آوای شمال(طبرستان)
 • گزیده اخبار :
 • جمعه ۷ آذر ۱۳۹۹ , Friday 27 November 2020
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 84692
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۱۲ مرداد, ۱۳۹۶ - ۱۰:۴۲
 • شما اینجا هستید :سیاسی
 •   

  نشست سه جانبه معاونان وزرای خارجه ایران، روسیه و عراق/دیدار رئیس ائتلاف معارضه سوریه با جابری انصاری

  در نشست سه جانبه معاونان وزرای خارجه ایران، روسیه و عراق در مسکو درباره آخرین تحولات منطقه و روند مبارزه با تروریسم در عراق و سوریه بحث و تبادل نظر شد.

  آوای شمال/ حسین جابری انصاری معاون عربی و آفریقای وزارت خارجه و مذاکره کننده ارشد ایران در کنفرانس بین المللی سوریه (آستانه) که در چارچوب سفر به کشورهای ضامن آتش بس در روند آستانه به روسیه رفته است، عصر امروز چهارشنبه ۱۱ مرداد با الکساندر فومین معاون بین الملل وزیر دفاع فدراسیون روسیه دیدار و گفتگو کرد.

  در این ملاقات آخرین تحولات بحران سوریه و مسائل مربوط به مناطق کاهش تنش و اسناد در حال مذاکره سه کشور ضامن روند صلح در سوریه، بررسی و هماهنگی های لازم جهت برگزاری نشست کارشناسی آستانه در تهران و نشست عالی بعدی آستانه به عمل آمد.

  * نشست سه جانبه معاونان وزرای خارجه ایران، روسیه و عراق

   به گزارش فارس، در چارچوب رایزنی ها و هماهنگی های مستمر بین جمهوری اسلامی ایران،  فدراسیون روسیه و جمهوری عراق، حسین جابری انصاری، میخائیل بوگدانف و نزار خیرالله معاونان وزرای خارجه سه کشور، عصر امروز ۱۱ مرداد در مسکو نشست سه جانبه برگزار کردند.

  در این نشست پیرامون آخرین تحولات منطقه و روند مبارزه با تروریسم در عراق و سوریه بحث و تبادل نظر بعمل آمد و سه کشور بر ضرورت حفظ تمامیت ارضی کشورهای منطقه، مبارزه با تروریسم و حق انحصاری مردم سوریه برای ترسیم آینده خویش و حل و فصل بحران این کشور مبتنی بر راه حل سیاسی بعنوان مواضع مشترک خود تاکید کردند.

  * دیدار رئیس ائتلاف معارضه سوریه (مجموعه مسکو) با جابری انصاری

  قدری جمیل دبیرکل حزب اراده مردم و رئیس ائتلاف معارضه سوریه (مجموعه مسکو)، امروز چهارشنبه ۱۱ مرداد ۱۳۹۶ در محل اقامت حسین جابری انصاری، معاون عربی و آفریقای وزارت امور خارجه و مذاکره کننده ارشد ایران در روند آستانه حاضر و با وی دیدار و گفتگو کرد.

  قدری جمیل در این دیدار گزارشی از تحولات آخرین دور کنفرانس ژنو و مذاکرات جاری بین ائتلافهای سه گانه معارضه (ریاض، قاهره، مسکو) ارائه کرد.

  دو طرف در این دیدار ضمن تاکید بر حل سیاسی بحران سوریه، بر ضرورت عدم تجزیه این کشور و پایبندی همه طرفها نسبت به حق انحصاری مردم سوریه در تعیین سرنوشت خود تاکید کردند.

   

  برچسب ها :

  نظرات