آوای شمال(طبرستان)
 • گزیده اخبار :
 • یکشنبه ۲۴ آذر ۱۳۹۸ , Sunday 15 December 2019
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 83985
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۵ مرداد, ۱۳۹۶ - ۰۷:۵۲
 • شما اینجا هستید :ایران و جهان
 •   

  همزمان با میلاد حضرت معصومه(س) معلم یونانی در حرم حضرت مطهر امام رضا(ع) به اسلام گروید.

  معلم یونانی در حرم مطهر امام رضا(ع) به اسلام گروید

  آوای شمال/معلم جوانی یونانی تحت تاثیر دانش‌آموزان مسلمان خود قرار گرفت و مسلمان شد. «گراسیوس» جوان ۳۴ ساله اهل فیلادلفیا درباره تغییر مذهب خود گفت: من در یک خانواده  مذهبی و معتقد مسیحی بزرگ شدم و همیشه سوالاتی داشتم که پاسخ آن‌ها را نمی‌یافتم. وی ادامه داد: بسیاری از دانش‌آموزان مدارس من را مهاجران مسلمان […]

  آوای شمال/معلم جوانی یونانی تحت تاثیر دانش‌آموزان مسلمان خود قرار گرفت و مسلمان شد.

  «گراسیوس» جوان ۳۴ ساله اهل فیلادلفیا درباره تغییر مذهب خود گفت: من در یک خانواده  مذهبی و معتقد مسیحی بزرگ شدم و همیشه سوالاتی داشتم که پاسخ آن‌ها را نمی‌یافتم.

  وی ادامه داد: بسیاری از دانش‌آموزان مدارس من را مهاجران مسلمان تشکیل می‌دهند که ارتباط با آنها موجب شد تا دریچه‌ای به سوی حقایق برایم گشوده شود.

  این فرد تازه‌مسلمان با بیان اینکه نوع زندگی و رفتار این کودکان درس بزرگی را به من داد، افزود: این رابطه دوستانه ثمرات زیادی برای من داشت و موجب آشنایی با دین اسلام و به خصوص مذهب تشیع شد.

  گراسیوس گفت: با توجه به اینکه اغلب این دانش‌آموزان غیرقانونی به کشور یونان مهاجرت کرده‌اند و در شرایط سختی زندگی می‌کنند ولی دست از تلاش برای آموختن و آگاهی بر نمی‌دارند.

  این جوان یونانی تاکید کرد: این تلاش از باور عمیق درونی آنها و ایمان و توکلی که به خداوند دارند ریشه می‌گیرد، همان کسی که هر روز برای صحبت با او به نماز می‌ایستند و روزهای گرم و طولانی تابستان را روزه می‌گیرند.

  وی با بیان اینکه مسیحیان روز و مکان مشخصی برای صحبت با خدا و دعا و نیایش دارند، افزود: اما مسلمانان برای عبادت زمان و مکان مشخصی همانند مسیحیان که فقط در کلیسا عبادت می‌کنند ندارند و می‌توانند هر لحظه با خدای خویش راز و نیاز کنند و این بزرگترین حسن دین اسلام است.

  این معلم یونانی تصریح کرد: اعتقاد من این است اسلام دین صلح‌آمیزی است و تلاش می‌کند تا با همه رابطه خوبی داشته باشد.

  وی گفت: احساس خوشحالی می‌کنم که در چنین روز و مکانی درهای اسلام به روی من باز شد و مرا به عنوان یک فرد شیعه پذیرفت؛ از حضرت رضا(ع) آرزوی زندگی زیبا و همراه با آرامش را خواستارم.

  گفتنی است در پایان این مراسم از سوی مدیریت زائران غیر ایرانی آستان قدس رضوی، یک جلد کلام‌الله مجید و چند جلد کتاب معرفتی به این تازه مسلمان اهدا شد.

   

  برچسب ها :

  نظرات