آوای شمال(طبرستان)
 • گزیده اخبار :
 • جمعه ۷ آذر ۱۳۹۹ , Friday 27 November 2020
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 84564
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۱۰ مرداد, ۱۳۹۶ - ۱۰:۱۲
 • شما اینجا هستید :ایران و جهان
 •   

  مسکو: تلاش آمریکا برای مقصر جلوه دادن روسیه و چین در تنش‌های شبه‌جزیره کره بی‌اساس است

  وزارت خارجه روسیه تلاش آمریکا را برای مقصر جلوه دادن روسیه و چین در افزایش تنش‌ها در شبه‌جزیره کره کاملا بی‌اساس خواند.

  آوای شمال/ وزارت خارجه روسیه یک بار دیگر از جامعه بین‌المللی خواست تا از هرگونه اقدامی که تنش‌ها در شبه‌جزیره کره را افزایش می‌دهد، خودداری کند.

  بنا بر گزارش شبکه «راشاتودی»، وزارت خارجه روسیه در بیانیه‌ای که روز دوشنبه منتشر شد، اعلام کرد: «ما تلاش‌های آمریکا و برخی کشورهای دیگر برای تغییر مسئولیت در آنچه در شبه‌جزیره کره در حال وقوع است و مقصر جلوه دادن چین و روسیه در این میان را بی‌اساس می‌دانیم».

  در بیانیه وزارت خارجه روسیه همچنین تأکید شده است: «این روسیه و چین بوده‌اند که به صورت مشترک روی نقشه راهی که بتواند مانع از اقدامی نظامی در منطقه شود و مسائل مربوط به شبه‌جزیره کره را حل کند، کار کرده است».

  این بیانیه در ادامه می‌افزاید: «ما از تمامی طرفین درگیر در تنش‌های شبه‌جزیره کره می‌خواهیم تا از هرگونه اقدامی که تنش‌ها را افزایش می‌دهد، خودداری کنند».

  پیشتر، «نیکی هیلی» سفیر آمریکا در سازمان ملل گفته بود که هرگونه قطعنامه جدید شورای امنیت «که فشارهای بین‌المللی بر کره شمالی را به میزان قابل توجهی افزایش ندهد، هیچ ارزشی ندارد».

  این دیپلمات آمریکایی همچنین تأکید داشت که زمان برای گفت‌وگو درباره این مسئله به پایان رسیده است و ابزار سیاسی برای حل مسالمت آمیز این بحران صرفا به رهبر کره شمالی این پیغام را منتقل خواهد کرد که جامعه بین‌المللی قصدی جدی برای به چالش کشیدن وی ندارد.

  وزارت خارجه روسیه در همین رابطه اعلام کرد که مسکو «بسیار نگران تحولات اخیر» در منطقه است و همچنین تأکید کرد که آزمایش موشک بالستیک کره شمالی در روز جمعه نقض مستقیم قطعنامه‌های شورای امنیت سازمان ملل است.

  با این وجود مسکو با اشاره به استقرار یگان‌های پدافند موشکی جدید آمریکا در کره جنوبی گفته است که افزاش اقدامات نظامی دیگر کشورها نظیر آمریکا و کره جنوبی و ژاپن نیز به همین اندازه نگران‌کننده است.

   

  برچسب ها :

  نظرات