکید می کند که از غیر خدا نترسید، توکل تان به خداوند باشد، خدا دشمنان شما را دفع می کند.

  آیت الله جنتی در خاتمه اظهار امیدواری کرد که مشکلات کشور با تلاش مسئولان و لطف خداوند و با توسل به حضرت صاحب الزمان( عج) حل شود.

  برچسب ها :

  نظرات