آوای شمال(طبرستان)
 • گزیده اخبار :
 • دوشنبه ۱۸ آذر ۱۳۹۸ , Monday 9 December 2019
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت





 • کد مطلب : 84212
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۷ مرداد, ۱۳۹۶ - ۱۹:۴۵
 • شما اینجا هستید :اقتصادی
 •   

  افزایش ۶هزار و ۲۲۶ مگاواتی مصرف برق در کمتر از ۱۷ ساعت، رکورد عجیب و بی‌سابقه‌ای در رشد مصرف برق است که امروز به‌دلیل افزایش کم‌سابقه دمای هوا و همچنین عدم‌صرفه‌جویی در مصرف برق رخ داده است.

  ثبت رکورد عجیب در صنعت برق/رشد ۶۰۰۰مگاواتی مصرف برق در کمتر از ۱۷ ساعت

  آوای شمال/در حالی که پیک مصرف برق روز گذشته در ساعت ۲۱ و ۳۹ دقیقه به‌میزان ۴۸ هزار و ۸۵۴ مگاوات رقم خورده بود، در کمتر از ۱۷ ساعت شاهد افزایش بیش از ۶هزار مگاواتی مصرف برق هستیم و در ساعت ۱۳ و ۵۹ دقیقه امروز پیک لحظه‌ای مصرف برق به ۵۵ هزار و ۸۰ […]

  آوای شمال/در حالی که پیک مصرف برق روز گذشته در ساعت ۲۱ و ۳۹ دقیقه به‌میزان ۴۸ هزار و ۸۵۴ مگاوات رقم خورده بود، در کمتر از ۱۷ ساعت شاهد افزایش بیش از ۶هزار مگاواتی مصرف برق هستیم و در ساعت ۱۳ و ۵۹ دقیقه امروز پیک لحظه‌ای مصرف برق به ۵۵ هزار و ۸۰ مگاوات رسید.

  افزایش ۶ هزار و ۲۲۶ مگاواتی مصرف برق در کمتر از ۱۷ ساعت، رکورد عجیب و بی‌سابقه‌ای در رشد مصرف برق است که به‌دلیل افزایش کم‌سابقه دمای هوا و همچنین عدم‌صرفه‌جویی در مصرف برق رخ داده است.

  مردمی که روز گذشته با صرفه‌جویی ۶درصدی مصرف برق موجب کاهش قابل توجه مصرف در ساعات پیک شده بودند، امروز صرفه‌جویی را کنار گذاشته و بی‌مهابا به مصرف برق پرداخته‌اند.

  عبور مصرف برق از مرز ۵۵ هزار مگاوات بار دیگر شبکه سراسری برق کشور را در وضعیت قرمز و هشدار قرار داد و در صورتی که مردم اقدام به صرفه‌جویی و مدیریت مصرف برق به‌خصوص در ساعات پیک (۱۲ تا ۱۶ و ۲۰ تا ۲۳) نکنند، احتمال بروز خاموشی‌های متعدد در کشور وجود دارد.

  «هوشنگ فلاحتیان» معاون وزیر نیرو در امور برق و انرژی میزان صرفه‌جویی لازم برای عبور از پیک تابستان امسال را ۱۰ درصد عنوان کرده است.

  برچسب ها :

  نظرات