آوای شمال(طبرستان)
 • گزیده اخبار :
 • شنبه ۱۶ آذر ۱۳۹۸ , Saturday 7 December 2019
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 84201
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۷ مرداد, ۱۳۹۶ - ۱۹:۳۷
 • شما اینجا هستید :اجتماعی
 •   

  رفتار خشونت‌آمیز با حیوانات که هر از گاه با انتشار تصاویر یا خبری ناگوار مورد انتقاداتی گسترده قرار گرفته و حتی به برگزاری تجمعاتی منجر شده، همچنان ادامه دارد بی‌آنکه در عمل اقدامی مؤثر برای برخوردی بازدارنده با مرتکبان آن صورت گرفته باشد.

  نجات یک سگ از ارابه مرگ در جاده چالوس

  آوای شمال/رفتار خشونت‌آمیز با حیوانات که هر از گاه با انتشار تصاویر یا خبری ناگوار مورد انتقاداتی گسترده قرار گرفته و حتی به برگزاری تجمعاتی منجر شده، همچنان ادامه دارد بی‌آنکه در عمل اقدامی مؤثر برای برخوردی بازدارنده با مرتکبان آن صورت گرفته باشد. یکی از مخاطبان خبرگزاری تسنیم، با ارائه تصویری دلخراش به تسنیم […]

  آوای شمال/رفتار خشونت‌آمیز با حیوانات که هر از گاه با انتشار تصاویر یا خبری ناگوار مورد انتقاداتی گسترده قرار گرفته و حتی به برگزاری تجمعاتی منجر شده، همچنان ادامه دارد بی‌آنکه در عمل اقدامی مؤثر برای برخوردی بازدارنده با مرتکبان آن صورت گرفته باشد.

  یکی از مخاطبان خبرگزاری تسنیم، با ارائه تصویری دلخراش به تسنیم می‌گوید: “صبح روز گذشته در محور چالوس ــ کرج در نزدیکی گچسر متوجه سگی شدیم که از ناحیه گردن با طناب به پشت یک کامیون متصل شده بود و با سرعت ۴۰ کیلومتر در ساعت در جاده به‌دنبال کامیون کشیده می‌شد. حیوان بخت‌برگشته به‌سختی تلاش می‌کرد خود را سرپا نگه دارد. پس از مدتی توانستیم راننده کامیون را وادار به توقف کنیم. هرچند رفتار‌های این سگ حکایت از عدم آشنایی وی با راننده داشت اما راننده مدعی بود صاحب این سگ است و از آنجا که سگ از ورود به داخل کامیون امتناع کرده، وی به‌ناچار مجبور شده حیوان را به‌دنبال کامیون بکشاند. سرانجام با کمک دو جوان دیگر و پس از مذاکراتی با راننده موفق شدیم این سگ را که نفس‌های آخرش را می‌کشید و نای حرکت نداشت از مصیبتی که به آن گرفتار شده بود رها کنیم”.

  این در حالی است که پیگیری‌های مکرر نمایندگان مجلس شورای اسلامی، درباره لایحه‌ حمایت از حیوانات که دولت ماه‌هاست وعده تدوین و ارائه آن را به مجلس می‌دهد، نشان از آمادگی مجلس برای تصویب این لایحه دارد.

  علی تیموری، مدیرکل دفتر حفاظت و مدیریت شکار و صید سازمان حفاظت محیط زیست اردیبهشت ماه سال جاری با بیان اینکه به‌درخواست مردم، سازمان حفاظت محیط زیست سال گذشته لایحه‌ مبارزه با حیوان‌آزاری را با کمک تشکل‌های محیط زیست و دوستداران حیوانات تنظیم و به دولت ارائه کرده است، گفته بود: دولت به‌منظور رسیدگی به این لایحه چندین جلسه را با کارگروه‌های تخصصی برگزار کرده و این لایحه به‌صورت خلاصه درآمده و نیازهای سازمان حفاظت محیط زیست مشخص شده است. نیروی انتظامی، شهرداری‌ها، وزارت کشور و سازمان‌ همیاری‌های وزارت کشور و سازمان‌های مرتبط با حقوق حیوانات نیز در این جلسه شرکت کردند. به‌منظور جرم‌انگاری برای افرادی که اقدام به حیوان‌آزاری می‌کنند، لایحه از سوی دولت به قوه قضاییه ارسال شده است و هم‌اکنون نیز چندین جلسه در معاونت حقوقی قوه قضاییه به این منظور تشکیل شده است. قوه قضاییه براساس قوانین خود برخی مواد این لایحه را بررسی و تأیید می‌کند، پس از بازگرداندن این لایحه از سوی قوه قضاییه به دولت بخشی از کار تمام شده و دولت می‌تواند لایحه را برای تصویب نهایی به مجلس شورای اسلامی ارائه کند.

  به گزارش تسنیم، پس از انتقادات نمایندگانی چون علی‌محمد شاعری، احمدعلی کیخا، رسول خضری و جبار کوچکی‌نژاد نسبت به تأخیر دولت در ارائه لایحه حمایت از حیوانات به مجلس شورای اسلامی، عباس پاپی‌زاده،  عضو کمیسیون کشاوزی، آب و منابع طبیعی مجلس شورای اسلامی، نیز در تیر ماه سال جاری  با بیان اینکه “برای حمایت از حقوق حیوانات بی‌سرپرست مانند سگ و گربه با خلأ قانونی مواجه هستیم” تأکید کرد: در این رابطه نیاز است سازمان حفاظت محیط زیست هرچه سریعتر لایحه مقابله با حیوان‌آزاری را به مجلس ارائه کند.

  برچسب ها :

  نظرات