آوای شمال(طبرستان)
 • گزیده اخبار :
 • دوشنبه ۲۰ مرداد ۱۳۹۹ , Monday 10 August 2020
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 84069
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۵ مرداد, ۱۳۹۶ - ۱۳:۵۴
 • شما اینجا هستید :سیاسی
 •   

  تحریم های جدید بسیار گسترده تر از تحریم های قبل از برجام است/دولت و مجلس نباید در این موضوع کمتر از اقتدار ملت قدم بردارند

  حمید رضا حاجی بابایی در گفت و گو با خبرنگار ما با اشاره به تحریم های جدید آمریکا که گفته می شود بزرگترین حریم ها در تاریخ است اظهار داشت: این تحریم ها و این نوع عملکردی که مجلس آمریکا داشت نشان از این است که آمریکا قابل اعتماد نیست و اعتماد به آمریکا بزرگترین اشتباهی است که جبران ناپذیر است. تمام پیشرفت های یک مملکت به اقتدارش است، آمریکا اقتدار نظام را نشانه گرفته است وی ادامه داد: آمریکا با این اقدامات خود به دنبال فشار به جمهوری اسلامی است که ایران دست از حرکت انقلابی خود در پیشرفت و توسعه کشور بردارد. حاجی بابایی با اشاره به اینکه آمریکا اقتدار نظام را نشانه رفته است، بیان داشت: این حرکت آمریکا در حالی است که تمام پیشرفت های یک مملکت به اقتدار آن کشور برمیگردد. تحریم های جدید بسیار گسترده تر از تحریم های قبل از برجام است نماینده مردم همدان در مجلس شورای اسلامی بابیان اینکه این تحریم ها با حداکثر آراء مجلس وضع شده است، اذعان داشت: الان با این اقدامی که انجام پذیرفته است میتوان گفت این تحریم ها بسیار گسترده تر از تحریم هایی است که قبل از برجام بود. حاجی بابایی گفت: آمریکا با این اقدام برجام را از نظر روح و متن نقض کرد و متاسفانه کمیته و هیات نظارت ما هم تا امروز خیلی عقب تر است از گزارشی که باید به مردم بدهد و انصافا قابل نقد است. چشم مردم به دولت و مجلس است که اقدامات روزهای آینده آنها را ببینند وی با تاکید بر اینکه دولت و مجلس یک رسالت تاریخی دارند، اشاره کرد: دولت و مجلس باید در برابر ملت پاسخگو باشند و از حقوق این ملت دفاع بکنند و در جایگاهی قرار گرفتند که مردم چشمشان به دولت و مجلس است که ببینند در روزهای آینده اقداماتشان چگونه خواهد شد. دولت تصمیم به مقابله با مثل بگیرد رئیس فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس تاکید کرد: مجلس و دولت نباید کمتر از اراده و اقتدار ملت قدم بردارند باید بر اساس قوانینی که موجود است؛ دولت تصمیم به مقابله به مثل بگیرد، مجلس شورای اسلامی هم یک مصوبه انقلابی داشته باشد که هم پشتوانه دولت باشد و هم پاسخی برای آن حرکت وقیحی که در واقع نمایندگان آمریکا کنگره و سنا انجام دادند باشد. مجلس باید طرحی در مقابل تصویب کند که آمریکا مجبور به عقب نشینی شود وی در رابطه با طرح مجلس برای مقابله با تحریم ها اظهار داشت: طرح اولیه مجلس در مقابل با تحریم های آمریکا و نقض برجام آنها در واقع هیچ اثرگذاری نداشت این طرح بعدها در یک کمیته ای که تشکیل شد و بنده هم حضور داشتم به صورت قابل توجهی تغییر پیدا کرد، اما هنوز آن چیزی که بتواند مقابله با سنای آمریکا و این تحریم ها باشد نیست. نماینده مردم همدان در مجلس شورای اسلامی گفت: کمیسیون امنیت ملی ما رسالتی دارد این است که باید پیشنهادی به صحن مجلس مصوب کرده که با تصویب آن آمریکا حس بکند باید عقب نشینی کرد یعنی این مصوبه مجلس باید از چنین اقتدار و تاثیرگزاری برخوردار باشد. ایران ظرفیت بازگشت به روزهای اولیه خود را در برجام دارد وی در پایان با اشاره به وضعیت هسته ای در شرایط فعلی و تحریم های وضع شده خاطر نشان کرد: بحث هسته ای ما هم از فرمولی که اینها چیده اند بیرون نیست ما به همه تعهداتمان عمل کردیم و آنها به هیچ کدام از تعهداتشان عمل نکردند بلکه درحال نقض کردن هستند، جمهوری اسلامی ایران این ظرفیت را دارد که به روزهای اولیه خودش برگردد.

