آوای شمال(طبرستان)
 • گزیده اخبار :
 • شنبه ۱۶ آذر ۱۳۹۸ , Saturday 7 December 2019
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 84188
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۷ مرداد, ۱۳۹۶ - ۱۹:۲۷
 • شما اینجا هستید :اجتماعی
 •   

  بخشدار هزارجریب نکا گفت: با وقوع آتش‌سوزی روز گذشته در مراتع کوهستانی نکا 10 هکتار از مراتع چلم‌کوه نکا در آتش سوخت.

  ۱۰ هکتار از مراتع چلم‌کوه نکا در آتش سوخت

  آوای شمال/آتش‌سوزی در ارتفاعات چلم‌کوه عصر روز گذشته (جمعه) آغاز و بعد از گذشت ۱۰ ساعت در سحرگاه شنبه به همت نیروهای امدادی و کمکی مهار شده است. وی افزود: تلاش بی‌وقفه نیروهای منابع‌ طبیعی، هلال احمر، محیط زیست و نیروهای نکاچوب منطقه موجب اطفای کامل حریق در این منطقه شده است. بخشدار هزارجریب نکا […]

  آوای شمال/آتش‌سوزی در ارتفاعات چلم‌کوه عصر روز گذشته (جمعه) آغاز و بعد از گذشت ۱۰ ساعت در سحرگاه شنبه به همت نیروهای امدادی و کمکی مهار شده است.

  وی افزود: تلاش بی‌وقفه نیروهای منابع‌ طبیعی، هلال احمر، محیط زیست و نیروهای نکاچوب منطقه موجب اطفای کامل حریق در این منطقه شده است.

  بخشدار هزارجریب نکا با اعلام اینکه این دومین آتش‌سوزی در طول یک‌ماه گذشته در این منطقه است، گفت: با شروع فصل تابستان و حضور مسافران در منطقه متأسفانه رعایت نکردن نکات ایمنی در مهار آتش‌های برافروخته و به جامانده موجب بروز چنین خسارتی می‌شود.

  این مسؤول ادامه داد: مراتع چلم‌کوه دارای درختچه‌های تمشک و زرشک کوهی است که در این آتش دچار خسارت فراوان شده است.

  محمدیان همچنین با اعلام اینکه در یک‌‌ ماه گذشته ۱۵ هکتار از مراتع چلم‌کوه نکا دچار حریق شد، بیان کرد: در اواسط تیرماه امسال و در کمتر از یک ماه گذشته پنج هکتار و روز گذشته هم ۱۰ هکتار از مراتع چلم‌کوه به وسیله گردشگران و مسافران دچار حریق شده که باید چگونگی مهار آتش در جنگل توسط مسافران بیش از پیش رعایت شود.

  بخشدار هزارجریب نکا در پایان جنگل و مراتع را نعمتی خدادادی برای استفاده همه نسل‌ها دانست که باید با حفظ آن به سلامت جامعه کمک کرد.

   

  برچسب ها :

  نظرات