آوای شمال(طبرستان)
 • گزیده اخبار :
 • چهارشنبه ۱۲ آذر ۱۳۹۹ , Wednesday 2 December 2020
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 84586
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۱۰ مرداد, ۱۳۹۶ - ۱۰:۲۸
 • شما اینجا هستید :سیاسی
 •   

  در جلسه خصوصی عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس با رئیس بانک مرکزی چه گذشت؟

  عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس خطاب به رئیس بانک مرکزی اظهار داشت: اعتماد مردم به سخنان شما کاهش یافته است لذا کاری باید بکنید که این اعتماد برگردد، سپرده گزاران مالباخته سرعت، صداقت و شفافیت را در روند رسیدگی به وضعیت موسسات مالی و اعتباری از شما می خواهند.

  آوای شمال/ حسینعلی حاجی دلیگانی در گفت و گو با خبرنگار ما با اشاره به جلسه ای که با رئیس بانک مرکزی در ادامه روند رسیدگی به مشکلات برخی موسسات اعتباری داشت، اظهار داشت: بنده با توجه به پیامک های زیاد مردم و تماس های مکرر آنها در جهت حل مشکلاتشان داشتن جلسه ای با رئیس بانک مرکزی را وظیفه دانسته و با وی گفت و گویی برای کل موسساتی همچون کاسپین، فرشتگان، ثامن الحجج، آرمان و… که شرایط خاصی برایشان ایجاد شده است را داشتم.

  وی در ادامه افزود: در این جلسه تلاش کردم که دغدغه ها، نگرانی ها و خون دل خوردن های خانواده ها و افراد ایرانی که در این موسسات سپرده گذاری کردند را به ایشان منعکس کنم.

  حاجی دلیگانی با بیان اینکه به ایشان یادآور شدم که اعتماد مردم از شما سلب شده است، اظهار داشت: در جلسه ای که با ایشان داشتم مطرح کردم که مردم تصورشان نسبت به شما این است که شما سخنی را از طریق رسانه ها و جراید بیان می کنید اما در عمل آنچه را که مردم میبینند غیر از چیزی است که شما اعلام میکنید بنابراین اعتماد مردم به مطالب شما کاهش یافته است لذا کاری باید بکنید که این اعتماد برگردد.

  وی با اشاره به توضیحاتی که رئیس بانک مرکزی داد، تصریح کرد: ایشان هم بیان کردند که ما در این که این مسئله را بتوانیم حل بکنیم مصمم هستیم و با توجه به شرایط قانونی که وجود دارد بنا بر این گذاشته شده است که ۹۰ درصد سپرده افراد را به آنها در مرحله اول پرداخت بکنیم، سپس مابقی دارایی ها و اموالی که وجود دارد مجدد آنها را هم به هر میزانی که وجود دارد توزیع بکنیم در مرحله نهایی اگر سودی هم باقی ماند مازاد بر عدد سپرده آن هم بتوانیم به صورت متعارف به افراد بپردازیم.

  عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس تاکید کرد: من در اینجا اعلام کردم که مردم سرعت، صداقت و شفافیت را در این موضوع میخواهند و این خواسته مردم است که من به شما منعکس میکنم.

  وی گفت: همچنین از ایشان دررابطه با جلسه غیرعلنی که قبلا در مجلس برگزار شد جویا شدم چرا که در همان جلسه بنا بر این شده بود ایشان یک لایحه از طرف دولت ظرف هفت روز بیاورند که ایشان عنوان کردند که موضوع را به دولت و آقای رئیس جمهور منتقل کردند ولی هنوز این لایحه تهیه نشده است.

  حاجی دلیگانی خاطرنشان کرد: بنده هم اعلام کردم که این موضوع تعهدی است که داده بودید و ما پیگیر آن خواهیم بود.

  وی در پایان گفت: در این جلسه به نوعی تمامی مطالبی که مردم به ما منتقل کردند و انتظارات آنها را برای رئیس بانک مرکزی شرح داده و به اعتماد از دسته رفته مردم به نسبت به ایشان اشاره داشتم.

  برچسب ها :

  نظرات