آوای شمال(طبرستان)
 • گزیده اخبار :
 • دوشنبه ۱۸ آذر ۱۳۹۸ , Monday 9 December 2019
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 84061
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۵ مرداد, ۱۳۹۶ - ۱۴:۰۷
 • شما اینجا هستید :سیاسی
 •   

  پیگیری‌های وزارت خارجه به جای شایسته و بایسته‌ای نرسیده است/ تحریم همزمان ایران و روسیه اشتباه استراتژیک آمریکا بود

  شیخ الاسلام در خصوص نتیجه پیگیری‌های وزارت خارجه از 1+5 در موضوع بدعهدی‌های آمریکا گفت: متاسفانه این پیگیری‌ها به جای بایسته و شایسته‌ای نرسیده است.

  آوای شمال/ در خصوص اعمال تحریم‌های جدید توسط کنگره آمریکا علیه ایران اظهار داشت: این یک اشتباه راهبردی بزرگ در کنگره و دولت آمریکا است.

  وی افزود: این اقدامی علیه ملت ایران و اعتقادات ایرانیان است؛ آمریکایی‌ها سعی می‌کنند ملت را به زانو درآوردند منتهی ملت ما از ابتدای انقلاب با این تحریم‌ها مواجه بوده و به اصطلاح “ضد ضربه” شده است و آموخته که چگونه با این تحریم‌ها مقابله کند.

  مشاور وزیر امور خارجه گفت: تحریم‌ها کوچکترین اثری در تغییر و تضعیف ملت ایران نداشته و این‌بار هم نخواهد داشت و روسیاهی به آمریکایی‌ها خواهد ماند.

  شیخ الاسلام در خصوص اقدام متقابل ایران در مقابل تحریم‌های جدید آمریکا و احتمال از سرگرفتن غنی‌سازی اورانیوم عنوان کرد: این تصمیمی است که شورای نظارت بر برجام باید آن را اتخاذ کند، به شورای امنیت ملی و مجلس ارسال کند و این موضوع باید مورد تایید این دو نهاد باشد و با توجه به مکانیزمی که دارد الان نمی‌توانم پاسخ روشنی به این موضوع بدهم.

  وی در خصوص نتیجه پیگیری‌های وزارت خارجه از ۱+۵ در موضوع بدعهدی‌های آمریکا گفت: متاسفانه این پیگیری‌ها به جای بایسته و شایسته‌ای نرسیده و یکی از اشتباهات بزرگ استراتژیک آمریکا این است که ما و روسیه را در یک مصوبه قرارداده و این به ما اجازه می‌دهد غیر از کارهای موفقی که با روسیه در منطقه انجام می‌دهیم، کاری مشترک با این کشور در زمینه مقابله با تحریم ها هم آغاز کنیم.

  برچسب ها :

  نظرات