آوای شمال(طبرستان)
 • گزیده اخبار :
 • شنبه ۲۵ مرداد ۱۳۹۹ , Saturday 15 August 2020
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 84445
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۹ مرداد, ۱۳۹۶ - ۰۹:۱۵
 • شما اینجا هستید :ایران و جهان
 •   

  وزیر علوم گفت: تعداد پارک‌های علم و فناوری در سال ۹۲ در مجموع ۳۳ پارک بوده که در حال حاضر با رشد ۲۴ درصدی به ۴۲ پارک افزایش یافته است.

  جزئیات آماری رشد پارک‌های علم و فناوری

  آوای شمال/محمد فرهادی وزیر علوم، تحقیقات و فناوری صبح امروز در مراسم افتتاح پارک علم و فناوری ارتباطات و فناوری اطلاعات با بیان اینکه رویکرد وزارت علوم در دولت یازدهم توجه به زیرساخت‌های لازم برای رشد پارک‌های علم و فناوری بوده است، گفت: در دولت یازدهم پارک‌های جامع، استانی، تخصصی و خصوصی احداث شده است […]

  آوای شمال/محمد فرهادی وزیر علوم، تحقیقات و فناوری صبح امروز در مراسم افتتاح پارک علم و فناوری ارتباطات و فناوری اطلاعات با بیان اینکه رویکرد وزارت علوم در دولت یازدهم توجه به زیرساخت‌های لازم برای رشد پارک‌های علم و فناوری بوده است، گفت: در دولت یازدهم پارک‌های جامع، استانی، تخصصی و خصوصی احداث شده است و جذب شرکت‌های بزرگ و ایجاد شبکه اساسی پارک‌ها در دستور کار است.

  وی ادامه داد: در این میان نقش علوم انسانی و توجه به زیرساخت‌ها نیز بسیار مورد تاکید بود به طوریکه دانشگاه‌ها به سوی نسل سومی شدن و ماموریت‌گرایی سوق داده شدند.

  وزیر علوم اظهارداشت: علم نباید صرفاً برای علم باشد بلکه باید به تولید محصول منجر شود.

  فرهادی اضافه کرد: در سال ۹۲ در مجموع ۳۳ پارک علم و فناوری داشتیم که حالا با رشد ۲۴ درصدی به ۴۲ پارک افزایش یافته و تعداد مراکز رشد نیز از ۱۴۶ به ۱۷۹ رسیده است.

  وی ادامه داد: شرکت‌های دانش‌بنیان درون پارک‌ها نیز در سال ۹۲ به تعداد ۱۱ شرکت بود که در حال حاضر به یک هزار و ۱۲۶ شرکت رسیده است.

  وزیر علوم عنوان کرد: میزان صادرات محصولات دانش‌بنیان از ۵ میلیارد تومان در سال ۹۲ به بیش از ۳ هزار و ۸۰۰ میلیارد تومان رسیده است و تعداد شرکت‌های خطرپذیر از ۷ شرکت به ۶۶ شرکت افزایش یافت.

   

  برچسب ها :

  نظرات