آوای شمال(طبرستان)
 • گزیده اخبار :
 • شنبه ۲۵ مرداد ۱۳۹۹ , Saturday 15 August 2020
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 84319
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۸ مرداد, ۱۳۹۶ - ۱۳:۰۰
 • شما اینجا هستید :اجتماعی
 •   

  رابطه تنگاتنگ مهارت و بیکاری/واکاوی علت استقبال کم جوانان از مراکز فنی و مهارتی

  امروزه با توجه به فرمایشات مقام معظم رهبری در حوزه تولید و اشتغال می بایست اصل تخصص و مهارت را در همه امور به کار بست چرا که آمار و ارقام نشان می دهد نبود مهارت و تخصص باعث شده است که بیکاری و مهاجرت در منطقه افزایش یابد.

  آوای شمال/ هفته ملی مهارت، بهترین زمان برای ترویج فرهنگ مهارت‌آموزی و تدارک کارگاه های آموزشی و فنی و حرفه ای برای اقشار علاقه مند و متخصص است.

  لازمه هر جامعه پویا تربیت نیروی انسانی ماهر در زمینه های متعدد اجتماعی، اقتصادی، کارگاه های تولیدی، صنعتی و … می باشد و لازم است با اتکا به فرمایشات رهبر انقلاب در حوزه تولید و اشتغال بیش از پیش به این اصل توجه کنیم.

  یکی از زیر شاخه احقاق اقتصاد مقاومتی بحث تولید و توجه به نیروی انسانی ماهر و متخصص است که برای بهره مند شدن از آن می بایست کارگاههای فنی و حرفه ای و آموزشی را بیش از پیش برای پرورش استعدادهای جوانان و فراگیری مهارت این قشر از جامعه افزایش داد.

  در همین خصوص محمد ایزدی، کارشناس حوزه صنعت و آموزش در گفتگو با خبرنگار کوثرخبر، کارگاههای صنعتی، فنی و حرفه ای و دیگر مراکز تولیدی را بهترین اماکن برای پرورش استعدادهای درخشان بخصوص جوانان علاقه مند برشمرد و افزود: مهارت مهمترین رکنی است که توسعه و پیشرفت یک جامعه را موجب می شود و لازم است برای تربیت نیروی انسانی ماهر بیش از پیش به مقوله آموزش تخصص به جوانان توجه و برنامه ریزی کرد.

  وی به جذب جوانان به آموزش های صنعتی، فنی و حرفه ای اشاره کرد و گفت: متاسفانه به دلیل محدود بودن مراکز تولیدی، صنعتی و فنی در شهرستان کوثر تعداد کسانی که مهارت فنی و حرفه ای و .. دارند اندک است و این معضلی است که در کنار مدیریت ناکارآمد برخی ها، بیکاری افزایش یافته و جوانان بدون تخصص فنی و مهارتی به کلان شهرها مهاجرت می کنند.

  ایزدی خاطر نشان کرد: لازم است متخصصان حوزه فنی و حرفه ای و دیگر مراکز صنعتی و همچنین مسئولان ذیربط در این امور زمینه تامین فضای آموزشی با جذابیت بالا را برای آموزش کارآموزان این منطقه و توسعه فعالیت های آموزشی فنی و حرفه ای فراهم کنند.

  وی ابراز داشت: در حالی که امروزه می بایست بیش از پیش در حوزه تولید داخلی و مهارت افزایی فعالیت کنیم، اما استقبال اندکی از مهارت های فنی و حرفه ای صنعتی و معدنی صورت می گیرد، دلیل استقبال نکردن جوانان از آموزش های فنی و حرفه ای این است که مراکز اشتغال زا و کارگاه های صنعتی در سطح شهرستان وجود ندارد تا در آنجا مشغول به فعالیت شوند.

  ایوب عباسی رئیس اداره فنی و حرفه ای کوثر نیز در این خصوص به خبرنگار کوثرخبر گفت: مرکز آموزش فنی و حرفه ای کوثر درسال اقصاد مقاومتی، تولید و اشتغال از جوانان جویای کار در ۷ رشته متعدد به صورت رایگان کارآموز می پذیرد.

  وی با بیان اینکه همه رشته های صنعتی، کشاورزی، IT و … در فنی و حرفه ای کوثر بصورت رایگان آموزش داده می شود گفت: این مرکز دارای ۱۰ کارگاه آموشی با بیش از ۲۰ رشته تخصصی برای خواهران و برادران در دو شیفت صبح و بعد ظهر به صورت رایگان آماده آموزش جوانان جویای کار و فاقد مهارت می باشد.

  به گزارش کوثرخبر، تمامی دوره ها بصورت رایگان بوده و مدارک لازم جهت ثبت نام این دوره های آموزشی با ارائه (عکس ۴*۳ یک قطعه) و (کپی کارت ملی) جوانان و دیگر کارآموزان انجام می یابد.

  رابطه تنگاتنگ مهارت و بیکاری/واکاوی علت استقبال کم جوانان از مراکز فنی و مهارتی

  برچسب ها :

  نظرات