آوای شمال(طبرستان)
 • گزیده اخبار :
 • پنج شنبه ۲۱ آذر ۱۳۹۸ , Thursday 12 December 2019
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 8461
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۲۴ بهمن, ۱۳۹۳ - ۰۸:۴۶
 • شما اینجا هستید :اجتماعی > ایران و جهان > سیاسی
 •   

  پاسخ پیرهادی به منتقدان “عنایت آمریکایی”

  آوای شمال/ مسئول بسیج شهرداری تهران بیلبوردهای عنایت آمریکایی را واقعیات تاریخی رفتار آمریکا با ایران دانست و گفت آنهایی که از نصب این تابلوها ناراحت هستند بهتر است اندکی تاریخ و جنایات آمریکا را مطالعه کنند. محسن پیرهادی در گفت وگو با افکارنیوز ضمن اشاره به اظهارات حکیمی‌پور عضو شورای شهر تهران که مدعی […]

  آوای شمال/ مسئول بسیج شهرداری تهران بیلبوردهای عنایت آمریکایی را واقعیات تاریخی رفتار آمریکا با ایران دانست و گفت آنهایی که از نصب این تابلوها ناراحت هستند بهتر است اندکی تاریخ و جنایات آمریکا را مطالعه کنند.

  محسن پیرهادی در گفت وگو با افکارنیوز ضمن اشاره به اظهارات حکیمی‌پور عضو شورای شهر تهران که مدعی شده بود بسیج شهرداری تهران با استفاده از بودجه عمومی سیاسی کاری کرده و به مذاکرات لطمه می زند اظهار داشت: بنرهایی که در حاشیه مسیر راهپیمایی ۲۲ بهمن نصب شد نه تنها به هیچ وجه سیاسی نبود بلکه در جهت تقویت تیم مذاکره قرار داشت و اینکه ما گفتیم مذاکره با ذلت صورت نگیرد نیز یک قاعده فقهی هست.

  او گفت: ما یک چیز خوب را گفتیم خوب است و یک کار بد رانهی کردیم و در عین حال قضاوت هم نکردیم.
  پیرهادی با بیان اینکه تاکنون در همه رویکردها از تیم مذاکره کننده حمایت و قدردانی کرده ایم افزود: در طرف مقابل باید بگویم موضوع این آقایان اصلا حمایت از تیم مذاکره کننده نیست و در واقع بیشتر به دنبال سیاسی کاری هستند.

  فرمانده بسیج شهرداری تهران با اشاره به ماجرای بیلبوردهای عنایت آمریکایی نیز گفت: روح شهرداری از بیلبوردهای عنایت آمریکایی خبر نداشته است اما باید پرسید مگر ما در این بیلبوردهای تبلیغاتی چه گفته ایم؟ ما تنها قسمتی از تاریخ را بازخوانی کرده‌ایم. اما این که یک عده ای دوست دارند با ظلم همنوا شوند جای سوال دارد.

  پیرهادی در ادامه تصریح کرد: ما در این بیلبوردها گفته ایم هواپیمای مسافری ما را هدف قرار دادند، این یک واقعیت تاریخی است و البته متعلق به هزار سال پیش هم نیست. این اتفاق همین دو دهه گذشته رخ داده است. در این بیلبوردها ما گفته ایم آمریکایی ها ما را تحریم اقتصادی کردند، گفتیم دانشمندان هسته ای ما را ترور کرده اند، گفتیم آمریکایی ها کودتای ۲۸ مرداد را طراحی و اجرا کردند که اسناد سیا هم در این مورد منتشر شده و آمریکایی ها هم آن را قبول دارند. حالا ظاهراً این آقایان دوست دارند به آغوش آمریکایی ها بروند اما تاریخ را که نمی شود پاک کرد.

  فرمانده بسیج شهرداری تهران در عین حال به منتقدان بیلبوردهای بسیج شهرداری توصیه کردبه دامن اسلام و انقلاب بازگردند و واقعیات تاریخی را انکار نکنند.

  پیرهادی با اشاره به اتفاقات شورای شهر اول تهران گفت: گویا آقایان فراموش کرده اند در نتیجه سیاسی بازی خود چه بلایی برسر شورای شهر اول آوردند تا آنجا که در همان شورا چهارشهردار در تهران عزل و نصب شده است. وی اضافه کرد : بخاطر دعواهای سیاسی و سیاسی کاری که در شورای اول راه افتاد، اعتماد و اعتناء مردم به شوراها کاهش یافت و باعث مشارکت حداقلی مردم در انتخابات شورای دوم شد. این نتیجه خدمات آقایان به شهروندان تهران بوده است.

  مسئول بسیج شهرداری تهران گفت: امثال آقای حکیمی پور نه تنها یک نهاد اجتماعی را سیاسی کردند بلکه یک مجموعه خدماتی را هم نتوانستند مدیریت کنند و به همین دلیل در نهایت مجبور شدند مرتب شهردار عوض کنند.

  پیرهادی گفت: این آقایان آنقدر به شورا لطمه زدند که آن وقایع هنوز از حافظه تاریخی مردم پاک نشده است و اصلاً می توان گفت به همین دلیل بود که در دور دوم رای نیاوردند و حضورشان در شورای شهر کمرنگ شد.

  عضو شورای شهر تهران با بیان اینکه همین حالا هم در شورای چهارم آقای حکیمی پور و طیف اصلاحات بیشترین تلاش را برای به حاشیه کشاندن و سیاسی کردن شورا انجام می دهند گفت: اینها هنوز هم دست بر نمی دارند و متاسفانه باید گفت همین واکنشها نسبت به فعالیت بسیج در راهپیمایی در جهت به حاشیه کشاندن شورا است.

  پیرهادی تاکید کرد: بسیج شهرداری برخلاف آنچه آقایان و رسانه های همسو با این جریانات مطرح کرده اند نهاد وابسته نیست، بلکه مستقل است و احکام مسئولیت بسیج شهرداری توسط شهردار صادر نمی شود.

  برچسب ها :

  نظرات