آوای شمال(طبرستان)
 • گزیده اخبار :
 • پنج شنبه ۶ آذر ۱۳۹۹ , Thursday 26 November 2020
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 84699
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۱۲ مرداد, ۱۳۹۶ - ۱۰:۵۲
 • شما اینجا هستید :اجتماعی
 •   

  بازداشت یکی از لیدرهای اصلی عرفان کاذب حلقه در اصفهان/ دستگیری ۱۱ نفر از اعضای گروه

  اطلاعات سپاه صاحب‌الزمان(عج) اصفهان با صدور اطلاعیه‌ای در ادامه برخورد قاطع این سازمان با عرفان‌های دروغین و جریان‌های منحرف از دستگیری یکی از لیدرهای اصلی عرفان کاذب «حلقه» به همراه 11 نفر از اعضای گروه خبر داد.

  آوای شمال/ سازمان اطلاعات سپاه صاحب‌الزمان(عج) استان طی صدور اطلاعیه‌ای اعلام کرد: در ادامه برخورد قاطع اطلاعات سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با عرفان‌های دروغین و جریان‌های منحرف در سطح استان اصفهان، یکی از لیدرهای اصلی عرفان کاذب حلقه به همراه ۱۱ نفر از اعضای این گروه را در کلان‌شهر اصفهان دستگیر کردند.

  در ادامه این اطلاعیه آمده است: سربازان گمنام امام زمان(عج) با چشمان تیزبین خود برگزاری کلاس‌های این جریان منحط در اصفهان را رصد و طی هماهنگی با مقام قضایی یکی دیگر از گروه‌های عرفان حلقه را متلاشی کردند.

  در این اطلاعیه همچنین تصریح شده است: در این عملیات که امروز انجام گرفت به همراه دستگیرشدگان این عرفان نوظهور، اسناد انبوه و حائز اهمیتی از افراد این فرقه ضاله در استان اصفهان کشف و ضبط شد.

  در بخش دیگری از این اطلاعیه تبیین شده است: «عرفان حلقه» که با نام «شعور کیهانی» نیز شناخته می‌شود با ادعاهای واهی همچون فرادرمانی، درمان بیماری‌ها، شفابخشی، جاذبه درمان و تشعشع دفاعی عده‌ای از جامعه را به‌ سوی خود جذب و سبب انحراف عقیدتی آن‌ها می‌شوند.

  در گوشه دیگری از اطلاعیه عنوان شده است: متأسفانه تلقینات بیان‌شده از سوی فرقه منحرف و ضاله عرفان حلقه باعث افزایش آسیب‏‌های روحی-روانی، سست شدن اعتقادات دینی و فروپاشی برخی از خانواده آسیب‌دیدگان می‌شود.

  در پایان این اطلاعیه سازمان اطلاعات سپاه صاحب‌الزمان(عج) استان اصفهان از مردم فهیم خواست تا ضمن بالا بردن هوشیاری خود در برابر فعالان عرفان‌های نوظهور، هرگونه کلاس‌، تجمع و فعالیت‌های این‌گونه فرقه‌های منحرف را از طریق شماره ۱۱۴ گزارش دهند.

   

  برچسب ها :

  نظرات