آوای شمال(طبرستان)
 • گزیده اخبار :
 • دوشنبه ۲۵ آذر ۱۳۹۸ , Monday 16 December 2019
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 83911
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۴ مرداد, ۱۳۹۶ - ۱۱:۴۴
 • شما اینجا هستید :اجتماعی
 •   

  زندگی در بلوچستان بدون آب جریان دارد/ قطعی آب روستاهای جنوب شرق به ۱۳ روز رسید

  قطعی آب آشامیدنی برخی از روستاهای محروم جنوب غرب سیستان و بلوچستان موجب اظهار گلایه اهالی این منطقه از کشور شده است.

  آوای شمال/ قطعی مکرر آب، مردم روستاهای کهنک لدی، حسین آباد لدی، چاه محمد، دوراهی هودیان، سردشت، چاه الوند، چاه جلال و گزشاهان شهرستان دلگان در جنوب سیستان و بلوچستان را کلافه کرده و کسی هم پاسخگوی دلیل این قطعی مکرر نیست.

  جواد بامری یکی از اهالی روستای گزشاهان دلگان در گفتگو با خبرنگار دلگان پرس اظهار کرد: آب لوله کشی و آشامیدنی روستاهای گزشاهان و چاه جلال این شهرستان از چهار روز قبل قطع شده است.

  وی تصریح کرد: اهالی و زنان این روستاها آب آشامیدنی و مورد استفاده را از ۲ یا سه کیلومتری و از موتور پمپ های کشاورزی که آب آن هم غیر بهداشتی است، تامین می کنند.

  جواد بامری اضافه کرد: هنوز دلیل قطعی آب لوله کشی اهالی روستاهای گزشاهان و چاه جلال شهرستان دلگان از طرف مسئولان اعلام نشده است.

  وی با بیان اینکه کمبود آب اشامیدنی و قطعی مکرر آن باعث کلافگی اهالی روستاهای جنوب غرب سیستان و بلوچستان شده است، خاطرنشان کرد: مسئولان اداره آب و فاضلاب روستایی شهرستان دلگان برای رفع این معضل اساسی مردم در این روستاها اقدام کنند.

  سابکی یکی از اهالی کهنک لدی شهرستان دلگان در گفتگو با خبرنگار ما گفت: در پی طوفان و سیلاب تیرماه امسال، آب لوله کشی روستاهای کهنک لدی، حسین آباد لدی و چاه محمد قطع شده و تاکنون هم وصل نشده است.

  وی با بیان اینکه مردم برای تهیه آب آشامیدنی خود با مشکلات بسیار زیادی دست و پنجه نرم می کنند، اظهار کرد: مسئولان برای رفع معضل نبود آب آشامیدنی در روستاها و مردم این منطقه اقدام کنند.

  علی ای حال قطعی مداوم و افت فشار آب، در این روزهای گرم، مردم این مناطق را با مشکلات اساسی مواجه کرده،در این میان سکوت مسئولان تنها راهکاری بوده است که در روزهای اخیر با آن مواجه بوده ایم و هیچ اظهار نظری در خصوص کمبود آب در روستاهای یاد شده انجام نگرفته است.

  بنابراین انتظار می رود مسئولین  شهرستان دلگان، برای حل مشکلات مردم این مناطق در این روزهای گرم قدم پیش نهاده و با اقدامات مثبت رضایت آنها را جلب نمایند.

  شهرستان دلگان در ۴۷۵ کیلومتری جنوب غرب شهر زاهدان مرکز استان سیستان و بلوچستان واقع شده است.

  برچسب ها :

  نظرات