آوای شمال(طبرستان)
 • گزیده اخبار :
 • پنج شنبه ۱۶ مرداد ۱۳۹۹ , Thursday 6 August 2020
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 83943
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۴ مرداد, ۱۳۹۶ - ۱۲:۵۳
 • شما اینجا هستید :ورزشی
 •   

  جهنم آزادی در انتظار فولادی‌ها/ طلسم ناکامى‌های تراکتورسازى در افتتاحیه لیگ شکسته مى شود؟

  سوت آغاز ليگ هفدهم فوتبال پنج شنبه شب زده مى شود و شاهد رقابت جذاب و ديدنى تيمهاى ليگ برترى خواهيم بود.

  آوای شمال/ لیگ هفدهم فوتبال در حالى از پنج شنبه آغاز مى شود که اهالى فوتبال و هواداران منتظر چنین روزى بودند تا چهره جدید تیم هاى خود را مشاهده کنند و بار دیگر تنور لیگ برتر با حضور هواداران در استادیوم ها داغ شود.

  پرسپولیس با کوله بارى از موفقیت و دو قهرمانى پیاپى در لیگ شانزدهم و سوپر جام در حالى پا به مسابقات لیگ هفدهم مى گذارد که همگان این تیم را شایسته قهرمانى در لیگ پیش رو مى دانند.

  برانکو بدون از دست دادن بازیکنان کلیدى خود توانست نقاط ضعف تیم را برطرف کند تا یکى از مدعیان اصلى قهرمانى باشد.

  استقلال دیگر مدعى قهرمانى با ترمیم نقاط ضعف تیم خود از همین حالا براى سایر تیمها خط و نشان مى کشد و ناگفته نماند که برانکو براى تکرار قهرمانى رقیب سرسختى به نام على منصور را پیش رو دارد.

  تیم هاى سپید رود رشت و پارس جنوبى هم به سطح اول فوتبال آمدند و باید ببینیم که آنها در نبرد با تیم هاى صاحب نام چه توانى دارند.

  جدال قهرمانان دو فصل اخیر در آزادى

  به طور حتم نکته مثبت لیگ هفدهم حضور پر تعداد جوانان در تیم هاى لیگ برتر است و از نقل و انتقالات تیم ها مشخص بود که مدیران جوانگرایى کردند و مى خواهند لیگ را بر پایه دوندگى و سرعت و نه تجربه شروع کنند.

  نکته منفى لیگ هفدهم هم حضور اندک مربیان جدید بر روى نیمکت تیمها است. ویسى به تیم سابق خود استقلال خوزستان بازگشت، پورموسوى از استقلال خوزستان به فولاد خوزستان رفت، یحیى گل محمدى بعد از یک نیم فصل دورى از لیگ برتر هدایت پرشورهاى تبریزى را بر عهده گرفت و قلعه نویى هم به زاینده رود برگشت.

  چرخش مربیان قدیمى در تیمها و حضور اندک مربیان جدید بر روى نیمکت تیمها خبر از این موضوع مى دهد که مدیران جرّأت میدان دادن به مربیان جدید را ندارند و این تفکر اجازه نداد برخلاف یارگیرى در خرید بازیکن ، مربیان جدیدى وارد چرخه مربیان لیگ برتر شوند.

  شواهد نشان مى دهد امسال لیگ منظم تَر برگزار مى شود و با توجه به قطعى شدن حضور تیم ملى در جام جهانى کمتر شاهد تنش و درگیرى کى روش با مربیان لیگ برترى خواهیم بود.

  البته در سال جام جهانى قرار داریم و بازیکنان براى حضور در تیم ملى باید توانایى هاى خود را به کى روش نشان بدهند تا آنها هم مسافر جام جهانى روسیه شوند.

  آغاز لیگ هفدهم بهانه اى شد تا مرورى بر بازى هاى هفته اول لیگ هفدهم داشته باشیم.

   پرسپولیس- فولاد خوزستان/ ورزشگاه آزادى ساعت ٢١

  سرخپوشان پایتخت با شایستگى توانستند قهرمان لیگ شانزدهم شوند و چند روز پیش هم موفق به کسب دومین جام قهرمانى خود در سوپر جام برابر نفت تهران شدند.

  آنها به دنبال تکرار قهرمانى در فصل هفدهم هستند اما خوب مى دانند که کار سختى براى دفاع از عنوان قهرمانى خود دارند چرا که همه تیمها با تمام قوا در زمین مسابقه حاضر مى شوند تا قابلیت هاى خود را به رخ قهرمان لیگ شانزدهم بکشند.

   سرخپوشان پایتخت در فصل نقل و انتقالات عملکرد درخشانى داشتند و بازیکنان مدنظر برانکو جذب کردند. آنها علاوه بر حفظ شاکله اصلى خود چند بازیکن شاخص از جمله منشا، خلیل زاده، نعمتى و مصلح را جذب کردند تا از عنوان قهرمانى خود در لیگ هفدهم بتوانند دفاع کنند.

  علاوه بر این بازیکنان قرار است بشار رسن هافبک ملى پوش عراقى هم چند روز دیگر به تهران بیاید و به سرخپوشان پایتخت بپیوندد.

  جدال قهرمانان دو فصل اخیر در آزادى

  به هر حال با عقد قرارداد با بشار رسن و بازگشت نوراللهى پرونده نقل و انتقالاتى پرسپولیس بسته مى شود و آنها با یاران جدید خود به مصاف حریفان قدرتمندشان مى روند.

