آوای شمال(طبرستان)
 • گزیده اخبار :
 • شنبه ۱۶ آذر ۱۳۹۸ , Saturday 7 December 2019
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 84040
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۵ مرداد, ۱۳۹۶ - ۱۲:۵۳
 • شما اینجا هستید :اجتماعی
 •   

  برخورد شدید ماموران پلیس راه عسلویه قابل قبول نیست/ برخورد انضباطی لازم با مأموران

  دفتر سخنگوی ناجا اعلام کرد: هرچند راننده خاطی مستوجب توبیخ و تنبیه است لیکن برخورد شدید مامورین پلیس راه عسلویه نیز قابل قبول نیست و تذکر و برخورد انضباطی لازم صورت گرفته است.

  آوای شمال/ دفتر سخنگوی نیروی انتظامی در خصوص انتشار کلیپی که  اخیرا با مضمون القایی برخورد مامور راهور عسلویه با یک راننده  در فضای مجازی منتشر شده است، اعلام کرد : متاسفانه این کلیپ تنها بیانگر بخش بسیار محدودی از واقعیت رخ داده است. اصل واقعیت این است که یک اکیپ گشت راهور شهرستان عسلویه در حین انجام ماموریت متوجه حرکت یک خودرو دارای سه سرنشین در مسیر خلاف ،آنهم با سرعت بسیار  زیاد و خطرآفرین ، می‌شوند.

  از همین رو بلافاصله برابر قوانین راهنمایی و رانندگی  مبادرت به  متوقف ساختن خودرو نموده و از راننده خودرو درخواست مدارک می نمایند.اما ،راننده نه تنها از  دادن مدارک امتناع می ورزد بلکه به گونه‌ای تکانشی، پرخاشجویانه و غیرعادی مامور راهور را مورد توهین و یورش پیاپی قرار می‌دهد.

  رفتار غیرعادی و خشونت آمیز راننده متخلف  ماموران گشت راهور را ناگزیر از کسب تکلیف از سر اکیپ گشت، ودر خواست حضور او در محل رخ داد،  می نماید. با حضور سراکیپ راهور در محل توقف خودرو ،از  راننده خاطی  خواسته می شود تا جهت انتقال به کلانتری   سوار خودرو پلیس شود.اما او بازهم با توسل به خشونت به درخواست ماموران پاسخ رد می دهد.به همین سبب ماموران ناگزیر با اعمال زور او را سوار خودرو نموده و  به کلانتری منتقل تا از آن طریق تحویل مراجع قضایی نمایند.

  بدیهی است هرچند راننده خاطی مستوجب توبیخ و تنبیه است لیکن برخورد شدید مامورین درصحنه نیز قابل قبول نمی باشد و تذکر و برخورد انضباطی لازم صورت گرفته است بررسی های تکمیلی حکایت از آن دارد که راننده مذکور دارای تخلفات و رفتارهای پر خطر ترافیکی عدیده ای است.

   

  برچسب ها :

  نظرات