آوای شمال(طبرستان)
 • گزیده اخبار :
 • شنبه ۱۶ آذر ۱۳۹۸ , Saturday 7 December 2019
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 84235
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۸ مرداد, ۱۳۹۶ - ۰۷:۰۱
 • شما اینجا هستید :ایران و جهان
 •   

  فعالان سعودی از اعمال قانون منع آمد و شد در منطقه شیعه نشین «العوامیه» واقع در شرق عربستان در پی تشدید درگیری‌های اخیر خبر دادند.

  منع آمد‌ و ‌شد در «العوامیه» در شرق عربستان

  آوای شمال/منابع اطلاع‌رسانی غیررسمی عربستان گزارش دادند که مسئولان سعودی در منطقه شیعه‎نشین العوامیه قانون منع آمد و شد اعمال کردند. فعالان توئیتری عربستان خبر دادند که ورودی و خروجی العوامیه با دیوارهای بتنی بسته و برق این منطقه نیز قطع شد. بر اساس این گزارش، خودروهای پلیس سعودی در ورودی و خروجی منطقه العوامیه […]

  آوای شمال/منابع اطلاع‌رسانی غیررسمی عربستان گزارش دادند که مسئولان سعودی در منطقه شیعه‎نشین العوامیه قانون منع آمد و شد اعمال کردند.

  فعالان توئیتری عربستان خبر دادند که ورودی و خروجی العوامیه با دیوارهای بتنی بسته و برق این منطقه نیز قطع شد.

  بر اساس این گزارش، خودروهای پلیس سعودی در ورودی و خروجی منطقه العوامیه واقع در شرق عربستان و روستاهای مجاور آن اعم از «الناصره، الحسین، البحاری، القدیح و صفوی» مستقر شده‌اند.

  مناطق شرقی عربستان به ویژه قطیف به دلیل حملات نظامیان آل‎سعود بویژه طی ماه‌های اخیر همواره شاهد درگیری‌ها مسلحانه است و تاکنون ده‌ها نفر از اهالی این منطقه شیعه‎نشین کشته و صدها نفر از شهروندان و فعالان مدنی و سیاسی دستگیر شدند.

  مناطق شیعه نشین شرق عربستان از سال ۲۰۱۱ میلادی تاکنون صحنه اعتراضات مردمی برای پایان دادن به سیاست‌های تبعیض‌آمیز رژیم سعودی است، اما دولت عربستان هر بار برای ساکت کردن صدای حق و عدالت دست به اقدامات سرکوبگرانه می‎زند و مخالفان خود را به اتهامات مختلف از جمله اتهامات تروریستی بازداشت و اعدام می‎کند.

  اقدامات خشونت‌آمیز دولت عربستان علیه ساکنان شرق این کشور و صدور احکام قضایی به اتهام شرکت در تظاهرات و اغتشاش بویژه طی ماه‌‌های اخیر همزمان با تشدید حملات نظامیان سعودی به محله «المسوره» زادگاه شهید شیخ نمر روحانی برجسته شیعی این کشور که در ژانویه ۲۰۱۶ اعدام شد، افزایش یافت.

   

  برچسب ها :

  نظرات