آوای شمال(طبرستان)
 • گزیده اخبار :
 • دوشنبه ۱۸ آذر ۱۳۹۸ , Monday 9 December 2019
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت





 • کد مطلب : 84310
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۸ مرداد, ۱۳۹۶ - ۱۲:۵۰
 • شما اینجا هستید :سیاسی
 •   

  دولت باید به تحریم‌‌های جدید واکنش قاطعی دهد/ طرح جامع تحریم‌‌های ایران نقض مسلم برجام است

  حجت الاسلام دیرباز گفت: دستگاه دیپلماسی برای اثبات حسن نیت نیازمند واکنش صریح و قاطع می باشد.

  آوای شمال/ حجت الاسلام والمسلمین عسگر دیرباز نماینده ارومیه در مجلس خبرگان رهبری در گفت‌‌وگو با خبرنگار آناج در ارومیه در رابطه با تحریم‌‌‌های جدید آمریکا اظهار داشت: تحریم‌‌‌هایی که به مادر تحریم‌‌ها معروف است هم در سنا و هم در کنگره مصوب شده و تنها امضاء رییس جمهور آمریکا را برای اجرا  نیاز دارد، این گونه اقدمات حرکات تازه‌‌ای برای ملت ما به حساب نمی‌‌آیند.

  وی ادامه داد: در طول سال‌‌های بعد از انقلاب بارها مورد تحریم‌‌های شدید قرار گرفته‌‌ایم و اموال ما به بهانه‌‌های مختلف بلوکه شده و غرامت‌‌هایی سنگین به بهانه‌‌های واهی بر ما اعمال شده است.

  عضو مجلس خبرگان رهبری متذکر شد: آمریکا ماهیت استکباری دارد و نه تنها در ایران، بلکه در همه جا می‌‌‌خواهد حرف خود را به کرسی بنشاند و قدرت خودش را برای همه ثابت کند، از این رو وقتی می‌بینند کسانی در مقابل خواسته های استکباریش مقاومت و مخالفت می‌‌کنند با طرح نقشه هایی در صدد نابودی آن ها بر می‌‌آید.

  نماینده مردم آذربایجان غربی در مجلس خبرگان گفت: جمهوری اسلامی ایران تنها کشوری است که روحیه استکبار ستیزی داشته و از اوایل انقلاب تا کنون در برابر آنها مقاومت کرده است، اکنون نیز این کشور در مقابل آمریکا به عنوان قدرت جهانی قد علم کرده و آمریکا به هر عملی متوسل می‌‌‌شود تا ایران را از سر راه خود بردارد ولی وقتی با ایران قدرتمند روبرو می‌‌‌شود پی می‌‌‌برد که جنگ نظامی برای ایران جوابگو نیست به راه های این چنینی یعنی امتیاز گرفتن از طریق مذاکره و توافق متوسل می‌‌‌شود.

  دیرباز افزود: در این وضعیت اولا باید دستگاه دیپلماسی ما بسیار قاطع و محکم از مواضع ما در مذاکرات دفاع کند و در مقابل این قدرت‌‌‌‌های استکباری فروگذاری ننماید، تحریم‌‌‌های جدید آمریکا نقض آشکار و سریع برجام است و دولت نباید به رهنمودهای رهبری بی اعتنا نباشد ایشان این رهنمودها را با شناخت دقیق آمریکا بیان می کنند.

  این نماینده مجلس خبرگان رهبری در پایان تاکید داشت: دولت باید در بحث این تحریم‌‌‌ها و نقض مکرر برجام واکنش‌‌های قاطعی داشته باشد و باید از ادامه برجام یعنی برجام‌‌های ۲ و ۳ با هدف رسیدن به توافقات بهتر دوری شود چرا که برجام نشان داد آمریکا به هیچ توافقی پایبند نیست و فقط با این توافقات به دنبال گرفتن امتیازات فراوان و رسیدن به هدف انتهایی خود یعنی خلع قدرت ایران است.

  برچسب ها :

  نظرات