  آوای شمال/ حمید رضا حاجی بابایی در گفت و گو با خبرنگار ما  با اشاره به تحریم های جدید آمریکا که گفته می شود بزرگترین حریم ها در تاریخ است اظهار داشت: این تحریم ها و این نوع عملکردی که مجلس آمریکا داشت نشان از این است که آمریکا قابل اعتماد نیست و اعتماد به آمریکا بزرگترین اشتباهی است که جبران ناپذیر است.

   

  تمام پیشرفت های یک مملکت به اقتدارش است، آمریکا اقتدار نظام را نشانه گرفته است

  وی ادامه داد: آمریکا با این اقدامات خود به دنبال فشار به جمهوری اسلامی است که ایران دست از حرکت انقلابی خود در پیشرفت و توسعه کشور بردارد.

  حاجی بابایی با اشاره به اینکه آمریکا اقتدار نظام را نشانه رفته است، بیان داشت: این حرکت آمریکا در حالی است که تمام پیشرفت های یک مملکت به اقتدار آن کشور برمیگردد.

   

  تحریم های جدید بسیار گسترده تر از تحریم های قبل از برجام است

  نماینده مردم همدان در مجلس شورای اسلامی بابیان اینکه  این تحریم ها با حداکثر آراء مجلس وضع شده است، اذعان داشت: الان با این اقدامی که انجام پذیرفته است میتوان گفت این تحریم ها بسیار گسترده تر از تحریم هایی است که قبل از برجام بود.

  حاجی بابایی گفت: آمریکا با این اقدام برجام را از نظر روح و متن نقض کرد و متاسفانه کمیته و هیات نظارت ما هم تا امروز خیلی عقب تر است از گزارشی که باید به مردم بدهد و انصافا قابل نقد است.

   

  چشم مردم به دولت و مجلس است که اقدامات روزهای آینده آنها را ببینند

  وی با تاکید بر اینکه دولت و مجلس یک رسالت تاریخی دارند، اشاره کرد: دولت و مجلس باید در برابر ملت پاسخگو باشند و از حقوق این ملت دفاع بکنند و در جایگاهی قرار گرفتند که مردم چشمشان به دولت و مجلس است که ببینند در روزهای آینده اقداماتشان چگونه خواهد شد.

   

  دولت تصمیم به مقابله با مثل بگیرد

  رئیس فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس تاکید کرد: مجلس و دولت نباید کمتر از اراده و اقتدار ملت قدم بردارند باید بر اساس قوانینی که موجود است؛ دولت تصمیم به مقابله به مثل بگیرد، مجلس شورای اسلامی هم یک مصوبه انقلابی داشته باشد که هم پشتوانه دولت باشد و هم پاسخی برای آن حرکت وقیحی که در واقع نمایندگان آمریکا کنگره و سنا انجام دادند باشد.

   

  مجلس باید طرحی در مقابل تصویب کند که آمریکا مجبور به عقب نشینی شود

  وی در رابطه با طرح مجلس برای مقابله با تحریم ها اظهار داشت: طرح اولیه مجلس در مقابل با تحریم های آمریکا و نقض برجام آنها در واقع هیچ اثرگذاری نداشت این طرح بعدها در یک کمیته ای که تشکیل شد و بنده هم حضور داشتم به صورت قابل توجهی تغییر پیدا کرد، اما هنوز آن چیزی که بتواند مقابله با سنای آمریکا و این تحریم ها باشد نیست.

  نماینده مردم همدان در مجلس شورای اسلامی گفت: کمیسیون امنیت ملی ما رسالتی دارد این است که باید پیشنهادی به صحن مجلس مصوب کرده که با تصویب آن آمریکا حس بکند باید عقب نشینی کرد یعنی این مصوبه مجلس باید از چنین اقتدار و تاثیرگزاری برخوردار باشد.

   

  ایران ظرفیت بازگشت به روزهای اولیه خود را در برجام دارد

  وی در پایان با اشاره به وضعیت هسته ای در شرایط فعلی و تحریم های وضع شده خاطر نشان کرد: بحث هسته ای ما هم از فرمولی که اینها چیده اند بیرون نیست ما به همه تعهداتمان عمل کردیم و آنها به هیچ کدام از تعهداتشان عمل نکردند بلکه درحال نقض کردن هستند، جمهوری اسلامی ایران این ظرفیت را دارد که به روزهای اولیه خودش برگردد.

  برچسب ها :

  نظرات