آوای شمال(طبرستان)
 • گزیده اخبار :
 • دوشنبه ۱۸ آذر ۱۳۹۸ , Monday 9 December 2019
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 84245
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۸ مرداد, ۱۳۹۶ - ۰۷:۰۸
 • شما اینجا هستید :ایران و جهان
 •   

  معاون بهبود تولیدات گیاهی سازمان جهاد کشاورزی مازندران از شناسایی 800 گونه گیاه دارویی در این استان خبر داد.

  شناسایی ۸۰۰ گونه گیاه دارویی در مازندران/ اختصاص ۱۵ هزار هکتار از اراضی استان به کشت گیاهان دارویی

  آوای شمال/با بیان اینکه مازندران ظرفیت بالایی در تولید گیاهان دارویی دارد به گونه‌ای که ۸۰۰ گونه گیاه دارویی در مازندران شناسایی شد و ۲۰ نمونه به تایید رسید، اظهار کرد: با توجه به اینکه گیاهان دارویی تضمین کننده سلامت افراد است می‌تواند در ایجاد اشتغال خانوار نقش اساسی داشته باشد. وی ادامه داد: کشت […]

  آوای شمال/با بیان اینکه مازندران ظرفیت بالایی در تولید گیاهان دارویی دارد به گونه‌ای که ۸۰۰ گونه گیاه دارویی در مازندران شناسایی شد و ۲۰ نمونه به تایید رسید، اظهار کرد: با توجه به اینکه گیاهان دارویی تضمین کننده سلامت افراد است می‌تواند در ایجاد اشتغال خانوار نقش اساسی داشته باشد.

  وی ادامه داد: کشت گیاهان دارویی می‌تواند منبع خوبی برای اقتصاد خانوار روستاییان باشد.

  معاون بهبود تولیدات گیاهی سازمان جهاد کشاورزی مازندران افزود: می‌توان زمین‌های بلاکشتی که مقرون به صرفه نیست را با کشت گیاهان دارویی به چرخه تولید بازگرداند و بخشی ازفارغ‌التحصیلان بیکار رشته‎های کشاورزی را مشغول به کار کرد.

  شهیدی‌فرخاطرنشان کرد: در یک برنامه ۵ ساله باید ۱۵ هزار هکتار از اراضی استان به کشت گیاهان دارویی اختصاص یابد که کشت سالانه ۳ هزار هکتار انواع گیاه دارویی در دستور کار است.

  وی با اشاره به اینکه در چند سال اخیر کشت گل محمدی از رونق خوبی برخوردار بوده است، گفت: ۷۰۰ هکتار از اراضی بالادست استان به کشت گل محمدی اختصاص دارد.

  معاون بهبود تولیدات گیاهی سازمان جهاد کشاورزی مازندران اظهار کرد: فراوری، صنایع تبدیلی و بازرگانی از موضوعات مهم در تولید گیاهان دارویی است که نگرانی‌های زیادی را برای تولیدکنندگان این بخش به همراه دارد.

  شهیدی‎‌فر بیان کرد: استعدادیابی و مکان‌یابی اراضی برای کشت گیاهان دارویی از مسانل مهمی است که در شهرستان‌ها باید به طور جدی دنبال شود.

   

  برچسب ها :

  نظرات