آوای شمال(طبرستان)
 • گزیده اخبار :
 • جمعه ۷ آذر ۱۳۹۹ , Friday 27 November 2020
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 84726
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۱۲ مرداد, ۱۳۹۶ - ۱۱:۳۴
 • شما اینجا هستید :ایران و جهان
 •   

  جنگ قدرت در کاخ سفید ترامپ را پریشان کرده است

  از هنگامی که دونالد ترامپ برنده انتخابات ریاست جمهوری شده، دولت او دچار «تشطط ، سردرگمی ٬ رسوایی ها و تصمیم گیری های بحث برانگیز» گردیده است اما یکی دیگر از ابعاد دیگر این اوضاع نابسامان کاخ سفید در مقاله روزنامه «گاردین» توسط جامیلز لارتی با عنوانی در مورد جنگ قدرت میان جناحهای مختلف سیاسی موجود در کاخ سفید برای جلب رضایت ترامپ و تاثیر این جنگ بر دولت ایالات متحده و خانواده اش را بازتاب داده است.

  آوای شمال/ از هنگامی که دونالد ترامپ برنده انتخابات ریاست جمهوری شده، دولت او دچار «تشطط ، سردرگمی و رسوایی ها و تصمیم گیری های بحث برانگیز» گردیده است اما یکی دیگر از ابعاد دیگر این اوضاع نابسامان کاخ سفید در مقاله روزنامه «گاردین» توسط جامیلزلارتی با عنوانی در مورد جنگ قدرت میان جناحهای مختلف سیاسی موجود در کاخ سفید برای جلب رضایت ترامپ و تاثیر این جنگ بر دولت ایالات متحده و خانواده اش را بازتاب داده است.

   

  این گزارش نشان می دهد که همواره ترامپ خانواده خود را منبع اصلی انتخاب نزدیک ترین دستیاران و مشاوران خود را قرار داده است، دخترش ایوانکا و همسراو “جرد کوشنر ” یک موقعیت حیاتی در دولت ترامپ بدست آورده اند و به نظر می رسد آنها در بین مشاوران مدیریت ترامپ از نفوذ بیشتری برخوردار هستند. پس از آنها دونالد پسر که خود را در قلب یک بحران توفان سیاسی که پیرامون شرکت او در یک جلسه مخفی با روس ها برای کمک به پدرش در مسیر انتخابات ریاست جمهوری شکل گرفته است می بیند . بر این پایه ترامپ همواره درگیر دفاع از خانواده اش باقی ماند و او علیرغم انتقادات رسانه ی از این روش به زودی دست برنمی دارد.

   

  دایره تنگ این گزارش اشاره کرد: در میان با نفوذ ترین افراد حاضر در کاخ سفید باید از آنتونی اسکارموچی پس از آنکه تا هفته ی قبل از این انتصاب شخصی ناشناخته بود به عنوان مدیر ارتباطات در کاخ سفید، به تازگی منصوب شده است نام برد آنچه که در مورد دشمنی طولانی بین او رینس پریباس وجود داشت می تواند مهم ترین دلیل اخراج تحقیر آمیز این دومی از ریاست ستاد کارکنان کاخ سفید باشد .
  بر اساس این گزارش؛ دایره وفادار به ترامپ شامل مدیر مبارزات انتخاباتی او لوان دوفسکی ، کلیان کنوی، هوپ هیکس مدیر ارتباطات استراتژیک و مشاور ارشد قدیمی او ست با وجود ترک کمپین ازسوی لوان دوفسکی اما ترامپ هرگز او را فراموش نکرده است و کنوی همچنان یکی از دستیاران مورد علاقه ترامپ با وجود انتقادات رسانه ها باقی مانده است.

  این روشن است که ترامپ به جذب نظامیان، بازرگانان و دیگر افراد خارج از طیف های سیاسی سنتی دل بسته است. رئیس جدیدکارکنان کاخ سفید جان کلی فرمانده سابق تفنگداران دریایی است که از نفوذ قابل توجهی برخوردار است. همچنین جیمز ماتیس، وزیر دفاع و مک مستر مشاور امنیت ملی و همچنین بازرگانی مانند رکس تیلرسون وزیر امور خارجه مدیر سابق شرکت اکسون موبیل (ExxonMobil)بود.
  این گزارش نشان می دهد که حرف و حدیث هایی در رابطه با تیلرسون است که از اقدامات ترامپ راضی نیست و امسال منصب خود را ترک می کند.در این میان شایعاتی دیگر در مورد وزیر دفاع ماتیس وجو دارد.

   

  حزب جمهوری خواه در طول دو هفته ی گذشته شکست های متعددی را متحمل شده است و اکنون نماینده ی در کاخ سفید ندارد . و گزارش ها حاکی از این است که رفتن شن اسپایسر و پریباس نشان دهنده پایان ائتلاف گذشته میان کهنه سربازان قدیمی و سرکشان داخل این حزب است که عقبه ی نامزدی ترامپ را برای ریاست جمهوری شکل دادند .
  منابعی در واشنگتن می گویند: ترامپ در پی شکست لغو طرح اوباما در خدمات بیمه ی درمانی آماده می شود که نبردی را علیه سربازان قدیمی آغاز کند و از هم اکنون سران حزب مانند سخنگوی نمایندگان مجلس پل رایان و رهبراکثریت در مجلس سنا میچ ماکونیل در معرض انتقادات ترامب در توئیتر قرار گرفته اند و نکته ی قابل ذکر این است که هیچ یک از همپیمانان قبلی او از تیغ حملات ترامپ در امان نمانده اند .

   

  در تضاد ثابت جناح راست وارد کاخ سفید شد دشمنی استراتژیست ارشد استیو بانون با کوشنر علنی شد اوکوشنررا « فاسد جهانی» توصیف کرد حال ااسکارموچی نیز وارد خط دشمنی با بانون شده است او گفته است و بر خلاف بانون به دنبال جلب شهرت از منظر رسانه ها نیست. خشم جناح راست از ترامپ به دلیل کنار گذاشتن دادستان کل جف اسیشنز او را گرفتار کرده است . جف اسیشنز یکی از متحدان ترین جناح راست در مورد مهاجرت و جرم و جنایت بشمار می آمده است.

  برچسب ها :

  نظرات