آوای شمال(طبرستان)
 • گزیده اخبار :
 • دوشنبه ۲۵ آذر ۱۳۹۸ , Monday 16 December 2019
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 84315
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۸ مرداد, ۱۳۹۶ - ۱۳:۰۸
 • شما اینجا هستید :اقتصادی
 •   

  پایان مهلت بانک مرکزی/ نمایندگان تکلیف موسسات پولی بلاتکلیف را روشن کنند

  آیا دستوری به نمایندگان مجلس داده شده است تا از پیگیری موضوع موسسات پولی بلاتکلیف عقب نشینی کنند؟ این پرسشی است که باید به آن پاسخی شفاف و قانع کننده داده شود.

  آوای شمال/  ۲۰ تیرماه امسال بود که خبر رسید مجلس شورای اسلامی در جلسه غیر علنی با حضور ولی الله سیف رئیس کل بانک مرکزی موضوع تعیین تکلیف موسسات پولی بلاتکلیف را در دستور کار دارد.

  پس از بحث و بررسی این موضوع، علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی از مهلت یک هفته ای بانک مرکزی در این باره خبر داد.

  از آن تاریخ تا به امروز حدود ۲۰ روز می گذرد اما همچنان از گزارش بانک مرکزی خبری منتشر نشده است و نمایندگان هم که ورود هوشمندانه و به موقع ای به موضوع موسسات پولی بلاتکلیف داشتند، در ادامه مشخص نیست چرا در این باره سکوت کرده اند؟

  آیا دستوری به نمایندگان داده شده است تا از پیگیری موضوع موسسات پولی بلاتکلیف عقب نشینی کنند؟ این پرسشی است که باید به آن پاسخی شفاف و قانع کننده داده شود.

  در غیر این صورت، نمایندگان باید تا پایان ماجرای موسسات پولی بلاتکلیف، پیگیر این مطالبه مردمی باشند، چرا که آنها نمایندگان مردم در مجلس شورای اسلامی هستند.

  به عبارت دیگر، نمایندگان مجلس باید با شجاعت مثال زدنی، با مقصران احتمالی آشفتگی بازار پول – هر کس در هر مقامی هست- برخورد قانونی کنند و یا آنها را به قوه قضائیه معرفی کنند.

  البته وعده های پی در پی و بعضا توخالی مقامات بانک مرکزی نیز با بی اعتمادی سپرده گذاران موسسات پولی بلاتکلیف مواجه شده و همین امر، دامنه اعتراضات و تجمعات آنها را گسترده تر کرده است.

  منتظر می مانیم تا ببینیم نمایندگان مجلس، پایان خوشی برای موسسات پولی بلاتکلیف رقم می زند و یا اینکه این موسسات با عقب نشینی ناگهانی پارلمان نشینان همچنان بلاتکلیف باقی می ماند.

  برچسب ها :

  نظرات