آوای شمال(طبرستان)
 • گزیده اخبار :
 • جمعه ۷ آذر ۱۳۹۹ , Friday 27 November 2020
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 84697
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۱۲ مرداد, ۱۳۹۶ - ۱۰:۴۸
 • شما اینجا هستید :اجتماعی
 •   

  اجرای دوره‌های ضمن خدمت مجازی مربیان پرورشی و فرهنگی/ آموزش غیرحضوری «تفسیر آیات قرآن» با حضور ۵۰۰ هزار فرهنگی

  مسعود شکوهی مدیرکل امور تربیتی و مشاوره وزارت آموزش و پرورش اظهار داشت: برگزاری دوره آموزش ضمن خدمت مجازی در راستای عملیاتی کردن سند تحول بنیادین آموزش و پرورش مبنی بر تقویت ایمان، بصیرت دینی و باور به ارزش‌های انقلاب اسلامی و توانمند سازی مربیان جهت حمایت آگاهانه از این ارزشها، در برنامه‌های تربیتی و فعالیت‌های پرورشی است . وی تصریح کرد: دوره‌های ضمن خدمت با رویکرد پرورشی و فرهنگی توسط کارگروه برگزاری دوره‌ها در قالب تولید محتوای الکترونیکی طراحی و تدوین شده است که تا این زمان، دوره آموزشی تخصصی فعالیت‌های مکمل آموزشی و پرورشی با موضوع «ماهنامه‌های تربیت»، با 120 هزار نفر شرکت کننده به تعداد 2 میلیون و 880 هزار نفر ساعت و مرحله اول دوره غیرحضوری آموزشی تفسیر آیات برگزیده (واژه‌های آسمانی) با 100 هزار نفر شرکت کننده، به تعداد 2 میلیون و 400 هزار نفر ساعت برگزار شده است. مدیرکل امور تربیتی و مشاوره وزارت آموزش و پرورش افزود: با هماهنگی‌هایی که با مرکز برنامه ریزی نیروی انسانی و فناوری اطلاعات انجام داده‌ایم، مرحله دوم برگزاری دوره ضمن خدمت «واژه‌های آسمانی» در حال انجام است و تا 16 شهریور ماه 96 این دوره به اتمام می‌رسد. شکوهی اضافه کرد: در این مرحله، 12 میلیون نفر ساعت آموزش انجام می‌شود که تعداد 500 هزار نفر از همکاران در این دوره شرکت کرده‌اند؛ ضمن اینکه محتوای الکترونیکی سه دوره آموزشی با عنوان برنامه ریزی و مدیریت فعالیت‌های اردویی، روش تدریس درس تفکر و سبک زندگی و شناسایی و هدایت استعدادهای دانش‌آموزان در حال تولید است که با اتمام این مرحله، زمان اجرای مجازی دوره‌های مذکور آغاز خواهد شد. این سه دوره در مجموع 400 هزار نفر از همکاران را تحت پوشش قرار خواهد داد.

  آوای شمال/ مسعود شکوهی مدیرکل امور تربیتی و مشاوره وزارت آموزش و پرورش اظهار داشت: برگزاری دوره آموزش ضمن خدمت مجازی در راستای عملیاتی کردن سند تحول بنیادین آموزش و پرورش مبنی بر تقویت ایمان، بصیرت دینی و باور به ارزش‌های انقلاب اسلامی و  توانمند سازی مربیان جهت حمایت آگاهانه از این ارزشها، در برنامه‌های تربیتی و فعالیت‌های پرورشی است .

  وی تصریح کرد: دوره‌های ضمن خدمت با رویکرد پرورشی و فرهنگی توسط کارگروه برگزاری دوره‌ها در قالب تولید محتوای الکترونیکی طراحی و تدوین شده است که تا این زمان، دوره آموزشی تخصصی  فعالیت‌های مکمل آموزشی و پرورشی با موضوع «ماهنامه‌های تربیت»، با ۱۲۰ هزار نفر شرکت کننده به تعداد ۲ میلیون و ۸۸۰ هزار نفر ساعت و مرحله اول دوره غیرحضوری آموزشی تفسیر آیات برگزیده (واژه‌های آسمانی) با ۱۰۰ هزار نفر شرکت کننده، به تعداد ۲ میلیون و ۴۰۰ هزار نفر ساعت برگزار شده است.

  مدیرکل امور تربیتی و مشاوره وزارت آموزش و پرورش افزود: با هماهنگی‌هایی که با مرکز برنامه ریزی نیروی انسانی و فناوری اطلاعات انجام داده‌ایم، مرحله دوم برگزاری دوره ضمن خدمت «واژه‌های آسمانی» در حال انجام است و تا ۱۶ شهریور ماه ۹۶ این دوره به اتمام می‌رسد.

  شکوهی اضافه کرد: در این مرحله، ۱۲ میلیون نفر ساعت آموزش انجام می‌شود که تعداد ۵۰۰ هزار نفر از همکاران در این دوره شرکت کرده‌اند؛ ضمن اینکه محتوای الکترونیکی سه دوره آموزشی با عنوان برنامه ریزی و مدیریت فعالیت‌های اردویی، روش تدریس درس تفکر و سبک زندگی و شناسایی و هدایت استعدادهای دانش‌آموزان در حال تولید است که با اتمام این مرحله، زمان اجرای مجازی دوره‌های مذکور آغاز خواهد شد. این سه دوره در مجموع ۴۰۰ هزار نفر از همکاران را تحت پوشش قرار خواهد داد.

   

  برچسب ها :

  نظرات