آوای شمال(طبرستان)
 • گزیده اخبار :
 • جمعه ۴ بهمن ۱۳۹۸ , Friday 24 January 2020
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 84147
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۶ مرداد, ۱۳۹۶ - ۲۲:۱۶
 • شما اینجا هستید :ورزشی
 •   

  روابط عمومی فدراسیون فوتبال به طرح برخی ابهامات در مورد آرای کمیته انضباطی درباره بازیکنان دعوت شده از تیم استقلال به اردوی تیم ملی امید واکنش نشان داد.

  واکنش فدراسیون فوتبال به ابهامات پرونده بازیکنان استقلال

  آوای شمال/روابط عمومی فدراسیون فوتبال به طرح برخی ابهامات در مورد آرای کمیته انضباطی درباره بازیکنان دعوت شده از تیم استقلال تهران به اردوی تیم ملی امید واکنش نشان داد. با توجه به طرح برخی اظهارات از سوی مبادی رسمی باشگاه استقلال درباره احکام کمیته انضباطی فدراسیون فوتبال در مورد استنکاف بازیکنان تیم امید این […]

  آوای شمال/روابط عمومی فدراسیون فوتبال به طرح برخی ابهامات در مورد آرای کمیته انضباطی درباره بازیکنان دعوت شده از تیم استقلال تهران به اردوی تیم ملی امید واکنش نشان داد.

  با توجه به طرح برخی اظهارات از سوی مبادی رسمی باشگاه استقلال درباره احکام کمیته انضباطی فدراسیون فوتبال در مورد استنکاف بازیکنان تیم امید این باشگاه برای همراهی تیم امید جمهوری اسلامی ایران در رقابت‌های قهرمانی زیر ۲۳ سال آسیا، روابط عمومی فدراسیون فوتبال، مصاحبه رئیس کمیته انضباطی فدراسیون فوتبال به مورخ ۱۰ تیر ماه سال جاری را که در سایت رسمی فدراسیون منعکس و در رسانه‌های معتبر بازنشر شد، بار دیگر منتشر می‌کند.

  نکته‌ای که ریاست کمیته انضباطی فدراسیون فوتبال، به صراحت و روشنی درباره ماده ۸۳ آیین‌نامه مصوب ۶ آبان ۹۲ که در مجمع عمومی فدراسیون فوتبال تصویب و از ابتدای فصل ۹۴ – ۹۳ لیگ برتر به اجرا گذاشته شده و تا به امروز پابرجاست به آن اشاره کرده است.

  متن اظهارات رییس کمیته انضباطی فدراسیون فوتبال در مصاحبه روز ۱۰ تیر به شرح زیر است:

  برخی از باشگاه‌ها با تیم‌های ملی به ویژه تیم امید، همکاری نداشتند. در خصوص حضور بازیکنان در تیم ملی و در هر رده‌ای، ماده ۸۳ آیین‌نامه انضباطی پیش‌بینی کرده است که اشخاص حقوقی (باشگاه‌ها) و افراد حقیقی (بازیکنان)، حق خودداری یا انصراف از تیم‌های ملی و یا ممانعت از شرکت افراد در برنامه‌های تیم ملی در هر رده‌ای از تیم‌های ملی را ندارند. مسلماً اگر مقامات تیم ملی و فدراسیون فوتبال در خصوص این تخلف از باشگاه‌ها یا بازیکن به کمیته انضباطی شکایت کنند، کمیته انضباطی تنبیهاتی که در ماده ۸۳ تعیین شده است را به مرحله اجرا خواهد گذاشت. به عنوان مثال اگر باشگاه اجازه حضور به بازیکن خود در تیم ملی را ندهد و سپس از وجود آن بازیکن در مسابقه‌ای استفاده کند، نتیجه آن دیدار ۳ بر صفر به سود حریفش اعلام می‌شود. حتی ادامه حضور بازیکن نیز به حالت تعلیق در می‌آید. اگر بازیکن خودش بدون دخالت باشگاه از رفتن به اردوی تیم ملی خودداری کند، تا هفت مسابقه و پرداخت ۳۰ میلیون تومان جریمه نقدی محکوم می‌شود. بدون شک در صورت تکرار، مجازات بیشتری می‌توان برای این کار در نظر گرفت. یعنی بازیکن و باشگاه نمی‌توانند بر خلاف برنامه‌های تیم ملی (برنامه‌هایی که با زمان‌بندی قانونی و مقررات فوتبال اعلام می‌شود) مخالفت کنند. البته در این زمینه تاکنون باشگاه‌ها نهایت همکاری را با تیم ملی داشته‌اند و از مدیران باشگاه‌ها تقاضا داریم با توجه به حساسیت جایگاه تیم‌های ملی، مخصوصاً تیم امید، نسبت به همکاری هر چه بیشتر اقدام کنند.

  برچسب ها :

  نظرات