آوای شمال(طبرستان)
 • گزیده اخبار :
 • دوشنبه ۱۸ آذر ۱۳۹۸ , Monday 9 December 2019
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 84272
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۸ مرداد, ۱۳۹۶ - ۱۱:۱۰
 • شما اینجا هستید :اقتصادی
 •   

  رشد قارچ‌گونه مؤسسات مالی غیرمجاز به عملکرد بانک مرکزی برمی‌گردد/ عملکرد دولت در بخش مالیات بسیار ضعیف است

  کارشناس مسائل اقتصادی با بیان اینکه رشد قارچ‌گونه مؤسسات مالی غیرمجاز به عملکرد بانک مرکزی برمی‌گردد، گفت: رئیس کل بانک مرکزی باید در لیست تغییرات دولت قرار گیرد.

  آوای شمال/ استان تهران درباره تغییرات کابینه در دولت دوازدهم اظهار کرد: دولت در بخش مالیاتی بسیار ضعیف عمل کرده است و نزدیک به ۵۰ درصد مشاغل در مجموع مالیات نمی‌دهند.

  این کارشناس اقتصادی ادامه داد: سیستم مالیاتی کشور به اصلاح نیاز دارد و دولت دوازدهم باید در بحث دریافت مالیات برخلاف گذشته گام‌های محکم‌تری بردارد و البته دولت هنر درآمدزایی از طریق مالیات نداشته است.

  شیخی با تأکید بر اینکه رئیس کل بانک مرکزی باید از کابینه دولت کنار گذاشته شود، تصریح کرد: وی در حوزه مدیریت بانک مرکزی ضعف‌های مدیریتی زیادی داشته است و برای اصلاح آن باید تغییر کند.

  این استاد اقتصاد دانشگاه با اشاره به اینکه رشد قارچ‌گونه مؤسسات مالی و اعتباری غیرمجاز به عملکرد ضعیف رئیس کل بانک مرکزی برمی‌گردد، اضافه کرد: رئیس کل بانک مرکزی برخورد جدی با این قبیل مؤسسات در سیستم بانکی کشور نداشته است.

  وی با بیان اینکه دولت باید رئیس کل بانک مرکزی را از بین اقتصاددانان معتقد به اقتصاد مقاومتی و حمایت از تولید ملی انتخاب کند، تصریح کرد: عملکرد رئیس کل بانک مرکزی در حمایت از تولید ملی مردود است.

  شیخی با تأکید بر اینکه رئیس کل بانک مرکزی باید بازوی رونق اقتصادی در کشور و چرخه تولید ملی باشد، اضافه کرد: متأسفانه در این سال‌ها سیستم بانکی کشور خدمت‌گزار تولید ملی نبوده است.

  وی با اشاره به اینکه اجرای سیاست‌های اقتصاد مقاومتی فشار تحریم‌ها را خنثی می‌کند، اظهار کرد: دولت دوازدهم باید به سیاست اقتصاد مقاومتی معتقد باشد.

   

  برچسب ها :

  نظرات