آوای شمال(طبرستان)
 • گزیده اخبار :
 • سه شنبه ۶ آبان ۱۳۹۹ , Tuesday 27 October 2020
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 84633
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۱۰ مرداد, ۱۳۹۶ - ۱۴:۱۸
 • شما اینجا هستید :اقتصادی
 •   

  معامله‌گران بورس تهران امروز در حالی نظاره‌گر تداوم روند اصلاح قیمتی در نمادهای معاملاتی پیشرو بودند که با وجود غلبه عرضه سهام از سوی معامله‌گران حقیقی اما حقوقی‌ها بازیگر بی‌سروصدای بازار در جمع‌آوری سهم‌های ارزان قیمت بودند.

  عقب‌گرد ۱۱۷ واحدی شاخص کل بورس تهران

  آوای شمال/شاخص کل قیمت و بازده نقدی بورس اوراق بهادار تهران در پایان معاملات امروز سه شنبه دهم مرداد ماه ۹۶ با کاهش ۱۱۷ واحدی روی رقم ۸۱ هزار و ۴۱۵ واحد ایستاد. شاخص کل هم ‌وزن اما با کاهش ۷  واحدی عدد ۱۷ هزار و ۸۱۰ واحد را به نمایش گذاشت. شاخص سهام آزاد […]

  آوای شمال/شاخص کل قیمت و بازده نقدی بورس اوراق بهادار تهران در پایان معاملات امروز سه شنبه دهم مرداد ماه ۹۶ با کاهش ۱۱۷ واحدی روی رقم ۸۱ هزار و ۴۱۵ واحد ایستاد.

  شاخص کل هم ‌وزن اما با کاهش ۷  واحدی عدد ۱۷ هزار و ۸۱۰ واحد را به نمایش گذاشت.

  شاخص سهام آزاد شناور نیز با کاهش ۸۷ واحدی به رقم  ۸۹ هزار و ۸۰۸  واحد دست یافت.

  شاخص بازار اول اما  در حالی با کاهش ۹۳ واحدی به رقم  ۵۷ هزار و ۱۱۰  واحد دست یافت که شاخص بازار دوم با کاهش ۱۹۵ واحدی عدد  ۱۷۷ هزار و ۱۱۶ واحد را به نمایش گذاشت.

  امروز همچنین شاخص کل فرابورس (آیفکس) نیز با افزایش ۴ واحدی به رقم ۹۳۳ واحد رضایت داد.

  براساس این گزارش، امروز معاملات سهام در نماد معاملاتی شرکت های پالایش نفت بندر عباس با ۴۲ واحد ،کشتیرانی ج.ا.ا با ۳۴ واحد و پالایش نفت اصفهان با ۱۷ واحد کاهش بیشترین تاثیرمنفی را بر محاسبه شاخص کل بورس به نام خود ثبت کردند.

  در مقابل، معاملات سهام در نماد معاملاتی شرکت‌های پرداخت با ۲۳ واحد ، سرمایه گذاری توسعه معادن و فلزات با ۱۶ واحد و گروه صنعتی پاکشو با ۱۴ واحد افزایش بیشترین تاثیر مثبت را در برآورد این نماگر به دوش کشیدند.

  به گزارش فارس، ارزش کل معاملات امروز بورس تهران به بیش از ۲۰۶ میلیارد تومان نمایش داده شد که ناشی از دست به دست شدن بیش از ۶۹۲ میلیون سهم و اوراق مالی قابل معامله طی ۴۸ هزار و ۱۸۳  نوبت داد و ستد بود.

  طی معاملات امروز نماد معاملاتی شرکت‌های ریل‌پرداز سیر، ذوب‌آهن اصفهان، مجتمع صنعتی آرتاویل‌تایر، شیرین دارو و حق تقدم خرید سهام آن از سوی ناظر بازار سهام بازگشایی و در مقابل نماد معاملاتی شرکت‌های تاپیکو، اوراق اختیار فروش تبعی تاپیکو، قراردادهای اختیار خرید و فروش سهام تاپیکو، بازرگانی و تولیدی مرجان‌کار، حق تقدم خرید سهام پتروشیمی شازند متوقف شدند.

  امروز همچنین ۵٫۰۷ درصد از سهام سیمان خوزستان از سوی شرکت عمران و توسعه شاهد به صورت یکجا و نقد یا اقساط به قیمت پایه هر سهم ۳۹۰ تومان روانه میز فروش بورس تهران شد که در نهایت از سوی یک معامله‌گر حقوقی خریداری شد.

  امروز همچنین در بازار معاملات بلوکی بیش از ۱۳۱ میلیون سهم صنایع پتروشیمی تخت جمشید از سوی یک فروشنده حقیقی به خریدار حقوقی واگذار شد.

  به گزارش فارس، امروز در بازار ۲ بورس تهران ۱۶۰ میلیون سهم کشتی‌رانی ج.ا.ا به ارزش بیش از ۵۳ میلیارد تومان کد به کد شد. در پتروشیمی شازند اما امروز ۸۰ میلیون سهم به ارزش بیش از ۱۶ میلیارد تومان کد به کد شد.

  همچنین کمتر از ۳۱ میلیون سهم پلی‌اکریل ایران به ارزش بیش از ۱٫۵ میلیارد تومان به کدهای انتقالی سهامدار عمده انتقال یافت. در پتروشیمی زاگرس نیز اندکی بیش از یک میلیون سهم به ارزش بیش از ۲ میلیارد تومان کد به کد شد.

  بر اساس این گزارش، امروز بورس تهران در حالی زیر سایه عرضه‌ کنندگان حقیقی بازار سهام شاهد عقب‌گر نماگرهای منتخب خود بود که در گروه‌های پیشرو برخی حقوقی‌ها با استفاده از فرصت به وجود آمده به دنبال جمع‌آوری سهام به ویژه در محدوده صفر تابلو بودند.

  به گزارش فارس، امروز در گروه پالایشی‌ها؛ پالایش نفت بندرعباس با معامله‌ای بیش از ۲ میلیون سهمی به کار خود پایان داد که روندی متعادل در معاملات این سهم هر زمان با تحرک پرتعداد معامله‌گران اغلب حقیقی و حقوقی مواجه بود.

  در بازار بدهی نیز امروز اوراق خزانه در حالی با تحرک معامله‌گران اغلب حقوقی مواجه شد که بازدهی مؤثر اوراق سخاب در بازار خارج از بورس باعث شده تا بی‌انضباطی مالی به رهبری صندوق‌های با درآمد ثابت به اوج خود برسد. در عین حال داغ‌تر شدن بازار گمانه‌زنی‌ها برای انتخاب وزرای جدید در کابینه دولت دوازدهم در حالی به اوج خود رسیده که گزینه‌های منتخب برای وزارت اقتصاد در تازه‌ترین گمانه‌زنی‌ها به رئیس کنونی گمرک ایران رسیده است.

  به گزارش فارس، امروز بازار سهام بازاری کم‌حجم و متعادل بود که اصلاح قیمت سهام همزمان با غلبه عرضه‌کنندگان اغلب حقیقی بر خریداران اغلب حقوقی به درجا زدن نماگر منتخب بورس منتهی شد.

  انتهای پیام/ب

   

  برچسب ها :

  نظرات