آوای شمال(طبرستان)
 • گزیده اخبار :
 • دوشنبه ۷ بهمن ۱۳۹۸ , Monday 27 January 2020
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 84039
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۵ مرداد, ۱۳۹۶ - ۱۲:۵۴
 • شما اینجا هستید :ایران و جهان
 •   

  رویترز: روسیه از طریق فیس‌بوک به دنبال جاسوسی از ستاد انتخاباتی ماکرون بود

  خبرگزاری رویترز به نقل از دو مقام کنگره و دو منبع آگاه گزارش کرد که نیروهای اطلاعاتی روسیه اوایل سال جاری میلادی از فیس‌بوک برای جاسوسی از کمپین انتخاباتی رئیس‌جمهور فعلی فرانسه استفاده کردند.

  آوای شمال/ بنا به گفته دو نفر از نمایندگان کنگره آمریکا و دو منبع آگاه، عوامل اطلاعاتی روسیه اوایل سال جاری میلادی از طریق ایجاد افراد جعلی در فیس‌بوک، تلاش خود را برای جاسوسی از کمپین انتخاباتی «امانوئل ماکرون» رئیس‌جمهور فرانسه به کار گرفتند.

  بنا به گزارش خبرگزاری رویترز، منابع آگاه اعلام کردند که حدود دهها حساب کاربری در فیس‌بوک برای جاسوسی از مقامات ستاد انتخاباتی ماکرون و دیگر افراد نزدیک به این سرمایه‌دار سابق فرانسه که در صدد شکست «مارین لوپن» رقیب راست افراطی و دیگر رقبای انتخاباتی اش بود، ایجاد شده بود.

  ماکرون در انتخابات ریاست‌جمهوری ماه مه سال جاری میلادی، با شکست رقبایش، بعنوان رئیس‌جمهور فرانسه برگزیده شد.

  بر اساس این گزارش، فیس‌بوک در ماه آوریل اعلام کرد که اقداماتی علیه حساب‌های کاربری جعلی که اطلاعات اشتباه درباره انتخابات فرانسه منتشر می‌کنند، اتخاذ کرده است اما پیش از این تلاش برای نفوذ به شبکه‌های اجتماعی مقامات ماکرون گزارش نشده بود.

  روسیه به طور مکرر مداخله در انتخابات فرانسه از طریق هک و نشت ایمیل‌ها و اسناد را رد کرده است اما سازمانهای اطلاعاتی آمریکا در ماه مه به رویترز اعلام کردند که هکرهای مرتبط با روسیه در اینگونه اقدامات دخل بوده‌اند اما با اینحال شواهد قطعی مبنی بر اینکه کرملین دستور این اقدامات هک کردن را صادر کرده است، ارائه نداده‌اند.

  فیس‌بوک در گفت‌وگو با رویترز تأیید کرد که یکسری حساب‌های کاربری جاسوسی در فرانسه کشف کرده است و این حساب‌های کاربری را غیرفعال کرده اند.

  یکی از نمایندگان کنگره آمریکا و دو مقام آگاه مدعی شدند که کمپین جاسوسی از ستاد انتخاباتی ماکرون به این شکل بود که عوامل اطلاعاتی روس بعنوان دوستانِ دوستان مشاوران ماکرون ظاهر می‌شد و تلاش می‌کرد تا از آنها اطلاعات شخصی جمع‌آوری کند.

  این افراد که خواستند نامشان فاش نشود اعلام کردند که کارکنان فیس‌بوک در حین دور اول انتخابات ریاست‌جمهوری فرانسه، در خصوص اینگونه تلاش‌ها هشدار دادند و با ردیابی انها به ابزارهایی رسیدند که در گذشته واحد اطلاعات نظامی روسیه مورد استفاده قرار می‌داد.

  بر اساس این گزارش، حساب‌های کاربری ایمیل مقامات ستاد انتخاباتی ماکرون هک شده بود و محتویات آن در روزهای پایانی دور دوم انتخابات میان ماکرون و لوپن بر روی فضای مجازی قرار گرفته بود.

   

  برچسب ها :

  نظرات