آوای شمال(طبرستان)
 • گزیده اخبار :
 • شنبه ۱۶ آذر ۱۳۹۸ , Saturday 7 December 2019
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 84203
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۷ مرداد, ۱۳۹۶ - ۱۹:۳۸
 • شما اینجا هستید :ایران و جهان
 •   

  در این مطلب به برخی خواص شگفت‌انگیز یکی از میوه‌های تابستانی اشاره شده که نقش بسزایی در جلوگیری از «رشد سلول‌های سرطانی» و تقویت سیستم ایمنی بدن دارد.

  جلوگیری از «رشد سلول‌های سرطانی» با مصرف این میوه تابستانی

  آوای شمال/اگر می‌خواهید سبک زندگی سالمی داشته باشید باید به این نکته توجه داشته باشید که یک برنامه روزانه سالم برای نگه داشتن سلامت بدن بسیار ضروری است در حالی که اکثر متخصصان سلامت از اهمیت میوه و سبزیجات در رژیم غذایی حمایت می‌کنند اما خیلی از این افراد در مورد مزایای «هلو» برای سلامتی […]

  آوای شمال/اگر می‌خواهید سبک زندگی سالمی داشته باشید باید به این نکته توجه داشته باشید که یک برنامه روزانه سالم برای نگه داشتن سلامت بدن بسیار ضروری است در حالی که اکثر متخصصان سلامت از اهمیت میوه و سبزیجات در رژیم غذایی حمایت می‌کنند اما خیلی از این افراد در مورد مزایای «هلو» برای سلامتی آگاه نیستند.

  میوه هلو به‌دلیل محتوای غنی از آب و آنتی‌اکسیدان، یک ماده ایده‌آل محسوب می‌شود که می‌تواند برای شما، پوستی سالم‌تر و شاداب‌تر را به ارمغان بیاورد.

  بر اساس برخی یافته‌ها، زیگزانتین و لوتئین موجود در هلو به ترمیم و بازسازی پوست ملتهب ناشی از اشعه‌های مضر UV کمک می‌کند؛ قابل ذکر است عصاره هلو که در محصولات مراقبت از پوست یافت می‌شود می‌تواند پوست مرده را پاکسازی کند و هیدراتاسیون مؤثرتری را برای پوست فراهم آورد و آن را شاداب‌تر سازد.

  کاهش تأثیر و سرعت پیری

  فرآیند طبیعی پیری برای بیشتر افراد وحشتناک است؛ خوشبختانه محتوای «روی» موجود در هلو می‌تواند فرایند پیری را کندتر کند؛ این میوه نه‌تنها تولید تستوسترون در بدن را افزایش می‌دهد بلکه به ترمیم سلولهای آسیب‌دیده توسط رادیکالهای آزاد نیز کمک می‌کند.

  مدیریت سیستم عصبی بدن

  یکی از فواید جالب هلو، توانایی آن برای بهبود سیستم عصبی بدن است؛ وجود منیزیم در این میوه برای کاهش سطح استرس و اضطراب در بدن و نگه داشتن سیستم عصبی در یک سطح مناسب بسیار ضروری است علاوه بر این، مطالعات انجام‌شده نشان می‌دهد که منیزیم در کاهش اثرات افسردگی بسیار مفید است.

  جلوگیری از رشد سلول‌های سرطانی

  با مصرف هلو، محتوای فنولی و کارتنوئیدی بالای آن به کاهش گسترش سلولهای سرطانی کمک می‌کند؛ مطالعات انجام‌شده نشان می‌دهد که این عناصر سلولهای سرطانی را هدف قرار می‌دهند و آنها را بدون آسیب رساندن به سلول‌های سالم از بین می‌برند.

  تقویت سیستم ایمنی بدن

  سیستم ایمنی بدن بسیار حساس است و به‌آسانی و توسط فاکتورهای مختلفی همچون بیماریها و عفونتها تحت تأثیر قرار می‌گیرد؛ با استفاده از اسید آسکوربیک و محتوای روی موجود در هلو، می‌توان سیستم ایمنی را به حالت طبیعی قبل برگرداند.

  کاهش چاقی با مصرف هلو

  اینکه چرا هلو در مقاله‌های مرتبط با کاهش وزن نیامده بسیار عجیب است؛ این میوه حاوی عناصر فعالی همچون ترکیبات فنولی است که می‌تواند با عدم تعادل متابولیسم بدن مبارزه کند و اختلالات مرتبط با رژیم غذایی را به‌طور مستقیم درمان کند.

  مبارزه  با رادیکال‌های آزاد

  مقدار بیش از حد رادیکالهای آزاد می‌تواند بدن شما را نابود کند؛ رادیکالهای آزاد مضر از عناصر مضر موجود در طبیعت همچون آلاینده‌های هوا و اشعه خورشید به بدن می‌رسند؛ خاصیت آنتی‌اکسیدانی موجود در هلو به حذف و نابودی این رادیکالهای آزاد کمک می‌کند.

  کنترل سطح کلسترول خون

  تحقیقات علمی نشان داده ترکیبات فنولی موجود در هلو می‌تواند سطح کلسترول بد خون را کاهش دهد؛ این موضوع برای داشتن سیستم قلبی ــ عروقی سالم بسیار حیاتی است.

  برچسب ها :

  نظرات