آوای شمال(طبرستان)
 • گزیده اخبار :
 • سه شنبه ۱۹ آذر ۱۳۹۸ , Tuesday 10 December 2019
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 84174
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۷ مرداد, ۱۳۹۶ - ۱۲:۲۷
 • شما اینجا هستید :اخبار استان
 •   

  عضو سابق مجمع نمایندگان مازندران:

  تشدید تحریم‌ها به دلیل ساده‌لوحی دولتمردان است

  نماینده سابق مردم نور و محمودآباد در خانه ملت گفت: آنچه امروز به عنوان تشدید تحریم‌ها می‌بینیم حاصل ساده‌لوحی برخی از دولتمردان و خوش‌انگاری برخی از مذاکره‌کنندگان ما است.

  آوای شمال/ عبدالوحید فیاضی در گفت‌وگو با بلاغ با اشاره به تحریم‌های جدید آمریکا علیه ایران، اظهار کرد: آنچه امروز شاهد آن هستیم تشدید تحریم‌ها و بنیانگذاری تحریم جدید است که در مجلس آمریکا با رأی قاطع شکل گرفته است.

  وی افزود: آمریکایی که به دنبال مذاکره و صلح با آن بودیم هرگز حاضر نیست تمامیت ارضی و استقلال ایران را تحمل کند.

  نماینده سابق مردم نور و محمودآباد در خانه ملت با اشاره به سخنان رئیس مجلس، خاطرنشان کرد: رئیس مجلس گفتند رسانه‌ها مردم را نترسانند، پیاز داغش را زیاد کردن اما به نظر من نه تنها پیاز داغش زیاد نشده بلکه مواد خامی که باید در این تحریم‌ها تهیه می‌شد فراتر از آن چیزی است که در گذشته بوده است.

  فیاضی تصریح کرد: دست‎اندرکاران خودشان هر روز گزارش می‌دهند که ایران به برجام پایبند است و آن را ثابت کرده اما با این حال تحریم‌های ایران را افزایش می‌دهند و من فقط یک جمله می‌توانم بگویم که همه اینها گواهی بر حقانیت منویات مقام معظم رهبری است که فرمودند خوی نژادپرستی و استکباری آمریکا اجازه نمی‌دهد با ملت‌های عالم کنار بیاید زیرا همیشه می‌خواهد نقش کدخدایی خودش را داشته باشد.

  وی بیان کرد: امیدواریم مسئولان کشور، دولت و وزارت خارجه ما به اشتباه بزرگ خود پی ببرند که لبخندها به آمریکا نتیجه عکس دارد و هرگاه ما با استقامت و توانمندی، ایستادگی کردیم آمریکا سعی کرده با ما همراهی کند و اگر قرار باشد از بن‌بست‌های اقتصادی کشورمان رهایی پیدا کنیم نباید به سمت آمریکا برویم تا از معبر عنایت آنها چیزی به ما برسد زیرا آنچه در واقع آمریکا در سر دارد فروپاشی و نابودی نظام جمهوری اسلامی است.

  نماینده سابق مردم نور و محمودآباد در مجلس شورای اسلامی افزود: اگر آمریکا می‌خواست تحریم‌ها را بردارد تا ملت ایران به راحتی زندگی کنند و خلاقیت‌های آن به بار بنشیند به ضررش تمام می‌شد، کدخدا نمی‌خواهد ببیند که کشور تازه به استقلال رسیده با مدنیت کهن و آرمان‌ها و آیین اسلامی و شعار مردم‌سالاری دینی در دنیا الگو شود و آنهایی که به آمریکا لبخند زنند و فکر کرده‌اند می‌توانند کاری انجام دهند خوش‌باورند.

  فیاضی اظهار کرد: همه این‌ها سناریو از پیش طراحی شده آمریکا، انگلیس و اروپا است که برای ایران نقشه چیدند که به چه صورتی و چه دولتی بر روی کار بیاید که با آنها هم‌نوایی کند و در توقف توانمندی‌های هسته‌ای هدف آنها فقط مهار ایران بود اما با تدبیر رهبری بیشتر نقشه‌های آنها خنثی شد اما به هر حال هر روز دشمنان با برجام مانور می‌دهند و ما را به جایی می‌رسانند که باید به برجام پایبند باشیم اما تحریم‌های جدید کنار کشورهایی مانند روسیه و کره شمالی برای ایران قرار می‌دهند.

  وی با اشاره به اینکه ما با توافق عهدنامه امضا کردیم و سال‌های سال پیگیری کردیم، حال چطور می‌شود در لیست عناصر تروریست‌ها قرار می‌گیریم؟، تصریح کرد: در حالی که در مهد دمکراسی خود عامل پرورش تروریسم هستند اما ایران را به این بهانه دچار سوء‌تفاهم در دنیا قرار می‌دهند و در مجموع آنچه امروز به عنوان تشدید تحریم‌ها می‌بینیم حاصل ساده‌لوحی برخی از دولتمردان و خوش‌انگاری برخی از مذاکره‌کنندگان ما است و می‌تواند دلیلی بر سوء‌نیت کسانی باشد که در بدنه نظام حضور دارند و نفوذ کرده‌اند و نیت‌های پلید و شوم استکبار را به طرز مرموز و غیر آشکاری نمایندگی می‌کنند.

