آوای شمال(طبرستان)
 • گزیده اخبار :
 • دوشنبه ۳۰ دی ۱۳۹۸ , Monday 20 January 2020
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت





 • کد مطلب : 84130
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۶ مرداد, ۱۳۹۶ - ۲۲:۰۳
 • شما اینجا هستید :ایران و جهان
 •   

  منابع سوری از ادامه عملیات ارتش سوریه در محورهای مختلف از جمله عین ترما-جوبر، حومه حمص و حومه شرقی حماه و آزادی مناطق جدید از اشغال تروریست‌های تکفیری خبر دادند.

  ادامه پیشروی ارتش در عمق صحرا/داعشی‌های حماه:«به ما خیانت شدهمه ما کشته خواهیم شد»+عکس

  آوای شمال/عملیات ارتش سوریه در محور «عین‌ ترما-جوبر» در شرق پایتخت همچنان ادامه دارد و یگان توپخانه و نیروی هوایی ارتش، مواضع و استحکامات گروه‌های تروریستی فیلق الرحمن و جبهه النصره را هدف قرار می‌دهند. یک منبع میدانی به خبرنگار تسنیم گفت نیرو و تجهیزات جدید برای کمک به نیروهای مستقر در محور عین ترما-جوبر […]

  آوای شمال/عملیات ارتش سوریه در محور «عین‌ ترما-جوبر» در شرق پایتخت همچنان ادامه دارد و یگان توپخانه و نیروی هوایی ارتش، مواضع و استحکامات گروه‌های تروریستی فیلق الرحمن و جبهه النصره را هدف قرار می‌دهند.

  یک منبع میدانی به خبرنگار تسنیم گفت نیرو و تجهیزات جدید برای کمک به نیروهای مستقر در محور عین ترما-جوبر وارد شده تا نیروها برای بازپس‌گیری ساختمان‌های دیگر پس از آزادسازی شرکت گوشت در عین ترما آماده شوند.

  خبر دیگر اینکه نیروهای پلیس روسیه در نزدیکی شهر «دوما» در پی توافق توقف درگیری‌ها در غوطه شرقی با میانجی‌گیری مصر مستقر شدند. همچنین ضرب‌الاجل دولت سوریه به باند فیلق الرحمن برای جدایی از جبهه النصره و پیوستن به توافق بدون پاسخگویی این باند پایان یافت. جبهه تروریستی النصره پیشنهاد خروج خود از غوطه شرقی برای اینکه آتش بس شامل بخش میانی غوطه شود، رد کرد.

  در شمال سوریه هم نیروهای ارتش چندین نقطه و تپه استراتژیک در شرق شهرک «الصبوره» در حومه شرقی حماه را آزاد کردند و به آستانه روستای الدکیله رسیدند، درگیری‌های ارتش با تروریست‌های داعشی در این محور ادامه دارد.

  نیروهای ارتش پس از ورود به روستای «صلبا» در حومه شرقی حماه با دیوارنوشته‌های یکی از تروریست‌های داعشی روبرو شدند. این داعشی نوشته بود : همه ما کشته خواهیم شد، لعنت خدا بر التیناوی که به ما پشت کرد و ما را تنها گذاشت.  التیناوی یکی از سرکردگان داعش در شمال سوریه است که این نوشته داعشی بر فروپاشی صفوف داعشی‌ها و از بین رفتن روحیه آنها در پی پیشروی سریع نیروهای  ارتش در این محور تصریح می‌کند.

  پیشروی نیروهای ارتش در حومه جنوب شرقی الرقه ادامه دارد. نیروهای ارتش توانستند شهرک «رجم السلیمان» و شهرک «الخراز» را آزاد کنند و در چهار کیلومتری شهرک «معدان» قرار گرفتند که آخرین شهرک تحت سیطره داعش در استان الرقه قلمداد می‌شوند .

  نیروهای ارتش در حومه شرقی حمص هم با حمایت نیروهای همپیمان به پیشروی در عمق صحرا در محور الهیل-السخنه ادامه می‌دهند و توانستند تعدادی تپه و ارتفاعات را آزاد کنند.

  این در حالی است که رسانه‌های وابسته به گروه‌های تروریستی از فرار ابوالحوس یکی از سرکردگان باند تروریستی موسوم به «جیش مغاویر الثوره، الجیش الحر» به مناطق تحت سیطره ارتش سوریه در صحرا خبر دادند.

  برچسب ها :

  نظرات