آوای شمال(طبرستان)
 • گزیده اخبار :
 • چهارشنبه ۲ بهمن ۱۳۹۸ , Wednesday 22 January 2020
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 84018
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۵ مرداد, ۱۳۹۶ - ۰۸:۱۶
 • شما اینجا هستید :ایران و جهان
 •   

  دیلی بیست نوشت گروه تروریستی داعش با انتشار ویدیویی جدید، مردم ایران را به زبان فارسی تهدید کرد.

  انتشار ویدیوی جدید داعش علیه ایران/داعش اسلحه و ماشین پروپاگاندای خود را به سمت ایران نشانه رفته است

  اوای شمال/پایگاه اینترنتی دیلی بیست در مطلبی با عنوان «داعش اسلحه و ماشین پروپاگاندای خود را به سمت ایران برگردانده است»، نوشت گروه تروریستی داعش با طرح‌ریزی حملات تروریستی، تلاش برای جذب عناصر تروریستی و (پیام‌های) تبلیغاتی پر زرق و برق و ترسناک، برای جنگ با ایران تلاش می‌کند. در ادامه این گزارش با اشاره […]

  اوای شمال/پایگاه اینترنتی دیلی بیست در مطلبی با عنوان «داعش اسلحه و ماشین پروپاگاندای خود را به سمت ایران برگردانده است»، نوشت گروه تروریستی داعش با طرح‌ریزی حملات تروریستی، تلاش برای جذب عناصر تروریستی و (پیام‌های) تبلیغاتی پر زرق و برق و ترسناک، برای جنگ با ایران تلاش می‌کند.

  در ادامه این گزارش با اشاره به ویدیوی جدید داعش علیه جمهوری اسلامی ایران آمده است: در نگاه اول این کلیپ هم شبیه ویدیوهای دیگر این گروه تروریستی است. این ویدیو یک پسر را نشان می‌دهد که هنوز به سن نوجوانی هم نرسیده است و لباس نظامی بر تن دارد. این پسر داعشی که چاقو هم در دست دارد، گلوی یک «جاسوس» را می‌بُرد.

  دیلی بیست می‌نویسد چیزی که این کلیپ را از دیگر ویدیوهای داعش متمایز می‌کند این است که این پسر داعشی -موسوم به القتاده پارسی- به زبان فارسی سخن می‌گوید و آشکارا ایرانیان ساکن این کشور -به ویژه شیعیان- را تهدید می‌کند. شمار ویدیوهای منتشره‌ شده‌ی از سوی داعش به زبان فارسی اخیراً افزایش یافته است.

  القتاده در این ویدیو، همه کسانی که به هر نحوی در جنگ علیه داعش مشارکت دارند، را آشکارا تهدید می‌کند و هشدار می‌دهد: «ما سرزمین و خانه‌های شما را ویران خواهیم کرد؛ ما امنیت شما را مختل خواهیم کرد و خون شما را خواهیم ریخت».

  دیلی بیست در ادامه، انتشار این ویدیو از سوی داعش را اقدامی از سر «درماندگی» می‌خواند و می‌افزاید ایران و نیروهای تحت حمایت این کشور در جنگ علیه گروه تروریستی داعش در عراق و  سوریه نقش مهمی داشته‌اند.

  در ادامه گزارش آمده است تبلیغات داعش همواره به چندین زبان بوده است؛ از مجله‌های پر زرق و برق به زبان انگلیسی و فرانسوی گرفته تا ویدیوهایی به زبان عبری و آهنگ‌هایی به زبان چینی. این گروه تروریستی تلاش دارد پیام خود را به تمامی نقاط جهان برساند. اما به تازگی، فارسی به یکی از زبان‌هایِ غالباً مورد استفاده در ویدیوهای داعش تبدیل شده است. به نظر می‌رسد داعش تلاش می‌کند با افزایش جذب عناصر تروریستی، اهداف بیشتری را در ایران مورد هدف قرار دهد.

  کمتر از دو ماه پیش و در ۷ ژوئن سال جاری میلادی (۱۷ خردادماه)، بر اثر حملات تروریستی عناصر وابسته به گروه تروریستی داعش در ساختمان مجلس شورای اسلامی ایران و مرقد (مطهر) امام خمینی (ره)، رهبر (فقید) جمهوری اسلامی ایران، ۱۸ نفر کشته شدند. ۵ عامل تروریستی این حملات نیز به هلاکت رسیدند.

  در این ویدیو با پخش تصاویری از عبادت آزادانه یهودیان در تهران و اصفهان، ادعا شده است آزادی ادیان در ایران -ادیان زرتشتی، یهودی و غیره- نشانه‌ای از «غیراسلامی بودن» جمهوری اسلامی ایران است.

  داعش در این ویدیو همچنین، علمای اهل تسنن ایران -از جمله امام جمعه زاهدان که نقشی مهم در مبارزه با گروه‌های تروریستی افراطی همانند القاعده و داعش داشته است- را نیز مورد حمله قرار داده است.

  برچسب ها :

  نظرات