  نماینده سابق مجلس شورای اسلامی گفت: اگر ما به انتخابات ریاست جمهوری برگردیم تمام رسانه‌های غرب و ضد انقلاب به چه سمتی گرایش داشتند و این گمان در ذهن‌ها تقویت می‌شود که دست‌های پیدا و پنهانی بوده است که ما را به اینجا برساند تا به این توافق تن دهیم و آمریکا نیز به تحریم‌های بیشتری فکر کند که موفق هم شد و گام اول توافق را برای خودشان موفقیت آمیز تلقی می‌کنند.

  ملت سیلی دوم را تحمل نخواهد کرد

  فیاضی تصریح کرد: چرا شما ملت را به چاه نابودی نزدیک می‌کنید؟، شما که یک بار در توافق هسته‌ای از دشمنان سیلی خوردید، بدانید ملت سیلی دوم را تحمل نخواهد کرد و آن روز که دلسوزان ملت و نظام ‌گفتند این توافق به نفع ما نیست شما گفتید با این توافق همه تحریم‌ها و سایه جنگ از سر مردم برداشته می‌‌‌‌‌‌‌‌شود اما اکنون نه تنها تحریم‌ها برداشته نشد بلکه افزایش پیدا کرده و هر روز شاهد مشکلات فراوان برای سرمایه‌گذاران و تولیدکنندگان هستیم که این دستاورد برجام برای ملت است.

  فیاضی اظهار کرد: آنهایی که به این توافق خوش‌بین هستند باید ببینند نه تنها نتوانستیم از حصار تحریم‌های کوچک بیرون بیاییم بلکه تحریم‌ها بیشتر شد، دیوار تحریم‌ها ترک برنداشت بلکه دشمنان دیوار جدید کشیدند و دولتمردان باید در روش خود تغییر رویکرد دهند.

  رکود، بیکاری و ورشکستگی نتیجه برجام

  نماینده سابق مردم نور و محمودآباد در خانه ملت تأکید کرد: البته همه این‌ها می‌تواند تراژدی برای انتخابات کشور باشد و اعتقاد دارم زمانی که بحث برجام مطرح شد نخستین میوه برجام را آقایان در مجلس دهم چیدند، آقایان ورود پیدا کردند و مجلس را به دست گرفتند و در زمان انتخابات مردم را از جنگ ترساندند و این نتیجه برجام است که هر روز کارخانه‌های کوچک و بزرگ تعطیل و عده‌ای بیکار می‌شوند.

  فیاضی با اشاره به پاسخ به نقشه‌های شوم دشمنان افزود: بازنگری گفتمان دولت در عرصه بین‌المللی ضروری است، باید با دشمنان با قدرت صحبت کرد و لبخند به روی کسانی که با پتک به سراغ ما آمدند کار نابخردانه و بیهوده‌ای است و به دولتمردان توصیه می‌کنم اکنون که دشمنان بر عهد خود پایبند نیستند ما هم حرکت متقابل انجام دهیم و با جدیت بیشتر برخورد کنیم.

  وی گفت: اگر در متن برجام چیزی به عنوان فرصت در اختیار ما مانده بیش از این مصالح و منافع ملت را قربانی منافع آمریکا نکنیم و امروز باید عوامل پدافندی در برابر نقض برجام بررسی شود و هرگز به سراغ چراغ سبز دشمن نرویم که آمریکا به فکر برجام‌های بعدی باشد زیرا دولت وظیفه خدمتگزاری به مردم را دارد و باید هر چه به مصلحت مردم است انجام دهد نه به مصلحت گروه یا جریان خاص سیاسی و مصلحت ملت ایران هم ایستادگی در برابر دشمن برای حفظ منافع ملی است.

  رئیس جمهور در تشکیل کابینه نگاه سیاسی نداشته باشد

  نماینده سابق مجلس شورای اسلامی تأکید کرد: بسیاری از وزرا و کارگزاران فعلی نه تنها کارآمدی ندارند بلکه شاید وجودشان برای اقتصاد کشور مضر باشد و رئیس جمهور نباید در تشکیل کابینه نگاه سیاسی داشته باشد بلکه باید خدمتگزار مردم باشد و کابینه را در جهت مصالح ملت طراحی کند و اقتصاددانان قوی، برجسته و با منافع وطنی را بر اقتصاددانان غربگرا ترجیح دهد.

  فیاضی در پایان بیان کرد: مجلس هم باید پاسخگو باشد زیرا زمانی که توتال به عنوان فساد نفتی در کشور مطرح می‌شود برخی نمایندگان از وزیر نفت تقدیر می‌کنند و اگر قرار است این روش‌ها بین دولت و مجلس باشد، نباید زیاد خوشبین بود، البته امیدواریم رئیس جمهور در چیدمان کابینه مصلحت ملت و کشور را در نظر داشته باشد.

  برچسب ها :

  نظرات