آوای شمال(طبرستان)
 • گزیده اخبار :
 • چهارشنبه ۲۰ آذر ۱۳۹۸ , Wednesday 11 December 2019
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 84211
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۷ مرداد, ۱۳۹۶ - ۱۹:۴۴
 • شما اینجا هستید :حوادث
 •   

  بیمه مرکزی اعلام کرد: صنعت بیمه هرسال زیان قابل‌توجهی از محل «خسارت‌های ساختگی» متحمل می‌شود که برای جلوگیری از آن نیاز به همکاری بیشتر مردم با صنعت بیمه است.

  هشدار بیمه مرکزی درباره “تصادف ساختگی”

  آوای شمال/بیمه مرکزی جمهوری اسلامی ایران اعلام کرد: متأسفانه برخی سودجویان با استفاده از روش‌های غیرانسانی، به‌دنبال سوء استفاده از شرکت‌های بیمه هستند. آنها با ایجاد تصادف‌های ساختگی که همه جوانب قانونی در آن رعایت شده، شرکت‌های بیمه را به پرداخت خسارت‌هایی ملزم می‌کنند که اصولاً در یک سانحه غیرواقعی ایجاد شده‌اند. در نمونه اخیر […]

  آوای شمال/بیمه مرکزی جمهوری اسلامی ایران اعلام کرد: متأسفانه برخی سودجویان با استفاده از روش‌های غیرانسانی، به‌دنبال سوء استفاده از شرکت‌های بیمه هستند.

  آنها با ایجاد تصادف‌های ساختگی که همه جوانب قانونی در آن رعایت شده، شرکت‌های بیمه را به پرداخت خسارت‌هایی ملزم می‌کنند که اصولاً در یک سانحه غیرواقعی ایجاد شده‌اند.

  در نمونه اخیر که از سوی پلیس آگاهی استان قم اعلام شده، پنج نفر از اعضای یک باند ایجاد تصادف ساختگی دستگیر شده‌اند.

  متهمان ابتدا جوانان معتاد و بیکار را شناسایی می‌کردند و طعمه قرار می‌دادند. شکستن دندان با انبردست، شکستن بینی با میله آهنی، بریدن لب‌ها با تیغ، تزریق خون به نواحی گونه و زیر چشم برای ایجاد کبودی و ایجاد خراش توسط سنباده به‌روی پوست از جمله اقدامات آنها برای مصدوم کردن سوژه بوده است.

  متهمان پس از این اقدام، سوژه را به شهرستان همجوار برده و در محلی خلوت، تصادفی را صحنه‌سازی و سپس طی فرایندی قانونی، به دریافت دیه از شرکت‌های بیمه اقدام می‌کرده‌اند.

  این عده تاکنون در شش فقره تصادف ساختگی، حدود پنج میلیارد ریال از شرکت‌های بیمه خسارت دریافت کرده‌اند.

  به نظر می‌رسد برای حل این معضل، پیگیری روش‌های قانونی و همکاری بیشتر میان قوه قضاییه، نیروی انتظامی و صنعت بیمه مورد نیاز است.

  برچسب ها :

  نظرات