آوای شمال(طبرستان)
 • گزیده اخبار :
 • یکشنبه ۲۹ دی ۱۳۹۸ , Sunday 19 January 2020
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 83977
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۴ مرداد, ۱۳۹۶ - ۱۴:۲۶
 • شما اینجا هستید :اجتماعی
 •   

  هشدار هواشناسی درباره آتش سوزی در جنگل‌ها

  ضرابی بار دیگر نسبت به وقوع آتش سوزی در جنگل ها هشدار داد و تاکید کرد: در این ماه از سال هیچ جنگلی خود به خود آتش نمی گیرد و اگر مناطقی دچار حریق شد قطعا عامل انسانی در وقوع آن دست داشته است. بهتر است افراد از روشن کردن حریق در جنگل ها و حتی فضاهای سبز شهری خودداری کنند

  آوای شمال/ کارشناس سازمان هواشناسی گفت: علاوه بر گرماه در ۴ استان به علت سرعت وزش باد شاهد وقوع پدیده گرد و غبار خواهیم بود.

  مرتضی ضرابی با اشاره به  وضعیت هوای سواحل جنوب و شمال کشور در آخر هفته گفت: آخر هفته بهترین مکان برای سفر سواحل جنوب کشور است. در روزهای پنج شنبه و جمعه در خط سواحل جنوبی از بوشهر تا چابهار به علت وزش نسیم از دریا به خشکی هوای مطلوبی را در سواحل خواهیم داشت. در شمال کشور در ارتفاعات بارش باران خواهیم داشت اما در سواحل هوا صاف و آرام است.

  وی ادامه داد: در خط سواحل با احتیاط می توان در دریای خزر آب تنی کرد. دمای هوای آب دریا به ۳۱ درجه می رسد.

  کارشناس سازمان هواشناسی با اشاره به اینکه پدیده مانسون امسال ضعیف است، تاکید کرد: به علت ضعیف بودن این پدیده امسال در جنوب شرق بارش ها اندک است. البته در ارتفاعات جنوب سیستان وبلوچستان  امروز بارش خفیف و پراکنده پیش بینی می شود. در شمال این استان از فردا سرعت وزش بادهای ۱۲۰ روزه کاهش می یابد.

  ضرابی از وقوع پدیده گرد و غبار در جنوب غرب کشور خبر داد و گفت: میزان سرعت باد در ایلام، کرمانشاه، خوزستان و بوشهر افزایش یافته و منجر به خیزش گرد و غبار می شود.

  وی بار دیگر نسبت به وقوع آتش سوزی در جنگل ها هشدار داد و تاکید کرد: در این ماه از سال هیچ جنگلی خود به خود آتش نمی گیرد و اگر مناطقی دچار حریق شد قطعا عامل انسانی در وقوع آن دست داشته است. بهتر است افراد از روشن کردن حریق در جنگل ها و حتی فضاهای سبز شهری خودداری کنند.

  برچسب ها :

  نظرات