  البته چند بازیکن جوان از جمله آبدین رضایى، احسان حسینى، سعید حسین پور، شاهین عباسیان و محمد امین اسدى هم به جمع سرخپوشان پیوستند تا ترکیب تیم پرسپولیس براى فصل هفدهم تکمیل شود. رضا کرملا چعب، حامد آقایى، رامین رضاییان و سروش رفیعى هم از سرخپوشان پایتخت جدا شدند و سامان نریمان جهان، محمد امین آرام طبع و شهاب کرمى هم در آستانه جدایى از پرسپولیس هستند.

  پرسپولیسى ها در بازى هاى نخست١۶ دوره قبل به ٨ برد، ۶ مساوى و ٢ باخت دست پیدا کردند و در این تعداد بازى ٢٩ کل زدند و ٢١ بار هم دروازه شان باز شد.

  این تیم پیش از بازى پنج شنبه برابر فولاد خوزستان تاکنون ٧ دیدار از ١۶ بازى افتتاحیه خود را میزبان بوده که ٣ برد و ۴ مساوى نصیب آنها شده و هنوز باختى را تجربه نکردند. این تیم تاکنون دو بار با فولاد در هفته اول مواجه شده که با بازى روز پنج شنبه این تعداد به سه بازى افزایش پیدا مى کند. در دو مسابقه اخیر یک مساوى و یک باخت براى سرخپوشان به ثبت رسیده است . یک بار در لیگ چهارم تیم اهوازى توانست با نتیجه ٣ بر ١ به برترى برسد و یک بار هم در لیگ نخست پرسپولیس با هدایت پروین در آزادى برابر فولاد با نتیجه یک بر یک متوقف شد.

  به هر حال سرخپوشان با اتکا به نباختن در ١٠ بازى افتتاحیه اخیر خود به مصاف فولاد مى روند .

  سید جلال حسینى و گادوین منشا مصدومان پرسپولیس هستند که نمى توانند این تیم را مقابل فولاد خوزستان همراهى کنند.

  براین اساس به نظر مى رسد برانکو همان ترکیب بازى سوپر جام را در بازى روز پنج شنبه برابر فولاد استفاده کند.

  شجاع خلیل زاده و محمد انصارى زوج خط دفاع پرسپولیس در غیاب سید جلال حسینى کاپیتان تیم باشند و علیپور و طارمى هم زوج خط حمله پرسپولیس در غیاب منشا باشند.

  در آن سوى میدان، تیم فولاد خوزستان لیگ شانزدهم را با ٣۶ امتیاز و قرار گرفتن در جایگاه دهم به پایان برد.

  مسئولان این تیم انتظار جایگاه بهترى براى تیم خود دارند، بر همین اساس پورموسوى را به عنوان سرمربى فصل آینده خود انتخاب کردند تا این مربى بتواند فولاد را به رتبه خوبى در فصل جارى برساند.

  فولاد خوزستان در فصل نقل و انتقالات چراغ خاموش حرکت کرد و در نهایت توانست نقاط ضعف خود را با جذب چند بازیکن پوشش بدهد. إیمان مبعلى ، رحیم زهیوى ، حامد لک بازیکنان شاخصى بودند که جذب فولاد شدند و احمد آل نعمه، امیر ارسلان مطهرى و مسعود حق جو هم در آستانه پیوستن به این تیم هستند.

  همچنین فولادیها بازیکنان بزرگى همچون بختیار رحمانى ، اسماعیل شریفات، مهرداد جماعتى و میثم دورقى هم از دست دادند.

  پیمان شیرزادى،امیر زلیکانى و مجتبى نجاریان را به علت مصدومیت در اختیار ندارد.

  محمد حسین زاهدى فرد، محمد رضا منصورى، رحیم شاهین و رضا عادل هم تیم داورى این بازى هستند و حسین عسگرى هم ناظر این بازى است.

  استقلال خوزستان- تراکتور سازى/ ورزشگاه غدیر اهواز ساعت ٢١

  آبى پوشان اهوازى در فصل شانزدهم نتوانستند از عنوان قهرمانى خود دفاع کنند و لگ شانزدهم را با عنوان هفتمى به پایان بردند.

  این تیم اهوازى با مشکلات مالى زیادى مواجه است و امسال با بازگشت ویسى قصد دارد قهرمانى فصل پانزدهم را تکرار کند اما کار سختى برابر حریفان قدرتمند خود پیش رو دارد.

  آبى پوشان اهوازى چند بازیکن شاخص خود را همچون حسن بیت سعید، آلویس نانگ، محمد طیبى ، مهدى زبیدى ، مهدى مومنى، دانیال ماهینى و پیمان شیرزادى را در فصل نقل و انتقالات از دست دادند و همانند سالهاى گذاشته چند بازیکن بى نام و نشان جذب کردند.

  جدال قهرمانان دو فصل اخیر در آزادى

  در آن سوى میدان، تراکتورسازان با تمام مشکلات فصل گذاشته از جمله محرومین توانستند لیگ را با ۵۶ امتیاز و قرار گرفتن در جایگاه سوم به پایان ببرند.

  مسىئولان تراکتورسازى به علت محرومیت نقل و انتقالاتى اجازه جذب بازیکن براى لیگ هفدهم نداشتند، بر همین اساس آنها قرارداد بازیکنان سابق خود را تمدید کردند تا مشکلى براى فصل جدید نداشته باشند.

  البته چند بازیکن از جمله محمد رضا اخبارى، سعید آقایى، لوسیانو ادینهو، کرار جاسم ، خالد شفیعى را از دست دادند و قرار است با تلفیقى از بازیکنان جوان و با تجربه