آوای شمال(طبرستان)
 • گزیده اخبار :
 • چهارشنبه ۲۰ آذر ۱۳۹۸ , Wednesday 11 December 2019
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 83893
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۴ مرداد, ۱۳۹۶ - ۱۱:۱۵
 • شما اینجا هستید :اجتماعی
 •   

  برگزاری دوره‌های آموزشی اقامه نماز برای ۵ هزار مدرس سوادآموزی

  قائم‌مقام ستاد اقامه نماز با اشاره به اهمیت آموزش صحیح اقامه نماز به اقشار مختلف، گفت:‌ ستاد اقامه نماز به دنبال اقامه صحیح نماز است.

  آوای شمال/ محمد مظفر قائم‌مقام ستاد اقامه نماز امروز در مراسم امضای تفاهم‌نامه همکاری بین سازمان نهضت سوادآموزی کشور و ستاد اقامه نماز که در ساختمان مرکزی سازمان نهضت سوادآموزی برگزار شد، با اشاره به اهمیت نقش سوادآموزی در شناخت بهتر و ارتباط موثرتر با خداوند اظهار داشت: مخاطبان سازمان نهضت سوادآموزی باید با توجه به اینکه از امکانات مختلفی محروم هستند، نباید از امکانات معنوی محروم شوند؛ در نتیجه ستاد اقامه نماز برای اقشار مختلف در خصوص آموزش اقامه نماز برنامه‌های متنوعی دارد.

  وی با اشاره به جزئیات برنامه ستاد اقامه نماز برای اقشار مختلف تصریح کرد: این ستاد برنامه‌هایی از نوآموزان دوره پیش‌دبستانی تا مقاطع مختلف تحصیلی برای دانش‌آموزان و نیز مدیران کشور برای آشنایی با مفاهیم نماز در دستورکار خود دارد.

  قائم‌مقام ستاد اقامه نماز یادآور شد: برنامه‌ریزی می‌کنیم تا نماز تضعیف نشود یعنی به دنبال اقامه نماز هستیم و اگر بخواهیم اثرات برکات نماز را در زندگی اجتماعی خود داشته باشیم باید به اقامه نماز بپردازیم.

  مظفر با اشاره به مفهوم صحیح اقامه نماز متذکر شد: اقامه نماز به این معناست که بدانیم با خداوند متعال درست صحبت کنیم و اینکه چطور اقامه نماز کنیم و اگر ساختمان و شهرکی می‌سازیم، ساخت نمازخانه و مسجد را به آخر کار موکول نکنیم و به اقامه نماز اول وقت و به صورت جماعت اقدام کنیم.

  وی با اشاره به برنامه‌های ستاد اقامه نماز برای آموزش قشر کم‌سواد جامعه، افزود: با همکاری و همت سازمان نهضت سوادآموزی و انجام تفاهم‌نامه بین طرفین، ۵ هزار نفر از مدرسان سوادآموزی، آموزش‌های لازم را در خصوص آموزش عملی نماز فرا می‌گیرند تا هم نماز خود و هم نماز سودآموزان را ارتقا داده و بعد این تعداد از مدرسان ۴۸ هزار سوادآموز را تحت پوشش آموزش عملی نماز قرار می‌دهند.

   

  برچسب ها :

  نظرات