آوای شمال(طبرستان)
 • گزیده اخبار :
 • دوشنبه ۱۸ آذر ۱۳۹۸ , Monday 9 December 2019
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 84122
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۶ مرداد, ۱۳۹۶ - ۲۱:۵۵
 • شما اینجا هستید :اجتماعی
 •   

  معاون توسعه و پیش‌بینی هواشناسی مازندران گفت: روزهای جمعه و شنبه شاهد افزایش دما در آسمان استان هستیم که محسوس است.

  افزایش محسوس دمای هوای مازندران

  روز گذشته شاهد افزایش نسبی ۲ تا ۳ درجه‌ای دمای هوا در سطح مازندران بودیم، به‌طوری‌که بیشینه دمای هوا در شهرهای ساری، دشت‌‌ناز و قائم‌شهر به ۳۴، گلوگاه و آمل ۳۳، بندرامیرآباد و بابلسر ۳۲ و رامسر، نوشهر و پل‌سفید به ۳۱ درجه سانتی‌‌گراد رسید. وی به بارش‌های پراکنده روز گذشته در ارتفاعات مازندران اشاره […]

  روز گذشته شاهد افزایش نسبی ۲ تا ۳ درجه‌ای دمای هوا در سطح مازندران بودیم، به‌طوری‌که بیشینه دمای هوا در شهرهای ساری، دشت‌‌ناز و قائم‌شهر به ۳۴، گلوگاه و آمل ۳۳، بندرامیرآباد و بابلسر ۳۲ و رامسر، نوشهر و پل‌سفید به ۳۱ درجه سانتی‌‌گراد رسید.

  وی به بارش‌های پراکنده روز گذشته در ارتفاعات مازندران اشاره کرد و افزود: همچنین بیشینه دمای هوا در ارتفاعات استان بین ۲۵ تا ۲۹ درجه متغیر بوده است.

  معاون توسعه و پیش بینی هواشناسی مازندران با بیان اینکه روزهای جمعه و شنبه شاهد افزایش دما در آسمان استان هستیم که محسوس است، اضافه کرد: پیش‌بینی ما این است بیشینه دمای هوا در مناطق شرقی تا ۳۸ و در مناطق غربی تا ۳۴ درجه سانتی‌گراد برسد.

  اسدی تصریح کرد: از روز یکشنبه انتظار داریم با توجه به شکل‌گیری جریانات شمالی شرایط برای افزایش ابر در آسمان مازندران مهیا شود که تا روز سه‌شنبه شاهد ابرناکی آسمان، احتمال رعد و برق و وزش باد به‌ویژه دامنه‌های ارتفاعات و کوهپایه‌های استان خواهیم بود.

  وی درباره وضعیت دمای هوای مازندران بیان کرد: طی روزهای جمعه و شنبه شاهد افزایش دما و از روز یکشنبه شاهد روند کاهشی دمای هوای استان هستیم، به‌طوری‌که انتظار داریم بیشینه دمای هوا روز یکشنبه تا ۳۵ و روز دوشنبه از ۳۲ درجه بیشتر نشود.

  معاون توسعه و پیش‌بینی هواشناسی مازندران با تأکید بر مدیریت در مصرف انرژی با توجه به گرمای هوا خاطرنشان کرد: سالمندان و بیماران نیز از تردد غیرضروری با توجه به وضعیت هوا خودداری کنند.

  اسدی با اعلام اینکه افراد از روشن کردن آتش در جنگل‌های مازندران خودداری کنند، افزود: دامداران، مرغداران و گلخانه‌داران نیز تمهیدات لازم را در زمینه خنک نگه داشتن سالن‌ها و واحدهای خود به‌عمل آورند.

  وی در پایان گفت: وضعیت دریای مازندران روزهای جمعه و شنبه به‌صورت موج کوتاه بوده و شنا در محدوده طرح‌ها و با رعایت نکات ایمنی و از روز یکشنبه به‌صورت مواج پیش‌بینی می‌شود.

  انتهای پیام/چ

   

  برچسب ها :

  نظرات