افزایش محسوس دمای هوای مازندران

چاپ

روز گذشته شاهد افزایش نسبی ۲ تا ۳ درجه‌ای دمای هوا در سطح مازندران بودیم، به‌طوری‌که بیشینه دمای هوا در شهرهای ساری، دشت‌‌ناز و قائم‌شهر به ۳۴، گلوگاه و آمل ۳۳، بندرامیرآباد و بابلسر ۳۲ و رامسر، نوشهر و پل‌سفید به ۳۱ درجه سانتی‌‌گراد رسید.

وی به بارش‌های پراکنده روز گذشته در ارتفاعات مازندران اشاره کرد و افزود: همچنین بیشینه دمای هوا در ارتفاعات استان بین ۲۵ تا ۲۹ درجه متغیر بوده است.

معاون توسعه و پیش بینی هواشناسی مازندران با بیان اینکه روزهای جمعه و شنبه شاهد افزایش دما در آسمان استان هستیم که محسوس است، اضافه کرد: پیش‌بینی ما این است بیشینه دمای هوا در مناطق شرقی تا ۳۸ و در مناطق غربی تا ۳۴ درجه سانتی‌گراد برسد.

اسدی تصریح کرد: از روز یکشنبه انتظار داریم با توجه به شکل‌گیری جریانات شمالی شرایط برای افزایش ابر در آسمان مازندران مهیا شود که تا روز سه‌شنبه شاهد ابرناکی آسمان، احتمال رعد و برق و وزش باد به‌ویژه دامنه‌های ارتفاعات و کوهپایه‌های استان خواهیم بود.

وی درباره وضعیت دمای هوای مازندران بیان کرد: طی روزهای جمعه و شنبه شاهد افزایش دما و از روز یکشنبه شاهد روند کاهشی دمای هوای استان هستیم، به‌طوری‌که انتظار داریم بیشینه دمای هوا روز یکشنبه تا ۳۵ و روز دوشنبه از ۳۲ درجه بیشتر نشود.

معاون توسعه و پیش‌بینی هواشناسی مازندران با تأکید بر مدیریت در مصرف انرژی با توجه به گرمای هوا خاطرنشان کرد: سالمندان و بیماران نیز از تردد غیرضروری با توجه به وضعیت هوا خودداری کنند.

اسدی با اعلام اینکه افراد از روشن کردن آتش در جنگل‌های مازندران خودداری کنند، افزود: دامداران، مرغداران و گلخانه‌داران نیز تمهیدات لازم را در زمینه خنک نگه داشتن سالن‌ها و واحدهای خود به‌عمل آورند.

وی در پایان گفت: وضعیت دریای مازندران روزهای جمعه و شنبه به‌صورت موج کوتاه بوده و شنا در محدوده طرح‌ها و با رعایت نکات ایمنی و از روز یکشنبه به‌صورت مواج پیش‌بینی می‌شود.

انتهای پیام/چ