آوای شمال(طبرستان)
 • گزیده اخبار :
 • سه شنبه ۱۹ آذر ۱۳۹۸ , Tuesday 10 December 2019
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 84552
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۹ مرداد, ۱۳۹۶ - ۱۴:۰۵
 • شما اینجا هستید :ایران و جهان
 •   

  زیباترین مناظر طبیعی جهان+ تصاویر

  چشم‌اندازهای طبیعی، زیباترین منابع و ثروت‌های بشر به حساب می‌آیند که یافتن نمونه‌های آن در گوشه و کنار جهان کار دشواری نیست.

  آوای شمال/ در اقصی نقاط جهان می‌توان جلوه‌هایی از زیبایی آفرینش را مشاهده کرد که حفظ و نگهداری از آنها به عنوان سرمایه‌های ملی هر کشور، حائز اهمیت فراوانی است.

  در ادامه تعدادی از زیباترین مناظر طبیعی جهان معرفی شده است:

  آبشار نیاگارا، کانادا

  ارتفاع این آبشار ۵۱ متر است و در زمان پُرآبی بیش از ۱۶۸ هزار متر مکعب و در حالت عادی نزدیک به ۱۱۰ هزار متر مکعب آب در دقیقه از آن سرازیر می‌شود.

  زیباترین مناطق طبیعی جهان+ تصاویر

  گرند کنیون، آریزونا، آمریکا

  این پدیده طبیعی یک ژرف دره است که ۴۴۶ کیلومتر ارتفاع و ۲۹ کیلومتر عرض دارد. این دره احتمالاً در دو میلیارد سال پیش و با فرسایش سنگ‌های رود کلرادو به وجود آمده‌است.

  زیباترین مناطق طبیعی جهان+ تصاویر

  دریاچه پی‌تو، پارک ملی بنف، کانادا

  این دریاچه از نوع یخچال طبیعی تشکیل شده‌است. دریاچه در درهٔ واپوتیک رنج، بین قلهٔ کالدرون، قله پی‌تو و کوه جیمی سیمپسون در ارتفاع ۱٬۸۶۰ متری قرار دارد. در طول تابستان، مقادیر زیادی از گرده صخره مذاب به دریاچه می‌ریزد، و این ذرات صخره‌ای معلّق به دریاچه رنگی درخشان و فیروزه‌ای می‌بخشد.

  زیباترین مناطق طبیعی جهان+ تصاویر

  صخره‌های موهر، ایرلند

  ارتفاع این صخره‌ها از سطح اقیانوس اطلس در هاگز هد ۱۲۰ متر است که در شمال برج اوبراین در فاصلهٔ ۸ کیلومتری از هاگز هد به حداکثر ۲۱۴ متر می‌رسد. صخره‌های موهر در ژوئیهٔ سال ۲۰۰۹ به‌عنوان یکی از ۲۸ فینالیست عجایب هفتگانه طبیعت انتخاب شد.

  زیباترین مناطق طبیعی جهان+ تصاویر

  کوه برومو، اندونزی

  برومو یکی از فعال‌ترین آتشفشان‌های جاوا است. هنگامی که برومو فوران می‌کند، دود گوگردی غلیظ و سفیدی از آن خارج می‌شود. هنگامی که برومو فعال است توصیه می‌شود از آن بازدید نشود؛ اما وقتی فعال نیست قله ۲۳۰۰ متری آن یک مقصد توریستی محبوب است که به دلیل موقعیت تماشایی و منظره طلوع باشکوهش مشهور است.

  زیباترین مناطق طبیعی جهان+ تصاویر

   دریاچه صورتی، استرالیا

  ریاچه صورتی رنگی در مجموعه الجزایر Recherche، بزرگترین جزیره از جزایر استرالیای غربی است که به جرات می‌توان آنرا یکی از شاهکار دیگر آفرینش نامید. این دریاچه از بالا به شکل یک آدامس بادکنکی صورتی به نظر می‌رسد و به همین دلیل به گل رز صورتی معروف شده است.

  زیباترین مناطق طبیعی جهان+ تصاویر

   سالاردو ییونی، بولیوی

  بزرگترین کویر نمک دنیاست که نزدیک رشته‌کوه آند در جنوب غربی کشور بولیوی در آمریکای جنوبی واقع شده‌است. این دشت پوشیده از نمک در ارتفاع ۳۵۶۵ متری از سطح دریاهای آزاد قرار دارد و وسعت آن ۱۰٬۵۸۲ کیلومتر مربع است.

  زیباترین مناطق طبیعی جهان+ تصاویر

   خلیج ها لونگ، ویتنام

  خلیج کوچکی واقع در استان کوانگ نن در شمال شرقی ویتنام است که در فهرست میراث جهانی یونسکو قرار دارد.

  زیباترین مناطق طبیعی جهان+ تصاویر

  پارک ملی ژانگ‌جیانگ ژی، چین

  توصیه می‌شود کسانیکه از ارتفاع وحشت دارند، از پل معروف صخره‌های این پارک دیدن نکنند. در کنار صخره‌های بلند این پارک ملی یک آسانسور به ارتفاع ۳۲۶ متر نصب شده تا گردشگران را به بالاترین سطح از صخره انتقال دهد. آسانسور مذکور می‌تواند در کمتر از دو دقیقه این مسافت را طی کند.

  زیباترین مناطق طبیعی جهان+ تصاویر

   پارک ملی آرچز، ایالت یوتا، آمریکا

  پارک ملی آرچز یا پارک ملی طاق‌ها ۳۱۰ کیلومتر مربع وسعت و به دلیل طاق‌های طبیعی و صخره‌های نامتعارف و چشم‌اندازهای غربیش شهرت دارد.

  زیباترین مناطق طبیعی جهان+ تصاویر

   

  برچسب ها :

  نظرات